Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Deathstroke // Slade Wilson (DC Comics)

Cevapla
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Mesajlar: 2811
Kayıt: 28 Tem 2013 05:31
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Konum: İzmir/Sivas
İletişim:

Deathstroke // Slade Wilson (DC Comics)

Mesaj gönderen JiraiyaFlash » 08 Tem 2014 07:53

DEATHSTROKE

Karakter Adı: Slade Wilson
Alter Ego: Deathstroke
Lakabı: Deathstroke The Terminator
Ünvanları: Asker, Anti-Kahraman, Kötü Adam, Kiralık Katil, İntikamcı, Paralı Asker, Suikastçı, Ödül Avcısı, Kelle Avcısı
Fiziksel Özellikleri: 1.93 Boy / 100-102 Kg, Beyaz Kırçıllı Saçları ve de Mavi gözleri vardır.
İlişki Durumu: Boşanmış.
Vatandaşlık: Amerikan
Yaratılış:Marv Wolfman ve George Perez tarafından 1980 yılında
Resim

Origins:

Slade Wilson, 16 yaşında bir genç olarak kendini asker olarak kaydettirme konusunda son derece ısrarlı ve kararlı idi. Evden kaçıp, yaşı hakkında yalan söyler. Daha sonraları çok geçmeden yeteneklerini gösterir ve zamanlar üstlerinin bile çok çok üstüne çıkar.

Daha sonraları Adeline Kane adlı bir askeri kanat başkanı olan kadın Slade'i kanatları altına alır. Onu özel birlikte eğitir ve onu bir çeşit dedektif/ajan olarak eğitirler. Adeline ile işler romantikleşir ve Adeline'den bir oğlu olur. Slade farklı kombat türlerinde uzmanlaşır taktik dehası olarak da isim edinir kendine ve Yarbay'lığa terfi eder.

Slade, ilk oğlunun doğumundan kısa bir süre sonra askeriyeden yeni bir askeri bilimsel deneyin parçası olması için teklif alır. (Bu daha sonraki güncel originlerde ilk başta normal askerdi) Bu deney gerçeklik serumuna karşı defans olarak oluşturulmuş bir deneydir. Ancak daha sonraları bu formülün meta-insan formülü aşamasının başlangıç formülü ile çok ortak yönü olduğu ortaya çıkar. Hali hazırda Slade'in fizyolojisi bu deneye aşırı tepki verir. Bu serum Slade'i sinirli, öfkeli ve aşırı duyarlı biri yapmıştır. Ancak daha sonraları Slade anlayacaktır ki aynı zamanda hız, dayanıklılık, hisler ve gücünü de artırmıştır. Adeline ile evlenir. Deathstroke bir dönem bu sinir ve kontrolsüzlüğü yüzünden masabaşı işlerine hapsettirilse de Slade avlanma ve soruşturma görevlerine sokuluyordu.. Bir gün yakalanan bir asker arkadaşını kurtarma görevi başlatır. Ama onun her adımına karışan orduya karşı yeni bir karar alır Ordudan ayrılır. Ve de kendine bir kostüm dikip Deathstroke The Terminator ( Yokedici ÖlümDarbesi) adını alır. Ve de bilinen en iyi paralı asker ve suikastçı olur.Deathstroke etik çizgilerinde bir geri bir ileri gidip gelen, bazen anti-kahraman bazense bir pislik gibi davranan bir adamdır.

Deathstroke adıyla dünya çapı bir şöhrete kavuşmaya başlar Slade, Dünyanın her yanından pahalı kontratlar almaktadır.Bir gün Qurac Ülkesinin yüksek rütbeli Albaylarından biri tarafından kiralanan Slade'in bu görev esnasında 2. oğlu (Adeline'den) Joseph kaçırılı The Jackal (Çakal) adlı bir ajan tarafından kaçırılır. Çakal'da Albay'ı öldürmek isteyenlerin tarafındadır. Ve Deathstroke'un davasını bırakmasını istemektedirler. DEathstroke süper güçlerine karşı oğlunun hayatı ile kumar oynadı. Ama Slade tüm kaçıranları öldürdü ve oğlunu kurtardu. Tabi çok zor oldu boynu kesilmişti ve ses telleri de kesilmişti.. Joseph bir daha konuşmayacaktı.

Oğlunu hastaneye yetiştiren Slade, orada karsına gizli kimliğini açıklamak zorunda kalır. Rahat, umursamaz ve dikkatsiz tavırları sonucu oğlunun başına gelenleri gören Adeline birden gözü karardı ve Slade e nefretini kustu. Adeline silahını çıkarıp Slade'in başına sıkar, onu öldürmek niyetindedir ama Slade son anda ölümcül darbeyi durdurur. Ama sağ gözünü kurtaramaz.
Resim

Daha sonra boşanırlar ve Adeline ilk çocukları Grant'e babasının gerçek kimliğini söyler. Ama bu ileride başlarına iş açacaktır.

Daha sonraları Slade Junior Adalet Birliği diyebileceğimiz Teen Titans'ı halledilmesi için tutulur ve DC Villain Galerisinde yerini en üst yerlerden alır.

Ergen Titanlardan kurulu takıma karşı yaşını başını almış, militarist bir anti-kahraman koymak o kadar dahiyane bir fikirdi ki bugün olmuş Deathstroke hala bir fenomendir.


Açıkcası Deathstroke 1980 çıkışlı nispeten genç bir karakter olsa da o kadar önemli bir rolü varki 10 larca özel event ve seri barındırmakta her birine tek tek inmiyorum. Keza Nightwing tanıtımımda da DS'den biraz bahsetmiştim..

Uzatmadan Güçlere geçiyorum..:Belki ileride tanıtıma edit getirebilirim.

Güçler:
Resim
Deathstroke ne kadar militarist içerikli bilimsel bir çalışma ötürü beklenmedik güçlere kavuşsa da bu onu Batman, Black Panther ve Captain America gibi insan sınırlarının bir aşağı bir yukarısında gezmesine sebep olacak cinstendir. Yani bir Superman, Hawkman, Flash falan değil sonuçta.


Anlayış/Zeka/Taktiksel Beceri
DS bu departmanın tüm comics tarihinin en iyilerinden biri, bir bilim adamı derecesinde zeki değil ama bu adam dünyanın en iyi paralı askeri ve hedefinin güç ve imkan sınırı farketmez yeterli hazırlık zamanı ve ekipmanı ile Slade'in taktiksel dehasını baş başa bırakırsak herkese sorun olacaktır. Kimse güvende değildir.

Slade ilaçların bir yan etkisinden de faktör 9 olarak etkilenmiştir.Çoğu insandan 9 kat hızlı düşünebilir. Bu yüzdendir ki Flash'i bile hareket ederken çözebildiği olmuştur. Slade Beyninin %80 kapasitesine ulaşabilir. Bİr bilgisayar gibi çalışır.

Fİziksel Güç / Refleksler / Hız ve Dayanıklılık:
Deathstroke kılıcı ile bir arabayı ikiye ayıracak kadar, bir kılıcı parmakları ile ikiye ayırabilecek kadar güçlüdür. Onbinlerce feet yükseklikteki bir uçakta uçak kapısını tek koluyla sökebilecek kadar gücü de New 52 de göstermiştir.

Slade'in refleksleri o kadar iyidir ki Süper Güçlü Üyelerden oluşan takımlar karşı bile doğru yaklaşımla belayı yaşatır. Hawkman ve Kid Flash gibi rakipleri her zaman Slade'in ne kadar hızlı ve çevik olduğundan dem vururlar.

Normal insanları öldürecek pek çok yaralanma ve travmadan sağ çımayı başarmıştır DS. Ayrıca acı eşiği eğitimli bir süper asker olarak oldukça yüksektir.

Çok kalabalık ve süper eğitimli bir ninja klanı ile o binadan o binaya tek başına dövüşüp sağ kalmış biridir DS o denli yüksek hızlı düşünme becerisi, çabukluk ve atletizm gösterebilmiştir.


İyileşme:
Pek çok karaktere göre oldukça çabuk iyileşen bir yapıya sahiptir.. Donna Troy gibi Wonder Woman güç levelinde birinde ölümcül darbeler almasına rağmen kavgasına devam edebilmektedir.

Yakın Dövüş, Silah Uzmanlığı,Nişancılığı ve Techizatı
Deathstroke dünyanın en iyi kelle avcısı ve paralı askeri olarak... Pek pek çok silahta ve dövüş stilinde uzmandır. Nişancılığıda bir Green Arrow, Deadshot vs olmasa da rahatlıkla Batman ile kıyaslanabilir.

[spoiler]Resim[/spoiler]

Pek çok nesneyi bir kavga esnasında ölümcül bir silaha dönüştürebilir. Kılıç, Sopa, Makineli Silah ve Çift Tabanca ve Kasatura ile özel alakası var gibi görünür.

Yakın dövüş uzmanlığına gelirsek DC'nin en iyi 10-15 yakın dövüş sanatları uzmanından biri olarak görüldüğü düşünülebilir.


Techizat olarak bir uzaylı metali olan Nth Metali giymediği zamanlar (özel eventler), pek çok patlayıcı, hileli alet, bıçak, el silahı, tüfek, kılıç ve zırh içeren bir paket ile gezinir.


Ayrıca şu sıralar pek bir meşhur olan Green Arrow'dan esinlenilmiş Arrow dizisinin 2. sezonunda ana kötü karakter olarak tekrar dikkatleri üzerine toplamış bir karakterdir kendileri. Eğer çizgi-romanlardaki DS yansıtılsaydı.. Arrow daha ne oluyoruz demeden işi biterdi. Neyse :D

Ayrıca, Evet. Deadpool, Deathstroke'un çakmasıdır. Ama ciddi ve disiplinli paralı asker olarak asla DS'nin yerini tutamayacağı için bir nevi mutantlaştırılan çatlak bir yetenek olarak kendi kariyerini yaratmıştır.

Resimleri:
► Spoiler Göster

[BBvideo 425,350]http://youtu.be/Y4gPfrv8Nl4[/BBvideo]

Umarım beğenmişsinizdir. . .

Devam Listem:
Etrigan
Dr.Fate
Zatanna
Black Canary
Flash ve Ailesi[/align]
Resim
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Phinks
Mesajlar: 2155
Kayıt: 19 Kas 2013 01:27
Cinsiyet: Erkek
Favori Anime: -
Konum: Arkham Asylum

Re: Deathstroke // Slade Wilson (DC Comics)

Mesaj gönderen Phinks » 08 Tem 2014 08:01

Cok guzel bir tanitim yine Utkan. Tesekkurler.
Edit: Verdim sukunu.
En son Phinks tarafından 08 Tem 2014 08:07 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
[thumbnail]http://i.hizliresim.com/12jyWB.jpg[/thumbnail]

Kullanıcı avatarı
Leffwn
Mesajlar: 466
Kayıt: 12 Eyl 2013 22:57
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Gintama, Feng Shen Ji, Sun ken rock, Vagabond, Berserk, Hajime no ippo, Toriko, Slam Dunk
Favori Anime: GinTama, Great Teacher Onizuka, One Outs,Jojo's Bizarre Adventure, Rainbow, Fma:Brotherhood, Tengen Toppa Gurren Lagann, Steins;Gate, Hajime no İppo, Hunter x Hunter 2011, Ergo proxy

Re: Deathstroke // Slade Wilson (DC Comics)

Mesaj gönderen Leffwn » 08 Tem 2014 08:06

Ne zamandır bu tanıtımı bekliyordum. Eline sağlık.
Resim
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Todomeda
Mesajlar: 4333
Kayıt: 14 Ağu 2012 00:24
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: -
Favori Anime: -HunterxHunter

Re: Deathstroke // Slade Wilson (DC Comics)

Mesaj gönderen Todomeda » 08 Tem 2014 09:41

10 numara 5 yıldız. ;)
I am blind, not deaf. -
► Spoiler Göster
[/align]
► Spoiler Göster
[/align]
► Spoiler Göster
[/align] - No estoy loco, mi realidad
es diferente a la tuya

Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesajlar: 11273
Kayıt: 18 May 2010 22:56
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
Konum: OutLanD
İletişim:

Re: Deathstroke // Slade Wilson (DC Comics)

Mesaj gönderen Diabolus Ipsum Amans » 14 Tem 2014 12:39

Güzel tanıtım olmuş, Arrow dizisinde karakteri çok beyinsiz yapmışlardı, hiç beğenmediydim.
Resim
Sitede Huzuru Bozana Böyle Yaparım!!!
Resim
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.

Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Mesajlar: 2811
Kayıt: 28 Tem 2013 05:31
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Konum: İzmir/Sivas
İletişim:

Re: Deathstroke // Slade Wilson (DC Comics)

Mesaj gönderen JiraiyaFlash » 14 Tem 2014 12:53

Diabolus Ipsum Amans yazdı:Güzel tanıtım olmuş, Arrow dizisinde karakteri çok beyinsiz yapmışlardı, hiç beğenmediydim.
Sağolasınız hocam, O dizidekini boşverin ya saçmalık.. ;) Bende beğenmemiştim.. Diziyi bırakma sebeplerinden biri
Resim
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
engweng
Mesajlar: 946
Kayıt: 10 Eyl 2013 23:48
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto,Bleach,One Piece,The Breaker-NW,Beelzebub,HxH,Sun-ken Rock,Slam Dunk,Gantz
Favori Anime: Death Note,Code Geass,Kuroko no Basuke,Naruto,One Piece,Bakuman,Bleach,Beelzebub,Cowboy Bebop,GTO,Sakamichi no Apollon,HxH,Slam Dunk,Mirai Nikki,Hajime no İppo

Re: Deathstroke // Slade Wilson (DC Comics)

Mesaj gönderen engweng » 14 Tem 2014 13:07

Çok güzel olmuş ellerine sağlık.

Cevapla

“Karakter ve Takım Tanıtımları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir