Buradan güncel duyuruları görebilirsiniz. Bu mesajlar tek gösterimlik olup sağ taraftaki çarpı tuşuna basarak kapatabilirsiniz.

Slam Dunk Hakkında Düşünceleriniz (Spoiler İçerir)

Moderatörler: Shirohige, memoww

Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Re: Slam Dunk Hakkında Düşünceleriniz (Spoiler İçerir)

Mesaj gönderen _[Emre]_ » 30 Eyl 2017 22:17

JiraiyaFlash yazdı:
30 Eyl 2017 22:09
_[Emre]_ yazdı:
30 Eyl 2017 22:05
3-4 yıl önce biraz saçmalamış olsamda Slam Dunk hala gözümde boktan bir seri.

HATERS GONNA HATE EHEHEHEHE

Şaka bir yana seriyi sevmememin nedeni Slam Dunk'tan önce Slam Dunk tarzında bir sürü anime bitirmiş olmam. Bu akımı başlatan seri olmasına rağmen ben onu daha sonra izlediğim için bir anlamı kalmıyor. :P Daha önce 100'lerce kez gördüğüm klişelerin 1 seride toplandığını görünce kusasım geldi.
Slam Dunk yapıldığında onlar henüz klişe değildi. Ayrıca Klasik ile Klişe arasında ki ayrımı yapmak gerek. Fakat dediğin gibi spor animeleri formüle edilmiş şeylerdir çok izlediysen kasabilir gerçekten. Yine de "boktan" demek ? biraz fazla
Biraz fazla olduğunun farkındayım reyiz. Dalga geçiyordum. Slam Dunk ilk izlediğim serilerden olsa benim için çok daha efsanevi bir seri olabilirdi belki. Şansızlık. Bazılarının ilk animesi Bleach oluyor benim gibi yapacak bir şey yok. :pinch:
Resim

Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HXH- Slam Dunk- Naruto- Feng Shen Ji - Sun Ken Rock - Shokugeki No Souma Magi
Favori Anime: Fma Slam Dunk Hunter x Hunter Death Note Bleach
İletişim:

Mesaj gönderen redstak » 01 Eki 2017 11:17

İlk Kuroko'yu izledim sonra Slam Dunk'ı izledim. Kuroko gözüme baya boktan gözüktü, tam aksiyonu falan iyide her hareket basketbola,bilime aykırı olur mu :D Şekil hareket yaptıracağım diye stepsleri yok sayıyor :D

Slam Dunk ise gerçektende efsanevi bir seridir. 90'ları gerçek anlamda yansıtıyor keşke yeniden animesi yapılsa muhteşem olur.

Kullanıcı avatarı
Concord
Favori Manga: Vagabond, Gantz, Berserk, One piece, Slam Dunk, Veritas, Beelzebub, Liar Game, HSDK, Tower of God
Favori Anime: Fate Zero, HxH, Steins Gate, Ergo Proxy, Code Geas, Death Note, GİNTAMA, FMA, Bakuman, GTO, One Outs, Slam Dunk, HSDK, Hajime No İppo, Torodora, Bakemonogatari, Tengen Toppa Gurren Lagann, Baka to Test to Shoukanjuu, Baccano, Samurai Champloo, Kingdom,Kaiji,Barakamon,Trigun

Mesaj gönderen Concord » 01 Eki 2017 16:44

@emre
İppo dışında slam dunktan iyi olan spor animelerini sayar mısın merak ettim.(tabi shoenen spor animeleri ping pong,giant kiling gibi değil)

Zaten spor animeleri 2ye ayrılıyorlar hitap ettiği kitleye göre. Gerçeğe yakın,sportif anlamda realistik bir tema işleyenler ve kroko prince blimemney gibi seriler ise spor animesiyim diyip fantastik battle shoenen yapıyorlar.

2. girenleri spor animesinden bile saymıyorum ben açıkçası, basketbol,tenis vesayre yapacağına götünden spor uydur, kuralarını sen yaz galaktik futbol gibi izleyelim.

Ama piyasada zaten kalitesini beli eden seriler belli bu alanda;
İppo,slam dunk,haikyu,major,eyeshield 21,Initial D bunların içindede en iyileri ippo ile slam dunk. Aksini iddaa eden birinin söylemlerini merak ettim genelde boş beleş oluyor, klişe gibi.
Resim

Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Mesaj gönderen _[Emre]_ » 01 Eki 2017 17:30

İlk yapandan konuşacaksak Tsubasa gelmiş geçmiş en iyi spor anime/manga serisidir. Gerçi benim gözümde öyle. (:
Resim

Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Naruto, Beelzebub
Favori Anime: Attack on Titan, Death Note

Mesaj gönderen ugur_tatli » 01 Eki 2017 17:57

Arkadaslar konu disina cikiyorsunuz. Spor serileri hakkinda konusmak istiyorsaniz yeni bir konu acarsiniz.
Bitch I'm in the cut, Rotom-C
You don't really wanna see me turn my hat and roll them sleeves
Bodybaggin' your whole team like groceries
Turn your Tauros to roast beef
Take your money, badges and your girl with me
First I make her Acid Spray, Then I drop my Special D
-The Based Lord himself

“Slam Dunk” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir