Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Dragon Ball Hakkında Düşünceleriniz

Moderatörler: memoww, Pinco

Frieza-San
Favori Manga: Dragon Ball
Favori Anime: Dragon Ball

Re: Dragon Ball Hakkında Düşünceleriniz

Mesaj gönderen Frieza-San » 09 Eyl 2012 17:56

Tekrar söylüyorum Db nin Frieza-saga dan sonrası filler niteliğindedir.Bleach tada Aizen den sonrası filler niteliğindedir ama okunmaz demiyorum okuyun yinede.Ondan hep aynı şeyler var diyorsunuz.Belli bir yerden sonrasını ele almayın konuya yönelik yere bakın Frieza-saga nın sonuna kadar asıl konusu işliyor Db nin.
Bak konuyu söyliyim en azından konu vardı ve gaza getiriyor;
Frieza tüm saiyan ları öldürüyor yıllar önce.Goku büyüyor gelişiyor eğitim alıyor ve ırkını yok eden adamı yeniyor.Frieza-saga nın sonuna kadar okunması gereken bir seridir.Tabi konusu daha geniş oraya kadar ayrıntılar var ama yaz yaz bitmez o yüzden okursanız anlarsınız.

Zaten Akira Toriyama serinin ana konusunu Frieza-saga da bitirdiğini açıklamış.Zaten farkedersiniz zorlama karakterler türedi.O yüzden Frieza-saga sonrasınıda okuyabilirsiniz ama yorum yaparken Frieza-saga sonrasını ele almadan yapın bakın daha mantıklı çıkarımlar yapabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
Kaisys
Favori Manga: Bleach, D Gray Man, Dragon Ball, FMA, High School DxD, Naruto, One Piece
Favori Anime: Bleach, Code Geass, D Gray Man, Death Note, Dragon Ball Serisi, FMA Brotherhood, High School DxD, Naruto, Naruto Shippuuden, One Piece, Yu-Gi-Oh

Mesaj gönderen Kaisys » 09 Eyl 2012 21:30

Frieza-San yazdı:Tekrar söylüyorum Db nin Frieza-saga dan sonrası filler niteliğindedir.Bleach tada Aizen den sonrası filler niteliğindedir ama okunmaz demiyorum okuyun yinede.Ondan hep aynı şeyler var diyorsunuz.Belli bir yerden sonrasını ele almayın konuya yönelik yere bakın Frieza-saga nın sonuna kadar asıl konusu işliyor Db nin.
Bak konuyu söyliyim en azından konu vardı ve gaza getiriyor;
Frieza tüm saiyan ları öldürüyor yıllar önce.Goku büyüyor gelişiyor eğitim alıyor ve ırkını yok eden adamı yeniyor.Frieza-saga nın sonuna kadar okunması gereken bir seridir.Tabi konusu daha geniş oraya kadar ayrıntılar var ama yaz yaz bitmez o yüzden okursanız anlarsınız.

Zaten Akira Toriyama serinin ana konusunu Frieza-saga da bitirdiğini açıklamış.Zaten farkedersiniz zorlama karakterler türedi.O yüzden Frieza-saga sonrasınıda okuyabilirsiniz ama yorum yaparken Frieza-saga sonrasını ele almadan yapın bakın daha mantıklı çıkarımlar yapabilirsiniz.
Evet özellikle Cell Saga çok sıkıcıydı o bölümler bitse de yenisine geçsek diyordum. Ama Buu bölümleri fena değildi :laugh:
Resim Ultimate Destroyer, the Ruler of the Force
► Spoiler Göster
[/align]
► Spoiler Göster
[/align]
► Spoiler Göster
[/align]

Kullanıcı avatarı
Akatsuki Leader
Favori Manga: Naruto, Death Note
Favori Anime: Death Note,Naruto,Code Geass,Hellsing,Bleach,One piece,Pokemon vb.

Mesaj gönderen Akatsuki Leader » 22 Eyl 2012 23:38

Direk Z izlesem bişi kaybeder miyim ?
"Foolish little brother, if you wish to kill me, hate me, detest me. And yet survive in an unsightly way. Run, run and cling to life, and when you have the same eyes as mine, come to me."

Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Naruto, Beelzebub
Favori Anime: Attack on Titan, Death Note

Mesaj gönderen ugur_tatli » 22 Eyl 2012 23:45

Akatsuki Leader yazdı:Direk Z izlesem bişi kaybeder miyim ?
Kaybedersin. Baştan izle. Naruto ile Naruto Shippuden gibi bir şey. Naruto'yu izlemezsen hiç bir anlamı olmaz.
Resim

Kullanıcı avatarı
İkarus
Favori Anime: Van pis forevır

Mesaj gönderen İkarus » 23 Eyl 2012 07:56

StarTV'de çıkarken izlemiştim o zaman güzel gelmişti..

Hikaru Matsuyama
Favori Manga: Captain Tsubasa, Bleach, Full Metal Alchemist, Vagabond, Slam Dunk, Death Note, Area no Kishi, Rurounin Kenshin, Gantz, Naruto, One Piece, Veritas, Berserk, Claymore, Air Gear, Fairy Tail
Favori Anime: Hungry Heart Wild Striker, Bleach, Naruto, Full Metal Alchemist, Death Note, Rurounin Kenshin, Giant Killing
İletişim:

Mesaj gönderen Hikaru Matsuyama » 23 Eyl 2012 17:48

Şu an Dragon Ball hakkındaki tek düşüncem nereden Türkçe ya da İngilizce altyazılı izleyebilirimden ibaret. ^^

ATV'de ne izlerdik be, hey gidi günler.
Resim

Rob Lucci
Favori Manga: One Piece
The Breaker
Wolfen Crest
Zetman
Naruto
Favori Anime: Bleach
Naruto
Dragon Ball Z
Hokuto No Ken
Death Note

Mesaj gönderen Rob Lucci » 01 May 2013 16:03

Z serisi özellikle en çok beğendiğim bölümlerdi. İlk Süper Saiyajin olması sonra Gohan'ın Cell'i yenmesi bunlar çok efsane olaylardı Shounen tarihinde. Cell'den sonrasını izlemedim ama bir göz gezdirmeyi planlıyorum hatta en baştan başlamayı planlıyorum bu seriye. İlk seriyide izlemedim o da baya güzel diyorlar.

Kullanıcı avatarı
Magistra
Favori Manga: One Piece, City of Darkness
Favori Anime: One Piece, Hunter X Hunter 2011

Mesaj gönderen Magistra » 01 May 2013 16:14

Rob Lucci yazdı:Z serisi özellikle en çok beğendiğim bölümlerdi. İlk Süper Saiyajin olması sonra Gohan'ın Cell'i yenmesi bunlar çok efsane olaylardı Shounen tarihinde. Cell'den sonrasını izlemedim ama bir göz gezdirmeyi planlıyorum hatta en baştan başlamayı planlıyorum bu seriye. İlk seriyide izlemedim o da baya güzel diyorlar.
Ben şahsen Z'den öncesini daha çok beğeniyorum.Tamam Z 'de güzel ama dövüşlerin çoğu enerji saldırısı yapmakla geçiyor ,Z'den önce fiziksel özellikler daha önemliydi ayrıca bazı sahneler daha epikti bence.Z'yi öncesini izlemeden izlemen kötü olmuş.İzlersen ilk 20 bölüm sıkılabilirsin sonra epey güzelleşiyor.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

Rob Lucci
Favori Manga: One Piece
The Breaker
Wolfen Crest
Zetman
Naruto
Favori Anime: Bleach
Naruto
Dragon Ball Z
Hokuto No Ken
Death Note

Mesaj gönderen Rob Lucci » 01 May 2013 16:24

Magistra yazdı:
Rob Lucci yazdı:Z serisi özellikle en çok beğendiğim bölümlerdi. İlk Süper Saiyajin olması sonra Gohan'ın Cell'i yenmesi bunlar çok efsane olaylardı Shounen tarihinde. Cell'den sonrasını izlemedim ama bir göz gezdirmeyi planlıyorum hatta en baştan başlamayı planlıyorum bu seriye. İlk seriyide izlemedim o da baya güzel diyorlar.
Ben şahsen Z'den öncesini daha çok beğeniyorum.Tamam Z 'de güzel ama dövüşlerin çoğu enerji saldırısı yapmakla geçiyor ,Z'den önce fiziksel özellikler daha önemliydi ayrıca bazı sahneler daha epikti bence.Z'yi öncesini izlemeden izlemen kötü olmuş.İzlersen ilk 20 bölüm sıkılabilirsin sonra epey güzelleşiyor.
Aslında Dragon Ball'ı bir arkadaş önermişti. Z serisi efsane oraya gelene kadar çok yolun olur sen başla demişti. Bende başladım ilk seriden birkaç bölüm izlemiştim. Yamucha ve Goku savaşıyordu bir bölümde Goku dayak yiyordu Yamucha'dan. 3 ya da 4.bölüm. Ama arkadaş bana asıl Z serisinde başlıyor diyince gaza geldim Z ye atlayış yaptım. Müzikleri, aksiyon efectleri , dövüşlerdeki müzikler falan çok orjinal geldi açıkçası. Özellikle Cell ile olan dövüşleri çok gaza getiriciydi. Androidler ilk geliyor ya onlar çok güzeldi.

Kullanıcı avatarı
Magistra
Favori Manga: One Piece, City of Darkness
Favori Anime: One Piece, Hunter X Hunter 2011

Mesaj gönderen Magistra » 01 May 2013 16:48

Rob Lucci yazdı: Aslında Dragon Ball'ı bir arkadaş önermişti. Z serisi efsane oraya gelene kadar çok yolun olur sen başla demişti. Bende başladım ilk seriden birkaç bölüm izlemiştim. Yamucha ve Goku savaşıyordu bir bölümde Goku dayak yiyordu Yamucha'dan. 3 ya da 4.bölüm. Ama arkadaş bana asıl Z serisinde başlıyor diyince gaza geldim Z ye atlayış yaptım. Müzikleri, aksiyon efectleri , dövüşlerdeki müzikler falan çok orjinal geldi açıkçası. Özellikle Cell ile olan dövüşleri çok gaza getiriciydi. Androidler ilk geliyor ya onlar çok güzeldi.
Keşke dinleseymişsin arkadaşını :laugh: .Z'nin daha bir anlamı oluyor , öncesini izleyince tabiki.Ayrıca Z'den öncesinde ejderha toplarının daha çok anlamı var.Z'den önce dünya dövüş turnuvalarıda çok güzeldir.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

“Dragon Ball Genel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir