Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Jiraya vs 4th Raikage

Naruto ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Raikage vs Jiraya

Raikage
23
24%
Jiraya
71
75%
Berabere
1
1%

Toplam oy: 95

Kullanıcı avatarı
Maxasimunth
Favori Manga: Feng Shen Ji
Favori Anime: JoJo's

Re: Jiraya vs 4th Raikage

Mesaj gönderen Maxasimunth » 31 Tem 2013 02:34

byakusharinnegan yazdı:Jiraiyanın tekniklerini kimse bilmiyor. Itachi ve kisameye yaptığı teknik gibi bir şey yapsa bile raikageyi yenebilir. Dev boyuttaki kurbağalar çok avantaj sağlar jiraiyaya. Ayrıca jiraiya savaş alanını yağla falan kaplayabiliyor. Bir tane bile etkili uzak mesafe tekniği olmayan adamın jiraiyayı yoracağını bile düşünmüyorum.
Zaten bu serideki en etkisiz şey hızdır. Sasuke part 1 de rock leenin hızına kavuştu da noldu mesela? O hızla bile narutodan dayak yedi hastane çatısında.
Leenin 5. Kapı hızını hepiniz gördünüz. Gainin 7. Kapı halini siz düşünün. Narutoya 5 bijuu dama atıldığında gainin 7. Kapıyı açmış halindeki hızı bile o bijuudamaların yönünü değiştirmeye yetmiyordu bu yüzden sekizinci kapıyı açmaya niyetlendi. Ardından naruto kurama mod'a girince naruto kendi hızıyla o bijuudamaların yönünü değiştirdi ve kakashi narutonun o halini minatoya denk gördü.
Şimdi ben bunu nedenmi anlattım? Düşünün yani gainin 7 kapı açmış halinden hızlı bir adam kendi hızının üstüne bide kyuubi mod açmış. Ama o halde bile 10 metre önündeki obitonun yanına koşacak vakit bulamıyor ama naruto bu adama chakra kolu atıyor. Işte hız dediğimiz şey bu kadar gereksiz ve önemsiz bu mangada. Bi sikime yaramıyor.

Ya bi düşünün abi. Raikage gidipte jiraiyaya tek atacak değil herhalde. Jiraiya bi kere railagenin hız avantajını görse kurbağa falan çağıracaktır. Ee raikage gidipte dev kurbağalarla güreş mi yapacak?

Hız konusunda güzel cevap vermişsin ama bu hıza sahip olmak yanında aynı zamanda bu hızı etkili durumlarda kullanma olayı var. Mesela minato ya bakalım. Adam mantıklı düşünerek saldırılarını hızı ile yapıyor. Böylece saldırının boşa gitme olasılığı 0. Obito ile savaştığı o ilk savaşta yaptığı ışınlamayla rasenganı yapıştırmıştı mesela B)
Est Sularus Oth Mithas Resim

Kullanıcı avatarı
YondaimeMinato
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto,Naruto Shippuden,Bleach,High School DxD,Death Note,One Piece,Code Geass.

Mesaj gönderen YondaimeMinato » 31 Tem 2013 02:58

4TH Dediğin için oyum Jiraya Sensei gitti.3.Deseydin Ratonu filan vardı Sekiz kuyrukluyu dize getirdi Tek başına koca orduyla dövüştü alır derdim fakat;
4th Raikagenin Elektrik zırhından başka birşeyini görmedim hız açığını Jiraya Sage mod ile kapatır ve kurbağalarla yakaladığı an işini bitirir.
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
hanzoibuse
Favori Anime: Naruto Shippuden, Bleach, Naruto

Mesaj gönderen hanzoibuse » 31 Tem 2013 03:21

@Light of God
Sage Mod kullanıcıya hız, güç, algılama yeteneği, dayanıklılık, direnç veriyor.
@Maxasimunth
'Sage Mod'u açarsa alır ama açamazsa alamaz diye düşünüyorum.' yazmıştım yani Sage Mod'u küçümsemedim. Açarsa kazanır bile dedim. Fanlıkla alakası yok yani berabere gibi bir şey. Alana göre değişir kapalı alanda Jiraya alabilir ama açık alanda Raikage. Elbette Jiraya zeki birisi, çok da güzel plan kuruyor ama hıza karşı Sage Mod'dan başka çare yok. Raikage yumruk atarsa biter arkadaşlar. Sasugay'e Liger Bomb çektikden sonrasını hatırlayın. Bağırarak bir yumruk daha atıcaktı ama son anda sıyrıldı Kishi'nin büyük aşkı. O yumruğu yese Tsunade bile kurtaramazdı şerefsizi. Ayrıca Raikage'nin zırhının 3 biçimi var. Hatta C Raikage Sama'yı bu kadar aktif hale getiren ne demişti. Karin de Raikage'nin zırhı güçlendikçe Chakra'sının arttığını söylemişti.
@byakusharinnegan
Kurbağa çağıracak değil gardını indirecek zamanı olamaz Raikage karşısında. Raikage gerçekten sinirli ve çoğu zaman dikkatsiz bir adam ama Jiraya gibi birisi karşısında elbet önlem alır.
@YondaimeMinato
'4th Raikagenin Elektrik zırhından başka birşeyini görmedim hız açığını Jiraya Sage mod ile kapatır' dedin de Naruto'nun Kyubi Mod'una yakın bir hızda olamaz ki Jiraya yani açığını kapatamaz.

Bunlar benim fikirlerim. Tekrar söylüyorum Jiraya güçsüz değil kage seviyesinde. Yanlış anlamayın yani. Sage Mod'u açmadan eş bir dövüş değil. Ses hızından hızlı Raikage Genjutsu'ya da kanmaz bu benim fikrim.
Resim

Kullanıcı avatarı
YondaimeMinato
Favori Anime: Naruto,Naruto Shippuden,Bleach,High School DxD,Death Note,One Piece,Code Geass.

Mesaj gönderen YondaimeMinato » 31 Tem 2013 03:31

hanzoibuse yazdı:@Light of God
Sage Mod kullanıcıya hız, güç, algılama yeteneği, dayanıklılık, direnç veriyor.
@Maxasimunth
'Sage Mod'u açarsa alır ama açamazsa alamaz diye düşünüyorum.' yazmıştım yani Sage Mod'u küçümsemedim. Açarsa kazanır bile dedim. Fanlıkla alakası yok yani berabere gibi bir şey. Alana göre değişir kapalı alanda Jiraya alabilir ama açık alanda Raikage. Elbette Jiraya zeki birisi, çok da güzel plan kuruyor ama hıza karşı Sage Mod'dan başka çare yok. Raikage yumruk atarsa biter arkadaşlar. Sasugay'e Liger Bomb çektikden sonrasını hatırlayın. Bağırarak bir yumruk daha atıcaktı ama son anda sıyrıldı Kishi'nin büyük aşkı. O yumruğu yese Tsunade bile kurtaramazdı şerefsizi. Ayrıca Raikage'nin zırhının 3 biçimi var. Hatta C Raikage Sama'yı bu kadar aktif hale getiren ne demişti. Karin de Raikage'nin zırhı güçlendikçe Chakra'sının arttığını söylemişti.
@byakusharinnegan
Kurbağa çağıracak değil gardını indirecek zamanı olamaz Raikage karşısında. Raikage gerçekten sinirli ve çoğu zaman dikkatsiz bir adam ama Jiraya gibi birisi karşısında elbet önlem alır.
@YondaimeMinato
'4th Raikagenin Elektrik zırhından başka birşeyini görmedim hız açığını Jiraya Sage mod ile kapatır' dedin de Naruto'nun Kyubi Mod'una yakın bir hızda olamaz ki Jiraya yani açığını kapatamaz.

Bunlar benim fikirlerim. Tekrar söylüyorum Jiraya güçsüz değil kage seviyesinde. Yanlış anlamayın yani. Sage Mod'u açmadan eş bir dövüş değil. Ses hızından hızlı Raikage Genjutsu'ya da kanmaz bu benim fikrim.

:) Hız yapmasına gerek yok ki Sage mod algılama yeteğini yüksek derece nerden geldiğini anlayabilir,Jiraya kage seviyesindedir Tsunadede kage ?
Hatta hatırlarsan Jirayaya teklif edildi ilk keşke o olsaydı.En azından Saçlarıyla vücudunu sarar 2Li kurbağı çağırır bide Gamabunta nasıl raikage sage mod saç kurbağalar 1ni geçemeyecek.
Tek kolu varmı yokmu ona göre yazayım ?
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
Zettai
Favori Manga: Death Note, Rainbow
Favori Anime: Code Geass, FMA

Mesaj gönderen Zettai » 31 Tem 2013 04:13

Jiraiya çok daha fazla ninjutsu biliyor ki bunların çoğu s seviye. Kuchiyose avantajı var, sage mode ile raikage kadar olmasada onu takip edebilecek hıza ve güce ulaşır, Kekkei Gekkaisi ve en önemli kozu olan genjutsusu var. Kurbağalar sayesinde bir süre oyalayıp genjutsuyu aktif hale getirdiği an raikagenin işi biter. Jiraiya alır yani bence.
Resim

byakusharinnegan
Favori Anime: naruto

Mesaj gönderen byakusharinnegan » 31 Tem 2013 04:17

Kurbağa çağırmak istese elini bi kere yere koysa yetiyor. Ne yani buna bile vakti olmayacak mı? Bazı durumlar vardır dövüşlerdekarakter ne kadar hızlı olsa da karşıdaki bir şey hazırlarken genellikle bozmaya çalışmak yerine izlerler. Buna sasuke vs deidara dövüşünde deidara elindeki ağıza kil yedirirken sasukenin izlemesini örnek verebiliriz.
Hadi diyelim ikna etmedi bu seni. Raikage vs minato dövüşünde de o zaman minatonun her tarafa bıçak atmasını engellemek için saldırsaydı hemen. Ya da sasuke chidori hazırlamadan önce.

Kullanıcı avatarı
hanzoibuse

Mesaj gönderen hanzoibuse » 31 Tem 2013 05:04

Minato ile savaşı tamamen denemeydi. Kendi hızını test ediyordu. Amacı Minato'yu öldürmek değildi. Sasuke'de Chidori Katana ona hiçbir şey yapmadığı için Sasuke'nin güçsüz olduğunu düşündü ama jiraya farklı adam çok güçlü.
Edit. Ve ne kadar güçlü olduğunu herkes biliyor. Raikage de az biraz tırsar ama göstermez. Yenilmemek için elinden geleni yapar. Buna ek olarak Raikage yer belirlemede de uzman Minato ile savaşını tekrar izledim de. O zaman Lightning Armour açık değilken atmış. Gördüğü anda açsaymış belki Minato'yu değil ama kunaileri önlermiş. Ve eskisinden daha hızlı olduğunu C de söylüyor. Kendisini geliştiriyor. Light Armour'un seviyelerini buldu adam. Saçları dik ve üstünde elekrik olan sveiyo çok hızlı. Narutoya onunla saldırmadı. Sunshin no Jutsu yaparken oluyor bu seviye. C buna esas aktif hal diyor.
Resim

Kullanıcı avatarı
muaet
Ta'Veren
Ta'Veren
Favori Manga: Vagabond, Berserk, Claymore, Slam Dunk, The Breaker, Noblesse, Tower of God, The Gamer, Gamaran, Berserk, Naruto, One Piece, Veritas.
Favori Anime: Code Geass, Shingeki no Kiyojin, Death Note, Steins Gate, Full Metal Alchemist Brotherhood, Hellsing Ultimate OVA.

Mesaj gönderen muaet » 31 Tem 2013 06:04

Adamlar inanmış la. Jiraiya bu serideki en baba karakterlerden biridir. Onu alabilecek karakter sayısı iki elin parmaklarını geçmez, o parmakların sahibi de über karakterler zaten. (Nagato, itachi, madara, hashirama, tobirama, obito, yondi, 3. Raikage)

Başka da adam yok zaten seride amk.
Resim

Söz sessizlikte,
ışık karanlıkta,
yaşam ölürken;
bomboş gökyüzünde
uçarken parlar atmaca.

Kullanıcı avatarı
hanzoibuse

Mesaj gönderen hanzoibuse » 31 Tem 2013 06:08

4. Raikage yumruğumdan kaçabilen 2. kişisin demişti Naruto'ya. Jiraya'nın bu hızla kaçması mümkün mü? Evet en baba karakterlerden ama nasıl yeneceğini söylersen de sevinirim.
Resim

Kullanıcı avatarı
muaet
Ta'Veren
Ta'Veren
Favori Manga: Vagabond, Berserk, Claymore, Slam Dunk, The Breaker, Noblesse, Tower of God, The Gamer, Gamaran, Berserk, Naruto, One Piece, Veritas.
Favori Anime: Code Geass, Shingeki no Kiyojin, Death Note, Steins Gate, Full Metal Alchemist Brotherhood, Hellsing Ultimate OVA.

Mesaj gönderen muaet » 31 Tem 2013 06:13

Bu evrende herşey hız değildir. En basitinden kurbağa midesini çağırır, aralarımdaki hızı eşitler, kurbağalara yağ pöykürtür, dikkatli adım atmaya zorlar. Daha bir çok ihtimal öne sürebilirim. Bu kadar sığ düşünmeyin la. Raikage kaba kuvvetten oluşan bir adam anasını satayım, bu kadar büyütmeyin şunu.
Resim

Söz sessizlikte,
ışık karanlıkta,
yaşam ölürken;
bomboş gökyüzünde
uçarken parlar atmaca.

“Naruto Anketler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir