Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Iceman / Robert 'Bobby' Drake

Cevapla
Kullanıcı avatarı
afzozatmaca
Mesajlar: 822
Kayıt: 31 Ağu 2010 13:45
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Veritas,Bleach,Naruto,
Gantz,Beelzebub,
Vagabond,
The Breaker new waves
Sun Ken Rock
Favori Anime: Naruto,
Bleach,
Hellsing OVA serisi
FMA:Brotherhood

Iceman / Robert 'Bobby' Drake

Mesaj gönderen afzozatmaca » 01 Eyl 2014 15:37

Resim

Güçleri:
Bobby vücut ısısını düşürebilme yeteneğine sahiptir. Vücudunu buza çevirebilir ve etrafındaki havayı dondurabilir. Kendisine buz kayakları, kalkanları, mızrakları, yani kısacası buzla yapabileceği herşeyi yaratabilir. Hava soğukluğu gibi şeylerden etkilenmez.

Biyografi:
Bobby mutant güçlerini henüz ergenlik yıllarında keşfetti. Bunu ailesi dışındaki herkesten sakladı. Bir grup serseri Bobby ve kız arkadaşına saldırınca Bobby paniğe kapılarak kendisi ve kız arkadaşını korumak için buzdan bir kalkan yaptı ama böylece güçlerini herkese göstermiş oldu.

Kasabalılar oğlanı kendileri için bir tehdit olarak görüp onu linç etmeye kalktılar. Bobby'nin ailesinin evini bastılar ve oğlanı yakaladılar, fakat onlar birşey yapamadan kasaba şerifi, Bobby'i koruması altına aldı. Bu arada tüm bu olanlar Charles Xavier tarafından duyulmuştu. Xavier ilk öğrencisi olan Cyclops'u Bobby ile temas kurması için gönderdi. Cyclops Bobby'nin hapis tutulduğu yere girdi fakat Bobby ona katılmayı reddedip tersleyince ikisi arasında kavga başladı. Bu sırada kasabalı kalabalık onları yakaladı ve ikisi tam asılmak üzereyken kaçmayı başardılar. Prof. X onları takip eden kalabalığın zihinlerine girerek Bobby'nin hatıralarını onların zihinlerinden temizledi. Minnettar kalan Bobby, Xavier'ın okuluna katılmayı kabul etti.

Resim

X-Men'lere katıldıktan bir süre sonra o da aynı takım arkadaşı Angel gibi önce Champions of Los Angeles'a, ardından Defenders'a katıldı ama sonunda tekrar X-Men'e geri döndü. Daha sonraları Emma Frost'un (White Queen) yardımıyla güçlerini maksimum limite taşımayı öğrendi. Artık vücudunu tamamen kendi şeklindeki bir buz formuna dönüştürebiliyordu.

Iceman, X-Men'in en eğlenceli elemanlarından biridir. Şaka yapmayı sever ve sık sık takım arkadaşlarına takılır ama gerektiği zamanlarda fazlasıyla ciddi olabilir. Iceman, X-Men'in orijinal beşlisinin içindeki en genç elemandır.

Kaynak
Resim

Cevapla

“Karakter ve Takım Tanıtımları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir