Buradan güncel duyuruları görebilirsiniz. Bu mesajlar tek gösterimlik olup sağ taraftaki çarpı tuşuna basarak kapatabilirsiniz.

Jiraya vs 4th Raikage

Naruto ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Raikage vs Jiraya

Raikage
23
24%
Jiraya
71
75%
Berabere
1
1%

Toplam oy: 95

Kullanıcı avatarı
JiraiyaSon
Favori Manga: Manga
Favori Anime: Anime

Re: Jiraya vs 4th Raikage

Mesaj gönderen JiraiyaSon » 17 Nis 2014 12:49

Raikage alır, Jiraiya'yı severim fakat yenebilecek kadar güçlü değil.
Resim

Hokage_Minato
Sarı Şimşek
Sarı Şimşek
Favori Manga: Naruto, Hunter x Hunter, One Piece, Shingeki no Kyojin, Sun Ken Rock
Favori Anime: Dragon Ball Z, Naruto, Shingeki no Kyojin, Hunter x Hunter
İletişim:

Mesaj gönderen Hokage_Minato » 17 Nis 2014 12:52

Bu raikage alır diyenler birşeylere dayandırarak söylerse sevinirim. Aynı şekilde jiraya alır diyorsan da.
Delip geçer diyor adam amk sanki karşısında kyuubi'ye kunai ile dalan bir ninja var. Jiraaya da "gel del geç beni" diye bekler zaten.

Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Mesaj gönderen JiraiyaFlash » 17 Nis 2014 13:04

Hokage_Minato yazdı:Bu raikage alır diyenler birşeylere dayandırarak söylerse sevinirim. Aynı şekilde jiraya alır diyorsan da.
Delip geçer diyor adam amk sanki karşısında kyuubi'ye kunai ile dalan bir ninja var. Jiraaya da "gel del geç beni" diye bekler zaten.
Hayır o değilde Raikage'nin daha Jiraiya kadar ne güç ne zeka ne de bilgi gösterisi yaptığını görmedik yani seri de kimi delip geçebilmiş ki bu adam... Raikage Amaterasu görür kol keser Jiraiya Amaterasu görür onu parşomene mühürler fark bu kadar barizdir aslında çok da sulandırmaya gerek yok ama B)
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Resim[/align]

Kullanıcı avatarı
Amatsu Mikaboshi
Favori Manga: H.D.Kenichi Hajime No ippo Naruto
Favori Anime: Hajime No İppo

Mesaj gönderen Amatsu Mikaboshi » 17 Nis 2014 13:32

Seride herkes eşit degilki ve herkesin bi özelligi var. Mesela Raikage Hız konusunda suanda en iyilerden bir tanesi ve bence Jiraiyanın da Raikage ye yetişebilecegine ınanmıyorum kardeşim, Şimdi SAge mod dersiniiz de hemende girebiliyordu zaten Sage konusunda suan en kotu seviyede Jiraiya
Resim

Ağızdan çıkan söz, yaydan fırlayan oka benzer. İkisini de geri getirmek mümkün değildir. Ok atılmadan önce iyi nişan alınmalı, söz söylenilmeden önce iyi düşünülmelidir.
Hz.Mevlana

Kullanıcı avatarı
JiraiyaSon

Mesaj gönderen JiraiyaSon » 17 Nis 2014 13:34

Hokage_Minato yazdı:Bu raikage alır diyenler birşeylere dayandırarak söylerse sevinirim. Aynı şekilde jiraya alır diyorsan da.
Daha neye dayandıralım kardeş, ikisini de mangada gördük ve bunun üzerinden yorum yapıyoruz; Raikage Raton zırhı ile tüm saldırılara karşı koyar, hızı ve gücü ile de geleni gideni öper mi diyelim :) Jiraiya'nın genjutsu'su d açok zahmetli ve diğer kurbağalara bağımlı çağırsa gelmeme ihtimalleri bile var :D
Jiraiya bir ekipteki destek kuvveti gibi, misal önde bir tank karakter olur (Tsunade) ve bir de orta mesafede Dps karakter olur (Orochimaru), işte bu Jiraiya da onları destekler, heal'ler ve bir yerden başka bir yere ulaştırır vesair. Tek başına Raikage gibi brute'e karşı koyamaz, özellikleri uygun değil.
Resim

Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Mesaj gönderen JiraiyaFlash » 17 Nis 2014 13:38

Amatsu Mikaboshi yazdı:Seride herkes eşit degilki ve herkesin bi özelligi var. Mesela Raikage Hız konusunda suanda en iyilerden bir tanesi ve bence Jiraiyanın da Raikage ye yetişebilecegine ınanmıyorum kardeşim, Şimdi SAge mod dersiniiz de hemende girebiliyordu zaten Sage konusunda suan en kotu seviyede Jiraiya
Hız her şey olsa idi; God of Shinobi Hiruzen ile Hashirama değil 3. Raikage olmalıydı
Hız her şey olsa idi; Rock Lee'nin Gaara'yı hoplatması gerekti
Hız her şey olsa idi; Ay'in yanında sağ kolu ve sol kolu varken yaş ortalaması 15-16 olan 3 kişilik bir gruba bir kol bırakmaması gerekirdi.

Ben Sage moda ihtiyacı olacağından şüpheliyim. Kurbağa karnını kaba kuvvetle geçmek imkansız amaterasu, susano'o'su ya da sage modu yoksa geçmiş olsun Ay'e :D

@Jiraiyason sen ayıptır söylemesi de Ay'i ne sanıyorsun acaba 3 Sannin anca yener demeye getirdin lafı ?! yuhunuz vallaha hiç gülesim yoktu :evil: :laugh: :laugh: benim izlemeyip, okumadığım ne gördünüz acaba bu Raikage ile ilgili :)

Sanninlerin üçü ayrı ayrı alır Raikage'yi... Ayrıca Jiraiya belki bir Raikage hızında hızlı değil ama Yaşadığı dönem Gai ile beraber köyün en hızlısı idi (Pain savaşında gördük hızını) yani Suigetsu ile Jugo'nun bile 2 kere karşılayabildiği atakları Jiraiya fazlasıyla iade eder Raikage'ye... Jugo'yu 3 vuruşta halledemeyen adam nereye Jiraiya'yı delip geçiyor ?!... Lütfen geçmiş son 3-4 mesajta ki mesajlarımı okuyun tekrar yazdırmayın... Hız yetmez burada... Koştğu zemini Kurbağa Yağıyla havuza çevirir yiyorsa koşsun ya da bir Yomi Numa bataklı ya da miğde hapsi, olmadı saçları ile savunma yapar ki o saçlar 10 larca patlayıcı kağıtı tanklayabiliyor ve de saldırdığında çelik boruları kırabililiyor sertlik derecesi büyük ihtimalle 7-8 (Kuvars ve üstü sertlik) bilmem anlatabiliyor muyum ?!

Bir de tek elli Raikage'den bahsediyorsak zaten sıkıntı hem hız, hem kuvvet hem de hareket fonksiyonları bayağı bir kayıba uğramış durumda ?! Ayrıca Bir klondan ''sıradan'' genjutsu yiyecek kadar da tedbirsiz ve düşüncesiz... Saf kuvvet ve hız ile birleşen müthiş patlayıcılığını kabul ediyorum ama bu hiç bir Sannin'e ya da hiç bir Konoha lı Kage level ninjaya sökmez ?! Kuchiyose departmanını hiç katmıyorum....

Kisame'nin en basit kılıç saldırısını Asume gibi iri yarı ve oldukça kuvvetli biri tartamamıştı ki kılıcın ucunda ki basınçtı o sadece... Ancak Jiraiya'nın en küçük kurbağası bile hızla inen samehadayı tam ortasından kıpırdamayacak şekilde durdurabilmişti ?! Oradan düşünün Büyüklerini ?!

Bir çok farklı kuru kamışdan örülen bir hasır örgü her zamna tek halka üzerinden giden bir metal zincirden (tabi titanyum demiyoruz amk :D ) daha sağlamdır...Demem o ki Raikage yekpare bir kuvvet ve brutalizm içeriyor olabilir.
Ama ondan daha güçlü olan Kardeşi Killer Bee'ye cehennemi yaşatan Kisame'nin Jiraiya için aramızdaki güç farkı çok fazla ben vallah billah bulaşmam dediği sahneleri tekrar hatırlatmak isterim....Manga da olaylar gelişip evren büyüdükçe gerçekten Sannin'lerin ne demek olduğu unutulur oldu ?! 5 Kage ekibinde Ônoki hariç biri hiç bir Sannin'i alamaz ki onun bile garantisi yok ?!
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Resim[/align]

Hokage_Minato
Sarı Şimşek
Sarı Şimşek
Favori Manga: Naruto, Hunter x Hunter, One Piece, Shingeki no Kyojin, Sun Ken Rock
Favori Anime: Dragon Ball Z, Naruto, Shingeki no Kyojin, Hunter x Hunter
İletişim:

Mesaj gönderen Hokage_Minato » 17 Nis 2014 14:52

Haha beyler çok güldürdünüz beni. Jiraaya gidi adam hiç bir bilgisi olmadan Akatsuki'nin başı olarak bilinen Pain'e tek başına dalıyor da Raikage ye gücü yetmez diyorsunuz. Hız hız ne amk hız ile sadece kim en iyi ninja olabilmiş. Bunun yanında beyinde olması gerekki hızın bir işe yarasın. Misal, Minato; hızı ile zekasını birleştiren bir karakter. raikage bodoslama dalıyor sinirlenince onu da gördük kolundan oldu. Kolu kaybetmek pahasına sasuke'ye dalan bi adam beni gözümde gerizekalıdır arkadaş. Seride görüyoruz ki kollar eller çok önemli, orochi kollarını geri almak için bi göt vermediği kalmıştı. Ama sizler Raikage'nin hızı var yener cart curt diyorsunuz. Kusura bakmayın ama çok yüzeysel düşünmek bir işe yaramaz böyle vslerde.

Karşıdaki kişi jiraaya amk jiraaya. üstte dediğim gibi pain'e gidiyor dövüşüyor, 3 ünü öldürüyor sonra gaifl avlanıyor kolu gidiyor o halde gidip 1 ini daha gebertiyor ve ölmek pahasına adamın şifresini çözüyor. Bunun gibi bir adam Raikage'den tek yer, delinip geçilir diyorsanız sizle tartışacak birşeyim kalmamış demektir.

Ayrıca @Jirayason, Tsunade ye tank, Jiraaya healer ddiğin için seni de tebrik ediyorum kardeşim demekki bunca sene ben başka manga okuyormuşum.

Kullanıcı avatarı
JiraiyaSon

Mesaj gönderen JiraiyaSon » 17 Nis 2014 15:04

Hokage_Minato yazdı:Haha beyler çok güldürdünüz beni. Jiraaya gidi adam hiç bir bilgisi olmadan Akatsuki'nin başı olarak bilinen Pain'e tek başına dalıyor da Raikage ye gücü yetmez diyorsunuz. Hız hız ne amk hız ile sadece kim en iyi ninja olabilmiş. Bunun yanında beyinde olması gerekki hızın bir işe yarasın. Misal, Minato; hızı ile zekasını birleştiren bir karakter. raikage bodoslama dalıyor sinirlenince onu da gördük kolundan oldu. Kolu kaybetmek pahasına sasuke'ye dalan bi adam beni gözümde gerizekalıdır arkadaş. Seride görüyoruz ki kollar eller çok önemli, orochi kollarını geri almak için bi göt vermediği kalmıştı. Ama sizler Raikage'nin hızı var yener cart curt diyorsunuz. Kusura bakmayın ama çok yüzeysel düşünmek bir işe yaramaz böyle vslerde.

Karşıdaki kişi jiraaya amk jiraaya. üstte dediğim gibi pain'e gidiyor dövüşüyor, 3 ünü öldürüyor sonra gaifl avlanıyor kolu gidiyor o halde gidip 1 ini daha gebertiyor ve ölmek pahasına adamın şifresini çözüyor. Bunun gibi bir adam Raikage'den tek yer, delinip geçilir diyorsanız sizle tartışacak birşeyim kalmamış demektir.

Ayrıca @Jirayason, Tsunade ye tank, Jiraaya healer ddiğin için seni de tebrik ediyorum kardeşim demekki bunca sene ben başka manga okuyormuşum.

Yahu fikrimizi yazıyoruz işte :) İlle de haklıyım diye dayatmıyorum sonuçta, Tsunade senju bedeni ile tam bir tank karakter, dayanıklı güçlü, üstüne medikal özellikleri de var, falan filan. Güldürdüysem ne mutlu bana, bedava pirzola yedin gülersin tabii :)
Resim

hanzou
Favori Manga: naruto death note
Favori Anime: naruto death note

Mesaj gönderen hanzou » 17 Nis 2014 16:20

Hokage- minato laflarımızı bir şeye dayandırmamızı istemisssin daha çnceki mesaflarımda açıkladım ama gene açıklıyorum.
-Bir jiraiyanın jutsuları büyük hasar vermiyor.Dotonun raitona zaafı var ve katona da raiton kalkanı hem dayanır hem de raikage hızıyla kaçabilir
-Jutsuları çok yavaş gördük ki jiraiyavspainde painlere diken fırlatıyor ve en hızlı jutsum bu diyor o jutsusu bile hem az hasar veriyor hem de hızlı değil.
-Sennin moda girmesi uzun zaman alıyor peşinde sadece kuciyoseler varken bile zor girdi girdiğinde de taujutsuda raikagenin çok uzağındadydı.
-Genjutsuya gelince çok zahmetli ve raikage anlayabilirse kaçma ihtimali yüksek.Açık alan olursa zaten kurbağaları bir şey yaptığını anlar engelleyebilir engelleyemezse de kaçabilir rahatlıkla.(kurbağaları chakra topladıktan sonra çağırdı daha önce çağırabilirmiydi bilmiyorum eğer çağıramıyorsa genjutsuya düşürme imkanı çok düşer)
-Dev kurbağaların ne kadar hantal olduğu naruto vs painde gördük raikageden kat be kat yavaş paine dokunamadı raikage kurbağaların saldırılarından rahatlıkla kaçabilir en fazla jiraiya kurbağaların içine girip raikkageyi oyalayabilirler ancak.
-JİRAİYA FLASH Aetık nolur diyorum ''Hız her şey olsa idi; God of Shinobi Hiruzen ile Hashirama değil 3. Raikage olmalıydı'' lafını kullanma farkındaysan god of shinobi lafını jirayaya demiyorlar anla artık.
-Arkadaşım burda yaş ortalamasının bir önemi yok zaten o 15-16 ya grubu dediğin kişiler Sasuke KAGE seviyesindeydi orda Jugoo ve suigetsu da rahat bir Jonin seviyesindeydiler.
-Kol kaybetmesinin sebebi ise öfkeden ametarasuya kendi atlamasıdır ve jiraiyanın ametarasusu yok bunu da anla artık.
-Jiraiyanın yerinde duran ametarasuyu kağıda mühürlemesini raikage saldırı amaçlı atılan ametarasuyu bir tutuyorsan benim daha yapacak yorumum yok.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

hanzou
Favori Manga: naruto death note
Favori Anime: naruto death note

Mesaj gönderen hanzou » 17 Nis 2014 16:58

Açıklamama devam ediyorum Hokage_minato istediğin üzerine
-JİRAİYAFLASH Raikage bir bijuunun(hachibi) boynuzunu kesmişti illaki bir kurbağanın midesinin delebilir.
-Hala mı sanninlerin her biri raikageyi alır diyorsun hiç güleceğim yoktu.
-Gaiden sonra en hızlıymış Jiraiya Pain savaşında sage moddayken hızlıydı sadece o da çok uzun zaman alıyor
-Jugoo zaten doğa chakrasının emince bir jonin seviyesine geliyor 3 vuruşta halledememesi gayet normal.Sasuke geninken lanetli mühürle Narutonun kyuubi chakralı haliyle dövüşmüştü ve yenmişti.Naruto da Kyuubiden daha az chakra almışken jonin seviyesindeki Hakuyu kolayca yenmişti.Jugooda Sasukeyi geninken jonin seviyesine çıkaran lanetli mührün kaynağı olduğuna göre jonin seviyesindedir bana göre.Suigetsu da Hachibiyi o kadar oyalayabilip bijuu damadan sağ çıkabiliyorsa bana göre jonin seviyesindedir rahat.
-Kisame zaten bijuulara karşı üstünlüğü var hem de Killer Bee dövüşünde rehinler de vardı Killer Bee rahat dövüşemedi orda.Killer bee bijuu moda geçmek istemedi çünkü bijuu moda geçseydi belli olacaktı ve abisi onu almaya gelecekti.Bijuu moda geçseydi mümkün değil yenemezdi Kisame.Bir bijuu damaya biterdi.(Zaten Killer Bee Jiraiyayı havada karada alır.)
-Pain savaşında da kapalı labirent bir alanın olması jiraiya için çok büyük bir avantajdı jiraiya paini yeteneklerini bilmiyordu ama aynı (1-2 şey haricinde) şekilde pain de jiraiyanın sage modunu,kurbağa genjutsusunu bilmiyordu.Hem de savaş Nagatonun köyündeydi devasa jutsular yapamazdı, hem de kapalı alan olduğu için birçok klon çıkartıp hepsini bir yana gönderip zaman kazandı eğer alan açık olsaydı bunu yapması çok daha zor olacaktı.. Jiraiyanın öldürdüğü painler de zaten en dandik Painlerdi .
-
''5 Kage ekibinde Ônoki hariç biri hiç bir Sannin'i alamaz ki onun bile garantisi yok ?!
''' oonoki Tsunadeyi direk moleküllerüne ayırır Tsunadenin kaçacak hızı yok Oroc edo olmasa onu da moleküllerine böler Jiraiyayı da. 5 kagenin hepsi Tsunadeyi alır bana göre.(sadece gaara şüpheli).
En son hanzou tarafından 20 Nis 2014 16:58 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

“Naruto Anketler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir