Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Punisher

Cevapla
Kullanıcı avatarı
engweng
Mesajlar: 946
Kayıt: 10 Eyl 2013 23:48
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto,Bleach,One Piece,The Breaker-NW,Beelzebub,HxH,Sun-ken Rock,Slam Dunk,Gantz
Favori Anime: Death Note,Code Geass,Kuroko no Basuke,Naruto,One Piece,Bakuman,Bleach,Beelzebub,Cowboy Bebop,GTO,Sakamichi no Apollon,HxH,Slam Dunk,Mirai Nikki,Hajime no İppo

Punisher

Mesaj gönderen engweng » 25 Nis 2014 19:05

PUNİSHER

[thumbnail=center]http://fc06.deviantart.net/fs70/f/2012/ ... 4te18w.jpg[/thumbnail]

Gerçek İsmi: Frank Castle
Karakter İsmi: Punisher
Yayıncı: Marvel
Yaratıcılar: John Romita, Gerry Conway, Ross Andru.
Cinsiyet: Erkek
Doğum Günü: 16 Şubat 1950
Göz Rengi: Mavi
Saç Rengi: Siyah
Doğum Yeri: Queens,New York
Vatandaşlık:Amerika Birleşik Devletleri
Ağırlık: 91 kg
Boy: 185 cm
Akrabalar: Maria Elizabeth Castle(eş), Lisa Barbara Castle(kız),Francis Castle(oğlan),Mario Castiglione(baba),Louisa Castiglione(anne),Michael Castle(kardeş)
Statü: Emekli Özel Kuvvetler, ABD Deniz Piyadesi ve Öğretmeni
Takımlar: Thunderbolts, ABD Özel Kuvvetler, ABD Deniz Piyadeleri, Amerika Birleşik Devletleri Ordusu
İlk Görünüş: The Amazing Spider-Man #129 - The Punisher Strikes Twice
► Spoiler Göster

Punisher'ın gerçek adı Frank Castle'dir. Punisher suçla savaş için, işkence, adam kaçırma ,tehdit, öldürme gibi yöntemleri geçerli sayan bir karakterdir. Ailesi New York Central Park' ta bir mafya cinayetine tanık olması ve mafyanın bunu farketmesi üzerine öldürülmüştür. Bunun üzerine Frank Castle mafyayla, her tip suçlularla, teröristlerle savaşan bir adam, Punisher'a dönüşmüştür. Birçok insan tarafından ailesinin intikamını almaya çalıştığı sanılsada, aslında düşüncesi bütün kötüleri cezalandırmakdır

ORİGİN

Frank, Queens,New York'ta doğmuştur. Çocukken katolik papazı eğitimi almıştır ama kötülük yapanları affedemediği için bırakmıştır. ABD Deniz Piyadeleri'ne katılmıştır ve yüzbaşı rütbesine yükselmiştir. İlk çocuklarına hamile olan kız arkadaşı Maria'yla evlenmiştir.
ABD Deniz Piyadeleri'nde, acemi eğitimini aldıktan sonra, piyade okuluna gitmiştir. Hemen ardından keşif, keşif gücü ve keskin nişancı okullarına da katılmıştır. Daha sonraları Amerikan Ordusu Hava piyadelerinin okuluna ve Amerikan Deniz Kuvvetleri'nde Underwater Demolition Team (Navy SEALs kurulmadan önce onunla aynı işi yapan özel kuvvet birimi) eğitimi almıştır ve bir Navy SEAL olmaya hak kazanmıştır. Hala eğitimdeyken bir kızılderili olan Phan Bighawk'la tanışmıştır, Castle'ın rehberi olarak görevlendirilen Phan Bighawk, Castle' a vahşi doğada hayatta kalmayı öğrenmiştir.

Eğitiminden sonra, Vietnam Savaşı'nda savaşmıştır. Ayrıca yakaladığı bir Vietnamlı kadın savaşçıya tecavüz etmeye kalkışan bir askerini suda boğarak öldürmüştür. Birçok çatışmaya girmiştir ve Vietnamlıların Valley Forge askeri üssüne yaptığı saldırıdan bir tek o canlı kurtulmuştur. Bütün Amerikan askerleri öldükten sonra tek başına onlarca Vietnamlıyı öldürmüştür. Çatışma sırasında bütün Amerikan askerleri ve saldıran bütün Vietnamlılar ölmüştür. Vietnam' daki başarılarından dolayı, Medal of Honor (Amerikan Ordusunda bir askere verilen en yüksek madalya), 3 kez Navy Cross, 3 kez Silver Star, Bronze Stars, 4 kezde Purple Heart ve Presidential Medal Of Freedom madalyasıyla ödüllendirilmiştir.

İlk Vietnam turunu tamamladıktan sonra, ikinci kez Vietnam'a gitmiştir. Toplamda Vietnamda 4 yıl görev almıştır. Vietnam'daki Amerikan birliklerinin tamamı geri çekilip savaş bittikten sonrada, Deniz Piyadeleri Keşif Komandoları için üst New York eyaletinde Black Ops görevlerini yürütmüştür.
1976'da, Castle,eşi Maria, ve çocukları Lisa ve Frank jr. Central Park'ta piknik yaparken, bir cinayetine tanık olurlar, muhbirlik yaptığı için ağaca asılan bir adama. Tanık bırakmamak için Castle ve ailesinide vururlar, ancak Castle hayatta kalır ve polis kayıtlarından bütün suçluları tanır. Polis gerekenin yapılacağını söyler ancak hiçbir şey yapılmaz. Polisin Costa suç örgütü ile bağları çok derindir ve yüksek rütbeli birçok polis Costa örgütünden rüşvet almaktadır. Ailesinin ölümü yüzünden yıkılan ve polisin bu konuda hiçbir şey yapmamasından rahatsız olan Castle, suçluların alabileceği tek cezanın, fiziksel yokoluşları olduğuna karar verir. Kısa süre sonra vücut zırhının üstüne ölümün işareti olan kuru-kafa işaretini boyar ve eşi ve çocuklarını öldüren mafya üyelerinden intikam alır.
Kısa süre sonra ona bilgisayar ve teknik aletler konularında uzman Microchip lakaplı Linus Lieberman da katılıp geri plandan yardımcı olmaya başlamıştır.


[thumbnail=center]http://static.comicvine.com/uploads/ori ... 376-66.jpg[/thumbnail]

Punisher'ın zaman zaman kostümlü bir maceracı olan Örümcek-Adam ile savaştığı ya da işbirliği yaptığı olmuştur. Bir başka kostümlü maceracı Daredevil ile de birlikte çalışmak zorunda kaldığı olmuştur. Daredevil Punisher'ın metodlarını beğenmemektedir, çünkü Punisher diğer pek çok kahramanın aksine suçlu kişileri anında öldürmesi ile ün yapmıştır. Daredevil, Black Widow,Moon Knight ve Shang Chi'den oluşan bir grup Punisher'ın izini sürmüştür ve onu bulup adalete teslim etmişler. Fakat Frank Castle hapisane duvarlarının içindeyken bile suçlulara karşı olan savaşını sürdürmüştür. Ryker Adası'ndaki hapisanede tutulurken mafya için çalışan Jigsaw adlı bir adamın emriyle uyuşturucularla zehirlenmiştir. Jigsaw'ın suratı Punisher yüzünden korkunç derecede yaralanmıştır ve intikam istemiştir. Uyuşturucular Punisher'ı yavaşça çıldırtmaya başlar. Punisher hapisaneden kaçtıktan sonra ufak çapta suçluları yoketmeye başlar. Kendisini zehirleyen uyuşturucunun etkilerinden kurtulmaya gayret gösterir. Punisher suçla hiç bitmeyen savaşını güçlü bir mafya ailesi olan Gnucci'leri hedef alarak sürdürür. Punisher ve Gnucci Ailesi arasındaki savaş sonunda Punisher'ın Gnucci Malikanesi'ni yakması ve liderlerini alevlerin içine atması ile sona erir. Elite, Mr. Payback ve Holy adlı üç suçluyu da yokederek bu zaferini kutlar.
Punisher çizgi-romanlarında Mafya, Rus Mafyası, Yakuza, Kolombiya ve Meksika'lı uyuşturucu kartelleri, Çin mafyası, İrlanda çeteleri, motorcu çeteler, sokak çeteleri, katiller, tecavüzcüler, psikopatlar, sadistler, hırsızlar, rüşvetçi devlet memurları ve rüşvetçi polislerle savaşmıştır. Ayrıca uyuşturucu, kara para aklama ve insan ticareti gibi işleri yapanlarada birçok saldırıda bulunmuştur. Organize suçla uzun süredir savaştığı için bu tip organizasyonların çoğu hareketlerini ve planlarınıda genelde tahmin edebilmektedir. Bu organizasyonların çoğu hem kendi adamlarını kullanarak hem de kiralık katiller kullanarak Punisher'ı öldürtmeye çalışmıştır.


[thumbnail=center]http://static.comicvine.com/uploads/ori ... 013002.jpg[/thumbnail]

Yaşayan en tehlikeli suçlulardan birisi olarak gösterilmektedir ve birçok kez yakalanmıştır ve Rykers Adası (Gerçek hayattaki Rikers İsland' ın Marvel evrenindeki adı) hapishanesine gönderilmiştir. O hapishaneye gönderildiğindede birçok katil ve çete büyük sayı üstünlükleriyle saldırmışlardır, ancak çoğu dövüşü Punisher hemen hemen hiç yara almadan kazanmayı başarmıştır. Punisher , herhangi bir şekilde hareketsiz kaldığı zaman (hapishaneye gönderildiği zamanlar, gözaltında olduğu zamanlar) daima egzersiz yapar. Bunun dışında serbest olduğu zamanlardada düzenli biçimde egzersiz yapar ve mümkün olduğu kadar sıkı bir diyet uygular.

Punisher sabit olarak bir yerde ikamet etmez, New York şehri içinde birçok güvenli eve sahiptir. Ayrıca suçla savaş için, İngiltere'ye, İrlanda'ya, Güney Amerika'ya, Afganistan'a, Rusya'ya ve daha birçok ülkeye gitmiştir. Çok tehlikeli bir suçlu olarak görülmektedir, CİA, FBİ ve S.H.İ.E.L.D (Marvel Evreninde yaratılan kurgusal bir istihbarat örgütü) gibi örgütler onu yakalamak için birçok denemede bulunmuşlardır ancak yine de birçok önemli rütbedeki personel onun yöntemlerini ve suçla savaş için yaptıklarını haklı bulmaktadır ve ona karşı herhangi bir operasyon düzenlemeyi reddetmektedir.


KİŞİLİĞİ

Punisher birçok çizgi-roman kahramınından farklıdır. Hemen hemen (Marvel' ın İç Savaş isimli serisinde (Civil War) bir kısım süper-kahraman gerçek kimliklerini devlete açıklayarak ve Amerikan hükümetinin emrine girerek yasallaşmışlardır) bütün çizgi-roman kahramanları yaptıkları işi yasadışı olarak yapsalarda Punisher soğukkanlı bir katildir. Ayrıca hiçbir özel gücü bulunmamaktadır ve tüm yeteneklerini düzenli, ağır eğitimine ve egzersizlere borçludur.
Yine birçok kahramandan farklı olarak, Castle' ın çift-kimliği, gerçek hayatta bir işi, bilinen bir hobisi yoktur. Sadece birkaç tane arkadaşı vardır. Neredeyse tüm zamanını operasyonlarını planlayarak, egzersiz yaparak, operasyon düzenleyerek, silahlarını temizleyerek ve modifiye ederek geçirir. Öldürdüğü suçlulardan aldığı paraları ise yiyecek, silah ve cephane almak ve gizli barınaklarının kiralarını ödemek için kullanır.
Castle ayrıca polisin ve halkın onun hakkında ne düşündüğünüde umursamaz, ve rüşvetçi polisleride öldürür. Halk, polis kuvvetleri, istihbarat teşkilatları ve süper-kahramanların çoğu tarafından tehlikeli bir suçlu olarak görülür.


[thumbnail=center]http://fc02.deviantart.net/fs26/f/2009/ ... Rennee.jpg[/thumbnail]

GÜÇLERİ VE YETENEKLERİ

1.85 m boyunda, 91 kilo, mavi gözlü ve siyah saçlı olan Punisher, fiziksel olarak çok sıkı egzersiz yapan bir insanın gücüne sahiptir. Oldukça ağır biçimde beden eğitimi çalışır, her gün güvenli evlerinde sahip olduğu poligonlarda ateş eder.
Punisher yüksek yeteneklere sahip, deneyimli bir savaşçıdır. Mükemmel savaş kayıtlarına sahip bir deniz piyadesidir. Castle Vietnam'a ikinci gidişinde bir keskin nişancı olarak görev yapmıştır. Ayrıca ABD Deniz Piyadeleri'nin keskin nişancı, piyade ve keşif okullarını bitirmiştir. Ayrıca Navy SEALs, UDT (Underwater Demolition Team), LRRP(Uzun mesafe keşif devriye) ve hava komandosu olabilmek için Amerikan Özel Harekat Birlikleri eğitiminide almıştır. Ayrıca bir eğitim programı için Avustralya'ya gönderilmiştir ve Avustralya SAS'ında eğitim almıştır. Gerilla savaşında'da eğitimlidir ve tecrübelidir.
Yakın dövüştede çok etkilidir. Nash Ryu Ju Jitsu'yu (Castle'a yakın dövüş eğitimini veren ustası tarafından yaratılan dört dövüş sanatının bir karışımı) ve Marine Corps LİNE dövüş sistemini tercih eder. Ayrıca Nash Ryu' dan çok yüksek seviyede Ninjutsu eğitimi almıştır. Kendisinden daha büyük ve daha güçlü adamları yenebilecek yetenektedir. Eğer gerekirse silahsız ve sadece yakın dövüş tekniklerini kullanarak, çok kişiden oluşan grupları saf dışı bırakabilecek yetenektedir ve gücündedir. Bıçakları çok iyi kullanabilir ve üzerinde en az 3 ya da 4 bıçak tarzı silah bulundurur. En sevdiği bıçak ABD Deniz Piyadeler'inde bıçakla savaşma eğitimi aldığı KA-BAR bıçağıdır.
Yalnızca birkaç konvansiyonel silahla ve ailesini öldürenlere olan nefretiyle, bir düzine iyi eğitimli, tecrübeli ve iyi silahlanmış rakibini tek bir çatışmada öldürüp, nerdeyse hiç yaralanmadan kaçabilecek kadar beceriklidir ve yüksek askeri eğitimi bunu sağlamaktadır. Ayrıca çok iyi nişancıdır ve tek bir eliyle çok ağır silahları taşıyabilir.


[thumbnail=center]http://static.comicvine.com/uploads/ori ... _1_029.jpg[/thumbnail]


SİLAHLARI

Punisher öldürdüğü suçlulardan aldığı ve askeri kaynaklarının ona sağladığı silahları kullanır. Güvenli evlerinde birçok silah bulundurur.
Castle sık sık silahlarını optiklerle, reflex dürbünleriyle, gece görüş dürbünleriyle, fenerlerle, bomba atarlarla, susturucularla, yüksek kapasiteli şarjörlerle modifiye eder ve yapacağı göreve göre çukur uçlu (ing. hollow point - çekirdek yaklaşık olarak %68, bazı özel mermilerde ise %300 oranında genişler ve keskin uçları vurulan kişinin iç organlarını yırtar ), zırh delici (genelde merminin çekirdek kısmı tungsten ya da çelik gibi sert metallerden yapılır), düşük hızlı (gürültüyü azaltır) ve daha birçok çeşitte mermi kullanır.
Punisher daha eski olan çizgi-romanlarında genelde Vietnam'dan kalma 223. Remington atan bir M16, Browning Llama tabancası ve M60 makineli tüfeği kullanırdı ancak şu anda devam eden Max 'tan yayınlanan serisinde genellikle SOPMOD paketleriyle görevinin gerektirdiği şekilde modifiye ettiği M4 karabina, M60 makineli tüfeği, HK USP, Sig Sauer P226 tabancaları ve pompalı tüfekler kullanmaktadır.
Yine eski çizgi-romanlarında araç olarak modifiye edilmiş vanları kullanmaktaydı. Bu vanlar genellikle ağır zırhla güçlendirilmiş, yüksek motor modifikasyonlarına sahip, birçok silah barındıran ve yüksek telekomünikasyon olanakları sağlayan özelliklere sahipti. Ayrıca birçok çizgi-romanında motorsiklet, helikopter, hız botları gibi araçları kullanmıştır. Marvel Max serisinde ise genelde Hummer H1, Humvee ve başka arazi araçlarını tercih eder.


FİLMİ

1989 yılında bir filmi çekilmiştir. Bu filmin başrollerini Dolph Lundgren, Louis Gosset, Jr., Jéroen Krabbe paylaşmıştır. Ancak video piyasasına yönelik bu ilk film, başarısız olmuştur.
2004 yılında 1989 yapımı filmi yeniden çekilmiştir. Bu filmin başrollerini Thomas Jane ve John Travolta paylaşmıştır. Ayrıca Tom Jane, Punisher 2'yi bıraktığını açıklamıştır. Punisher'ın gerçek adı Frank Castle'dir. Frank, altı dil bilen bir ajan ve teğmendir.
Bir gün işi gereği bir mafya babasının oğlunu öldürmüştür. Daha sonra hiçbir şeyden haberi olmayan Castle, tüm ailesiyle beraber bir tatildedir. Fakat mafya babası tüm adamlarını Frank'in ailesinin üstüne salınca işler değişir ve Frank'in tüm ailesi bu tatilde öldürülür. Aynı zamanda Frank öldü sanılır. Ama hayatta kalmayı başarır. Ve artık intikamdan daha ileri bir duyguyla New York'a geri dönen Frank artık hiç insaf tanımayan, sadistler, tecavüzcüler, katiller ve hırsızları hiç affetmeden öldüren acımasız biri olmuştur ve kendine Punisher yani Cezalandırıcı demiştir.


Punisher:Warzone

Tom Jane filmden ayrılmıştır ve onun yerine Frank Castle rolünü Ray Stevenson oynamıştır Ayrıca film ilk filmden farklıdır ve ilk filmdeki senaryoyu takip etmez. 3. kez Punisher karakteri baştan ele alınır. fakat kendisinden önceki 2 filmine nazaran oldukça yoğun şiddet ve kan içerir. +18 ibaresi ile 2008 yılında amerika ve avrupada çeşitli ülkelerde gösterime girmiştir. Türkiye'ye ise 2009 yılı içerisinde gösterime girmiştir

BAŞARILAR

Punisher karakteri, Empire dergisi tarafından bütün zamanların en iyi 50 çizgi roman karakterleri sıralamasında 19. siraya seçildi.Empire Top 50 Comic Karakteri[/align]
En son engweng tarafından 15 Tem 2014 22:00 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Tenkaichi
Mesajlar: 340
Kayıt: 11 Kas 2012 15:22
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Veritas,Zippy Ziggy,Bleach.
Favori Anime: Darker Than Black,Kuroko No Basket,Bleach,One Piece,One Outs.

Re: Punisher

Mesaj gönderen Tenkaichi » 25 Nis 2014 19:48

Kuşkusuz comic dünyasının en acımasız karakterlerinden biri.Doğallığı sebebiyle çok sevdiğim karakterlerden.
Resim

Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Mesajlar: 2810
Kayıt: 28 Tem 2013 05:31
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Konum: İzmir/Sivas
İletişim:

Re: Punisher

Mesaj gönderen JiraiyaFlash » 25 Nis 2014 23:35

Tanıtım gayet güzel olmuş, ellerinize sağlık
Resim
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Rorschach
Mesajlar: 52
Kayıt: 05 Eki 2014 01:10
Cinsiyet: Erkek
Favori Anime: Death Note

Re: Punisher

Mesaj gönderen Rorschach » 06 Eki 2014 15:35

Kendisini severim. Diğer kahramanlar gibi gereksiz yumuşak değildir.
Resim
The world will look up and shout "Save us." And I'll whisper "No."

Cevapla

“Karakter ve Takım Tanıtımları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir