Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

One Piece 908 Tartışma / 909 Öngörü

One Piece Manga serisi'nin tartışma alanı
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Naruto, Beelzebub
Favori Anime: Attack on Titan, Death Note

Re: One Piece 908 Tartışma / 909 Öngörü

Mesaj gönderen ugur_tatli » 15 Haz 2018 19:19

him yazdı:
15 Haz 2018 17:42
ugur_tatli yazdı:
15 Haz 2018 15:57
Nerede geçti bu Ima kelimesi?
Redditte yazan spoilerlarda falan "Ym, Im, Yma, Ima" olarak geçiyor o şahingözlü kadının adı.
Ben bölüm içinde göremedim ona seslendiklerini, kaçırdığım bir yer var sanırım.

Bu adam muhtemelen One Piece evreninin 14. Luigi'si, yani Güneş Kral. Versailles'i kuran, içine asilleri toplayan ve mutlak monarşi sistemini kuran adam bu ya da onun soyundan gelen kişi. Genç kalmayla alakalı bir şeytan meyvesi yediyse 800 yıldır dünyayı yöneten kişi bu oluyor olabilir.
Bunu yapmasındaki amacı asillerin Versailles'te mutlu mesut yaşarken yönettikleri yerlerden uzak kalıp yönetimdeki söz haklarını elinden almaktı. Gördüğümüz üzere de işe yaramış, kutsal ejderler içinde gördüğümüz kadarıyla kimsede yönetimle ilgilenen kimse yok. Goroseiler ilgileniyor, onlar da tek kişiye itaat ediyor, bu yüzü gözükmeyen kral.

Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto

Mesaj gönderen Naruto-Bijuu » 15 Haz 2018 19:27

ugur_tatli yazdı:
15 Haz 2018 19:19
him yazdı:
ugur_tatli yazdı:
Redditte yazan spoilerlarda falan "Ym, Im, Yma, Ima" olarak geçiyor o şahingözlü kadının adı.

Bu adam muhtemelen One Piece evreninin 14. Luigi'si, yani Güneş Kral. Versailles'i kuran, içine asilleri toplayan ve mutlak monarşi sistemini kuran adam bu ya da onun soyundan gelen kişi. Genç kalmayla alakalı bir şeytan meyvesi yediyse 800 yıldır dünyayı yöneten kişi bu oluyor olabilir.
Bunu yapmasındaki amacı asillerin Versailles'te mutlu mesut yaşarken yönettikleri yerlerden uzak kalıp yönetimdeki söz haklarını elinden almaktı. Gördüğümüz üzere de işe yaramış, kutsal ejderler içinde gördüğümüz kadarıyla kimsede yönetimle ilgilenen kimse yok. Goroseiler ilgileniyor, onlar da tek kişiye itaat ediyor, bu yüzü gözükmeyen kral.
Hükümetin Bonney'i aramasıyla alakalı olabilir bu işte. Bu adam 800 yaşından büyük muhtemelen. Ya da tek kralın soyundan gelen birisi. Bonney'in meyvesiyle sürekli gençleşiyor olabilir. Bonney'in bir kişiyi nasıl bebeğe dönüştürdüğünüde görmüştük sonuçta.

Geçmişten beri Bonney'in şeytan meyvesini yiyen kişiler sayesinde genç kalıyordur ve günümüzde hala yaşıyordur.

Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti

Mesaj gönderen ugur_tatli » 15 Haz 2018 19:33

Naruto-Bijuu yazdı:
15 Haz 2018 19:27
ugur_tatli yazdı:
15 Haz 2018 19:19
him yazdı:

Hükümetin Bonney'i aramasıyla alakalı olabilir bu işte. Bu adam 800 yaşından büyük muhtemelen. Ya da tek kralın soyundan gelen birisi. Bonney'in meyvesiyle sürekli gençleşiyor olabilir. Bonney'in bir kişiyi nasıl bebeğe dönüştürdüğünüde görmüştük sonuçta.

Geçmişten beri Bonney'in şeytan meyvesini yiyen kişiler sayesinde genç kalıyordur ve günümüzde hala yaşıyordur.
Aslinda Hitman zamaninda teorisini yazmisti ama tutmadigini dusunduk Goroseileri yasli gorunce bu adam hesapta yokken.
viewtopic.php?f=25&t=6619&sid=4ef519ce4 ... 4ddb59ca07

Bir de Anka24 discordda bana Ope Ope'nin olumsuzluk bahsetme yeteneginden bahsetti ben mesaji attiktan sonra.

Iki olasilik da mumkun.

Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

Mesaj gönderen Anka24 » 15 Haz 2018 20:10

Güzel olmasına rağmen oldukça sinir bozucu bir bölümdü. Kuma'ya üzüldüm.

Devrimciler Kuma'yı ele geçirirse umarım gerekeni yapıp mezara sokarlar. Zaten ölü sonuçta!

Mihawk ve Shanks cidden listemde iyice yükselecek görünüşe göre.

Gorousei'nin kral karşısında neden eğildiğine anlam veremiyorum. Ne kadar güçlü olursa olsun ellerinde yedi amiral seviyesi adam var. (Garp = Akainu > Sengoku, Kizaru, Aokiji, Greenbull, Fujitora.)

Adam ölümsüz olsa yine deniz dibinde çok derin bir çukura gömerler ve sonsuza kadar oradan çıkamaz. Ya beyinleri yıkanmış ya da sayesinde yüzyıllardır ölmüyor olabilirler. O yaşadıkça kendileri de yaşıyordur. Bonney'in yeteneği gibidir. Demedi demeyin.

Bence Akainu daha fazla Gorousei ve bu adama müsaade etmeyecek. Zaten anlaşmazlık olduğu bariz. Fujitora Shichibukai sistemini kaldırmak için kendisine katılır, Kizaru ve Greenbull da yanında olur.

Garp'ın denizciliği artık cidden anlamsız olmaya başladı. Luffy ve Ace'e denizcilik için baskı yapması mantıksız geliyor. Belki de Gorousei'nin eğildiği adamı hiç bilmiyordur.

Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu

Mesaj gönderen Naruto-Bijuu » 15 Haz 2018 20:44

ugur_tatli yazdı:
Bölüm üzücüydü Kuma açısından, garibim. :(
Bir de bu kadar insani gaza getirdikten sonra Oda ara vermeseydi sasirirdim.
him yazdı:
15 Haz 2018 15:16
Reddit'de okudum, "Ima" nın japonca yazılışı mı ne aynı zamanda Eve anlamına geliyormuş ki Türkçe anlamıyla "Havva".
Raftel'in de Garden of Eden yani cennet olma ihtimalinden bahsediliyor.

Şimdi böyle düşününce mantıklı geldi. Şeytan meyvesinin kökenini bilmiyoruz. İster misiniz Raftel yani Cennet meyvesi çıkmasını.
Sanırım ikinci bir Kaguya vakası olabilir.
Adı '' Ym '' olarak geçiyor.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti

Mesaj gönderen ugur_tatli » 15 Haz 2018 20:49

@Naruto-Bijuu
Heahehahea ben onu "ehm" diye anladim. Birini rahatsiz ederken soylersin ya.

Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Mesaj gönderen JiraiyaFlash » 15 Haz 2018 21:13

byakusharinnegan yazdı:
15 Haz 2018 18:35
10 tane soru işareti varken hiçbirini açıklamadan yeni soru işaretlerinin çıkması sıkmaya başladı. Manga artık bana gizemli gelmiyor. Hiçbirşeyi merak etmiyorum sıkıldım herşeyi merak etmekten. Azcık bilgi ver.
Aynı bu kafadaydım bölüm bittiğinde ve eski bir döngüye tekrar girmiş gibi hissettim. Son 3-4 bölüm güzeldi.. Çünkü bir şeyler yavaş yavaş açılır gibiydi şimdi tekrar alel acele bir ton gizem yaratıp 10 yıl bunların üzerine yatma olayına döndü.

Evet son 5-6 bölüm gerçekten zaman atlamasından beri en iyi bölümler ama senin serin zaten bir ton bilinmez, duyulmaz, görülmez ile dolu.. Ve zaten yeterince yenilerini ekledim... Bir de kral-şapka vs derken... hadi bakalım hayırlısı.
Resim
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu

Mesaj gönderen Naruto-Bijuu » 15 Haz 2018 22:17

Mihawk'ın tersten yazılışı arapça bir kelimeymiş. İm'de Prenses Vivi'nin resmini tahta çıkarken taşıyor. Vivi'de alabasta prensesi yani Arabistan esintisi karakter. Arap Vivi. E.Oda isimle ve bağlantılarla ilgili büyük bir oyun oynuyor. Bence Mihawk'a yöneliceğini düşünmüş, troll Oda.

Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti

Mesaj gönderen ugur_tatli » 15 Haz 2018 22:28

Naruto-Bijuu yazdı:
15 Haz 2018 22:17
Mihawk'ın tersten yazılışı arapça bir kelimeymiş. İm'de Prenses Vivi'nin resmini tahta çıkarken taşıyor. Vivi'de alabasta prensesi yani Arabistan esintisi karakter. Arap Vivi. E.Oda isimle ve bağlantılarla ilgili büyük bir oyun oynuyor. Bence Mihawk'a yöneliceğini düşünmüş, troll Oda.
Sanmiyorum, Pluton'la alakali muhtemelen Vivi'nin resmi ayni Shirahoshi'nin resminin Poseidon olmasi yuzunden.
Cobra Pluton'nun yerini biliyor.

Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu

Mesaj gönderen Naruto-Bijuu » 15 Haz 2018 22:37

ugur_tatli yazdı:
15 Haz 2018 22:28
Naruto-Bijuu yazdı:
15 Haz 2018 22:17
Sanmiyorum, Pluton'la alakali muhtemelen Vivi'nin resmi ayni Shirahoshi'nin resminin Poseidon olmasi yuzunden.
Cobra Pluton'nun yerini biliyor.
Mihawk kesin o demiyorum. Herşey bir ihtimal sonuçta. Ama bu kadar benzerlikle bütün düşüncemizi ona yöneltmeye çalışmış Oda, ondan bahsediyorum.

Poster takıntılı Mihawk, Mihawk - tersten İm. Şahin gözler. Kurucu 20 krallıktan birisi olan alabasta ( Arabistan ) İm ve yönetimine katılmaması. Mihawk'ın tersten arapça kelime olması. Bunları gerçekten ona yönelmemiz için yapmış.

Kilitli

“One Piece Manga” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir