Buradan güncel duyuruları görebilirsiniz. Bu mesajlar tek gösterimlik olup sağ taraftaki çarpı tuşuna basarak kapatabilirsiniz.

Jiraya vs 4th Raikage

Naruto ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Raikage vs Jiraya

Raikage
23
24%
Jiraya
71
75%
Berabere
1
1%

Toplam oy: 95

Kullanıcı avatarı
Light of God
Favori Manga: One Piece, Naruto
Favori Anime: One Piece, Naruto, Death Note, Psyco Pass, Kuroko No Basket

Re: Jiraya vs 4th Raikage

Mesaj gönderen Light of God » 17 Nis 2014 17:04

hanzou yazdı:Açıklamama devam ediyorum Hokage_minato istediğin üzerine
-JİRAİYA-FLASH raikage bir bijuunun(hachibi) kuryuğunu kesmişti illaki bir kurbağanın midesinin delebilir.
-Ya hala sanninler her biri raikageyi alır diyor raikageyi hiç güleceğim yoktu:D
-Gaiden sonra en hızlıymış jiraiya pain savaşında ne hızını gördün açıklasana bir.
-Jugoo zaten doğa chakrasının emince bir jonin seviyesine geliyor 3 vuruşta halledememesi gayet normal.
-Kisame zaten bijuulara karşı üstünlüğü var hemde orda rehinlerde vardı killer bee düzgün dövüşemedi orda killer bee bijuu moda geçmek istemedi çünkü bijuu moda geçseydi belli olcaktı ve abisi onu almaya gelecekti bijuu moda geçseydi mümkün değil yenemez kisame bi bijuudamaya biterdi.(Zaten killer bee jiraiyayı havada karada alır.)
-Pain savaşında da kapalı labirent bir alanın olması jiraiya için çok büyük bir avantajdı jiraiya paini yeteneklerini bilmiyordu ama aynı (1-2 şey haricinde) de painde jiraiyanın sage modunu kurbağa genjutsusunu bilmiyordu.Hem de savaş nagatonun köyündeydi devasa jutsular yapamazdı. Jiraiyanın öldürdüğü painler de zaten en dandik painlerdi .
- ''5 Kage ekibinde Ônoki hariç biri hiç bir Sannin'i alamaz ki onun bile garantisi yok ?!''' oonoki tsunadeyi direk moleküllerüne ayırır tsunadenin kaçacak hızı yok oroc edo olmasa onu da moleküllerine böler jiraiyayı da. 5 kagenin hepsi tsunadeyi alır.
-
Aynen katılıyorum keke Onoiki hariç hiç bir kage sanninleri alamaz. Bak aynı kapıya çıktık :whistle: ;)

Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HXH- Slam Dunk- Naruto- Feng Shen Ji - Sun Ken Rock - Shokugeki No Souma Magi
Favori Anime: Fma Slam Dunk Hunter x Hunter Death Note Bleach
İletişim:

Mesaj gönderen redstak » 17 Nis 2014 17:17

Jiraiya yener. Senjutsu ve teknikleri bunda etken.

Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Mesaj gönderen JiraiyaFlash » 17 Nis 2014 17:43

@Hanzou

önce seni artık modlara şikayet etmeden önce yazım kurallarına uygun bir şekilde, anlaşılır dilde paragraf paragraf yazmayı öğren biliyorum yaşın ufak ama biraz dikkat etmelisin artık ?!
Ayrıca karşı tarafın dediği şeylerin etrafından dolaşarak sanki Jiraiya diyenler akıl hastanelik kişilermiş gibi aşağılayıcı havalarını da bir bırak adam %70 üstü oy almış sana kalsa kimse de s.ke sürülecek akıl yok herhalde ?!?!?

Önce senin dediklerini sana psikoloji deki yüzleştirme(ayna) yöntemi ile sana yönlendirmek, sana göstermek istiyorum

* Sasuke Kage toplantısında Kage Leveldi

* Suigetsu, Jugo Jônin seviyesinde idiler.

* Gelmiş geçmiş en iyi Kage denilen ve de Jiraiya'nın hocası olan adam 3. Raikage 'den daha güçlü-kudretli, gelmiş geçmiş potansiyel olarak en ileri ve en deha ninja(uzun süre böyle söylenildi) olan ve Jiraiya'nın öğrencisi olan 4. Hokage da ha Jônin iken bu Raikage'yi afallatmıyor mu ?! Buna rağmen Jiraiya'nın hiç şansı olmadığını söylüyorsun

* Jiraiya Pain savaşında hız göstermedi

* Ben sadece bir anime izleyicisiyim hiç manga okumadım Jiraiya pain savaşında hiç bir şey göstermedi Senin moda da girmek yarım saat sürüyor

* Kisame kendisi ben Jiraiya'dan it gibi tırsıyorum dediği halde Kisame Jiraiya'yı havada karada alır diyen zihin sende bulunuyor. Neden çünkü sen Kishi'nin kayıp kalemisin ?!

* Kisame ile ilgili verdiğim delillerden bir gram ne demek istediğimi anlamadığın gibi senden demek istediğini anlatamamışsın hırsından

* Pain savaşının labiretn olması nasıl Jiraiya'ya avantaj olmuyor Pain'in her cm ini bildiği ve de diriltilen bedenlerin gelişini göremediği bir yerde nasıl bu adam avantajlı, strateji nedir bilmiyorum diyorsun

* 5 kagenin hepsi Tsunade'yi alır mı ?! neye göre ?! nasıl ?! bilmiyorum ama söylüyorum..

* Jiraiyanın jutsuları çok yavaş ve hasar vermiyor ?! Bu adam 4 kere düşman ile karşı karşıya geldi manga'daki kısa yaşamında (bilinen karşılaşmaları) Hanzou ile 16-17 yaşında ergen iken, İtachi ve kisame ile bir otel odası önünde ki yaptığı B sınıfı teknikten İTachi gibi bir adam S sınıfı bir kekkei genkai ile anca kurtulmayı başardı ?! ki yaptığı tekniği de adam mühürledi ?!, sonra da Sannin savaşı oldu ki orada çakrasının ve kas sisteminin kendi deyimiyle de sadece %30 unu kullanabiliyordu ?! Yine de Edo-Madara gelene kadar seride gördüğümüz en üstün Katon tekniğini sergiledi o haliyle, sonra da Pain savaşı geldi fiziksel, stratejik, zihinsel ve duygusal, sayısal olarak her açıdan dezavantajda olduğu bir savaşta hem bir gizem çözdü hemde serinin ilk God mod karakterinin 4 bedenini eforsuz öldürdü...
Şimdi diyorsun ki bu Kage level adam da doğru dürüst ne jutsu var ne de iş dediğine sende inandın yani ?!

*Raikage Pain gibi çok bedene ve güce sahip o yüzden Jiraiya sage moda girer ve genjutsu hazırlar ama yetişmeyeceğinden ölür ?!

*Kurbağalar Pain'e dokunamadılar çünkü çok hantallar yoksa 1000lerce hektarlık alandaki sivil yaşam alanını haritadan silen tekniği üzerlerinde kullanması ile hiç alakası yok... Bu Kurbağalar o kadar yavaş ki Bijuular ile dövüşebiliyorlar, çoğalan köpeklerden kaçıp onları tanklayabiliryor falan ?! çok hantallar canım ?!

Böyle bir profil çiziyorsun ve de sınırlarını zorluyosun bana kendini tekrarlama diyorsun ama sayfalardır sen tekrarlıyorsun. . .

Türkçeyi öğren, insanların nicklerini düzgün yaz, paragraflara ayır, daha az agresif ve toleranslı ol ve de manga oku ama oku yani anlamaya çalış kardeşim..

Sürekli Jiraiya kötüleyerek Raikage savunulmaz..

Bende başlıyayım o zaman; sana aynı senin gibi mesaj atayım da nasıl bir profil çizdiğini anlarsın belki küçük kardeşimiz ;

*Raikage kapı kullanmaya bile üşenen ortalığı kırıp döken, amaterasu gördümü sevincinden dayanamayıp üstüne atlayan çünkü başka nasıl savaşılır bilmeyen bir sığırdır.
* Hachibini kuyruğunu değil boynuzunu kırmıştır ama her nedense daha MS sharinganın başlandıç seviyesinde ki Susano'o yu kıramamıştır. (tamamen)
* Hurrraaaa deyip alayına dalar her saldırı da kol bacak bırakır arkasını kimsenin beğenmediği 15 yaşında bir kage kollar
*Sürekli hızı övülür ama serinin en hızlı 10 ninjası arasına bile girmeyen iki ''A'' sınıfı ninja bu adamı yanında en iyi adamları varken 2-3 kere karşılayabiliyorlar...Hem hızını hem gücünü ?!
* Gider kakashi nin 12 yaşında sakuraya yapıp yedirdiği normal genjutsuyu gider ağaç klonundan yer ve babası yaşında ki adam olmasa götü kaptırır
*yine aynı yaşlı adam olmasa Gokage vs Madara savaşında hiçbir atarı olmayacak olan çolak dayı gibi gezmektedir.
*Aynı Madara bunun hızını karşılayabiliyor ama çooook yavaş denilen Tsunade'yi karşılayamıyor. Tüm dövüş boyunca sadece ônoki ve tsunde ile konuşuyor diğerlerini sinekten saymıyor.
* Hiç bir sannin Ay'i yenemez dediğin sanninlerden biri ortadan ikiye bölünmüşken bile ölüm döşeğinde ki arkadaşlarını iyileştirmeye güç bulabiliyor ama o süper güçlü Raikage yerde sığır gibi uzanıyor
* Ordunun generali seçilir ama Ao ile Shikaku olmasa defalarca orduyu ölüme göndermişti ?!
* Kardeşine atar yaptı kardeşinden ayar yedi, minato'ya atar yaptı minato'dan ayar yedi, Sasuke'ye yaptı sasuke'den yedi hiç bir elle tutulur bir yanı yok ?!
* En hızlı ninja kardeşinin bedenini ve katillerini bulmak için Chuninlere görev veriyor kendi araştırmaya son ana kadar katılmıyor.
*Kage toplantısında Gaara'dan bile daha düşük IQ gösteriyor.

Yani böyle savunduğun kişi kimse onun karşısına konulan kişiyi itin götüne sokmakla bu iş olmuyor..Bak senin gibi yazınca ne kadar kırıcı ve kaba ve bu mesajıma kadar böyle mesaj görmemişsindir beni de buna zorladın al bakalım...
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Resim[/align]

Kirli Sakal
Favori Anime: Bleach

Mesaj gönderen Kirli Sakal » 17 Nis 2014 18:45

@Hanzou:
  • Kisame'yi güçlü kılan şey Samehada'ydı. Samehada çakra emdiği için Kisame çok rahat Bijuular ile çarpışabiliyordu. Karşında ise Senjutsu kullanıcısı var. Yani çakrasını emersen boku yersin. Bknz: Naruto'nun Sennin Çakrası'nı emen Pain'in ebesinin nikahını görmesi. Dolayısıyla Senjutsu kullanıcılarına karşı Kisame'nin hiçbir avantajı yok. Gai'ye yenilme sebebi de buydu. Gai Ninjutsu yerine Taijutsu kullandığı için çakrasını emememişti.
    [tab=30]
  • Jiraiya çok hızlı değil. Sadece Sennin Modundan gelen "hızlı tehlike algısı" var. Kyuubi Çakra Modu'na girmemiş, normal Naruto hızlı değil, fakat 3. Raikage'nin en güçlü tekniğinden kurtulabilecek kadar yüksek/hızlı tehlike algısına sahip. Senjutsu kullanıcıları doğadaki en ufak değişikliği hissedebiliyorlar. Yani Raikage Jiraiya'ya doğru hareket etse bile Jiraiya Sennin Modu'nun verdiği tehlike algısıyla bundan kolaylıkla kurtulabilir. Tehlike algısı saldırı sana gelirken olmuyor. Naruto vs Pain savaşında Painlerden biri Tsunade'ye gitmeden önce Naruto tehlike algısıyla Pain'in yapacağı hamleyi seziyor ve Tsunade'nin önüne atlayıp hemen indiriyor Painlerden birini.Şuradaki sayfada ortadaki en sağ kareye bak. Naruto orada bir şey hissediyor ve bir alt karede de Painlerden birinin Tsunade'ye gittiğini görebilirsin. Naruto'nun da bir anda Pain'in tepesine bindiğini görebilirsin.
    [tab=30]
  • Jiraiya'nın Jutsuları zarar vermiyor mu? Rakibi Pain olmasaydı görürdün zarar veriyor mu vermiyor mu? Pain nedeniyle kullandığı Ninjutsu teknikleri emildi. Örneğin Katon + Fuuton + Kurbağa yağı ile yapılan o zamana kadarki en güçlü alev tekniği Rinnegan sayesinde emildi. Serinin en ünlü tekniği Rasengan'ı var. Vücudunun dışına zarar vermiyor, iç organlarını mixerliyor. Naruto en boktan ilk Rasenganını yaptığında Kabuto dıştan iyileşmişti ama içten boku yemişti.
    [tab=30]
  • Sennin Modu'na girene kadar Jiraiya'yı yenerse yener, yenemezse bu maç Jiraiya'nındır. Taijutsu'da boktan diyorsun da Sennin Modu'ndaki Taijutsu her zaman için normal Taijutsu'dan güçlüdür. Sebebi ise Frog Kata denilen Kurbağa Karatesi'nde doğal güçleride kullanıyor olman. Sadece Jiraiya değil omzundaki kurbağalar da Frog Kata kullanıyorlar. O Fukasaku denilen erkek kurbağa 10-15 saniyelik bir Senjutsu çakrası toplamasıyla koskocaman Kurbağa heykelini de kaldıracak kadar güce sahip olmuştu. Frog Kata kullanan Naruto, Pain savaşında Naruto'nun kolunu sallamasıyla ortaya çıkan rüzgar Painlerden birini dağıttı. Bu Naruto'ya özgü bir durum değildi. Direkt olarak Senjutsu kullanıcılarına özgü bi durumdu.Kabuto kayaları manipüle edebiliyordu.
    [tab=30]
  • Raiton'a karşı Katon ve Doton zayıf olsa da Fuuton güçlüdür. Bil bakalım Jiraiya'nın omzuna gelen dişi kurbağa ne yapıyor? Çok ilginç değil mi? Fuuton kullanıyor. Jiraiya: Ateş, Toprak; Fukasaku: Su, Rüzgar; Shima: Rüzgar, Ateş; tekniklerini kullanıyorlar. Yani toplamda Ateş, Su, Toprak ve Hava elementi olmak üzere 4 farklı element ile kombinasyon yapabiliyorlar.
    [tab=30]
  • Jiraiya'nın üzerine dahi atılsa Ameterasu yine mühürlenir. Evet, vücudu yanar (tıpkı Raikage gibi) ama Jiraiya mühürleme tekniği bildiği için vücudu komple yanmadan önce mühürler. Ameterasu çok hızlı yakan bir teknik değil. Tekniğin özelliği "yavaş yavaş hiç sönmeden" yanıyor olması. Yani o saldırı Jiraiya'ya atılmış olsaydı, Jiraiya kolunu kaybetmezdi. Sadece derisinde yanıklar olurdu. Bu Raikage'ye koyduğu kadar yine Jiraiya'ya koymazdı çünkü Senjutsu'nun sağladığı yüksek hızlı iyileşme, yüksek dayanıklılık ve az acı hissetme geliyor. Naruto o yüksek yerden düştüğünde "anaa acımadı niye ki?" dediğinde "Senjutsu'nun dayanıklılığından" bahsedildi. Yani Jiraiya Ameterasu'yu mühürledikten sonra Senjutsu nedeniyle iyileşmeye başlayacaktı. Raikage'nin ise böyle iyileşme gibi bir özelliği yok.
    [tab=30]
  • Jiraiya kurbağalar ile birleştiğinde "sınırsız" doğal çakraya erişim sağlıyor. Yani çakrası "tükenmiyor" Doğadan çektiği çakrayı kullanıyor Sennin modunda. Teknikleri de bununla yapıyor. Raikage'nin kullandığı bütün çakra kendi çakrası olacak. Her teknik kullanmasında çakrası azalacak...
    [tab=30]
  • Raikage Genjutsu yapamıyor. Diyelim ki yaptı... Jiraiya'yı Genjutsu'dan kurtarmak için iki tane hali hazırda kurbağa var. Jiraiya ise Kurbağalarla birlikte çok güçlü bir Genjutsu yapıyor. Rakibinin hızı önemli değil. Çünkü O kurbağalar Sennin modu ile gözleri kapalı olsa da rakibinin nerede olduğunu hissedebilir. Sennin Modun özelliği bu. Her şeyi hissediyorlar. Her neyse, işte Jiraiya Raikage'ye Genjutsu uyguladığında Raikage'yi kim kurtaracak? Demişsin ki kaçabilir. Şunu sormama izin ver; Her şeyi hissedebilen kurbağaların Raikage'nin gideceği yeri tahmin etme (Sennin Mod algısı) olasılığı sence nedir? Raikage'nin hızını takip etmek için göz denilen şeye gerek yok. O Doujutsu kullananların işi. Artık iş görme değil, hissetme olayında. Yani "her şeyi" hissedebilen kişilerden kaçmak için hızdan daha fazlasına ihtiyaç var. Çünkü sadece hız ile yapılabilseydi her şey, 4. Raikage'den daha hızlı olan 3. Raikage en güçlü saldırısında ve hızında Naruto'nun "hissetme" yeteneğini de aşabilirdi, ama aşamadı. Naruto'nun hissetme olayı çok daha güçlüydü. Naruto orada gözlerini de kapatsa yine alırdı 3. Raikage'yi, çünkü "gideceği yeri, yaklaşan parmağıı" hissedebiliyordu. Madara gözleriyle görmeden Hashirama'nın Senjutsusu ile arkasından gelen Tobirama gibi "ışınlanabilen" adamı (hız demiyorum, ışınlanmak diyorum) hissedip saldırıdan sıyrıldı. Senjutsu Refleksleri ve Hissetme Yeteneği >> Raikage Hızı..... Yani Jiraiya'nın (Senjutsu'nun) Hissetme Yeteneği >> Raikage'nin Hızı
    [tab=30]
  • Her neyse toparlayacak olursam Raikage eğer Jiraiya'yı Sennin moduna geçene kadar yenerse yener, yenemezse o saatten sonra Jiraiya alır bu maçı. Raiton zırhı falan bahane. Sonuçta Raiton'dan güçlü olan Fuuton var Jiraiya tarafında.
    [tab=30]
  • Son Naruto bölümünde de gördük ki, her şeyin başı "Senjutsu ve Dojutsu". Ninjutsu bi boka yaramaz Senjutsu ve Dojutsu karşısında.
Olay Raikage'nin Jiraiya'yı Sennin moda geçmeden bitirip bitiremeyeceğinde. Bitirirse rahat. Bitiremezse Jiraiya onu bitirir.

Hokage_Minato
Sarı Şimşek
Sarı Şimşek
Favori Manga: Naruto, Hunter x Hunter, One Piece, Shingeki no Kyojin, Sun Ken Rock
Favori Anime: Dragon Ball Z, Naruto, Shingeki no Kyojin, Hunter x Hunter
İletişim:

Mesaj gönderen Hokage_Minato » 17 Nis 2014 18:55

@hanzo, lafım sana değildi, tek atar çift siker diyenlere idi. Ayrıyetten sen açıklama yapma hacı gerek yok. Benim yapacağım açıklamaları da arkadaşlar kat kat fazlasını yapmış. Bu saatten sonra tartışmam anlamsız. O yüzden iyi tartışmalar.

hanzou
Favori Manga: naruto death note
Favori Anime: naruto death note

Mesaj gönderen hanzou » 18 Nis 2014 15:07

-JİRAİYAFLASH ben killer bee jiraiyayı havada karada alır dedim kisame değil önce okumayı öğren sonra yazmaya başla.
-
Gelmiş geçmiş en iyi Kage denilen ve de Jiraiya'nın hocası olan adam 3. Raikage 'den daha güçlü-kudretli, gelmiş geçmiş potansiyel olarak en ileri ve en deha ninja(uzun süre böyle söylenildi) olan ve Jiraiya'nın öğrencisi olan 4. Hokage da ha Jônin iken bu Raikage'yi afallatmıyor mu ?! Buna rağmen Jiraiya'nın hiç şansı olmadığını söylüyorsun
-Jiraiyanın hiçbir şansı yok demedim yazdıklarımı yeniden oku.Yok ya da okuma çünkü anlayamıyorsun.
-Jiraya pain savaşında sadece sennin modda hızlıydı o da raikagenin yanında gene yavaştı aksini iddaa ediyorsan ispatla.
-Sasuke zaten kage lvl dii kageler toplantısında.
-Açık alan jiraiyanın aleyhinedir en basitinde o genjutsuyu yapamazlardı kurbağalar naruto vs pain açık alandaydı ve kurbağa daha başlayamadan öldü genjutsuya.
-
ilk God mod karakterinin 4 bedenini eforsuz öldürdü...
1 eforsuz öldürmedi bayaği zorladılar, 2 baştaki 3 tanesi en dandiklerdi.
-Aynı Madara bunun hızını karşılayabiliyor ama çooook yavaş denilen Tsunade'yi karşılayamıyor. Tüm dövüş boyunca sadece ônoki ve tsunde ile konuşuyor diğerlerini sinekten saymıyor.
-Madara bunun sadece bir yumruğunu karşılayabildi ondan sonra çok hızlı deyip susanoo açtı tsunadenin yumruğunu ne zaman karşılayamadı taujutsuda dövüşmediler zaten dövüşseler karşılamak yerine yumruğundan kaçardı madara.
-LOG ben orda alıntı yapmıştım hatta tırnakla kapatmıştım görmemişsin heralde koyu siyah yazdığın cümleyi benim düşüncem değil yanlış anlaşılma olmuş.
-Kirli sakal yalnız jiraiyanın sennin modu o kadar iyi değil eğer raikageyi yavaşlatamazlarsa kaçabilir genjutsudan.
-Gene söylüyorum jiraiyanın sennin modu en kötü sennin mod.Kabutonun,narutonun hele ki madaranın yaptıklarını yapamayabilir madara orada en iyi sennin mod kullanıcısınınkini aldı.Hem de jiraiya chakra hissedemiyor arkasından gelen robot painin chakrasını hissedemedi.(Naruto tüm köyün chakrasını hissediyordu)
-KİRLİ SAKAL ben kisame jiraiyayı yener demedim yanlış anlamışsın ben orada Kisamenin yenmesinin killer beenin antisi olup savaşta rehinler olup hem de killer bee belli olmamak için tam bijuu moda geçmediğini(abisi almaya gelmesin diye) yenildiğini söyledim bir üye kisame killer beeyi yendi kisamede jiraiyaya yenilirim dedi oradan jiraiyanın killer beeden güçlü olduğunu söylemeye getirmişti de.
-KİRLİ SAKAL bence madaranın sennin modu madaraya narutonunki narutoya yarar.Ben jiraiya vs pain de jiraiyanın raikagenin saldırılarını kolaylıkla savuşturabilecek sezgi,hız ve güç görmedim.
- Jiraiya sennin moda girince jutsuları bayağı güçlü oluyor ama en hızlı jutsusu diken isabet ettiremedikçe ne kadar güçlü olmasının bir önemi yok tabi ki yavaşlatma jutsusuyla isabet ettirebilir.Nene dede kurbağaların fuutonu teknikleri desteklemek için attığını hatırlıyorum saldırıda fuutonu hiç kullanmadılar.Mesela kurbağalarla 3lü kombo yaptığı teknik gözüken o ki çok güçlüdür ama yavaştı.
-Raikagenin chakrası bijuu seviyesinde chakra sıkıntısı çekmez savaşta ne kadar hızlı ürettiğini bilmiyoruz ama fazla tüketirse üretimini beklemek zorunda kalabilir.Bilmiyorum ama doğadan chakra çekmekten yorulma ihtimalleri var mı?
-Raikageyle genjutsu muhabbeti nerden çıktı dedğin gibi yapamıyor zaten.
-O kurbağalar her şeyi hissediyor da neden arkadan gelen painleri hissedip jiraiyaya söylemediler orada bir chakra gizleme tekniği gibi bir şey mi kullandı painler ben mi bilmiyorum.
-Yalnız son bölümlerde taujutsuda ön plana çıktı raikagenin en iyi olduğu şey.
- -JiraiyaFlash orada yahiko pain 5 saniyelik shinra tenseiye 3 kurbağayı indirdi köyü yok eden dev shinra tenseiyi atmadı.Zaten shinra tense 5 sn zaafı haricinde paini nerdeyse hiç yormuyor 10larca defa attı yorulmadı 3 dev kurbağa için ödenebilecek bir bedel bence.
-Gaara zaten zeki biri küçükken shaku yüzünden bu hale getirmişti yoksa zekice hareketleri deoldu mesela madarayı susanoodan kumla çıkardı.
En son hanzou tarafından 20 Nis 2014 17:24 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

Sae
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Mesaj gönderen Sae » 18 Nis 2014 16:50

Raikage şimşek moda geçer, Jiraiya ise kurbağa miğdesini kullanarak etrafını kapatır. Kurbağacıkları çağırır ve senjutsu açar. Raikage kurbağa miğdesini delebilir mi? Bence zaman alır ama delebilir. Fakat Jiraiya kurbağa miğdesinin içindeyken onun nerede olduğunu sezip ses genjutsusu yapar. Raikage buna hazırlıklıysa kurtulur hazırlıklı değilse yenilir.

Kurtulursa hızı ile biraz uzaklaşır kurbağa miğdesini de delmiş olur. Eğer yakın mesafede kavgaya girerlerse sage moda rağmen Raikage'nin yeneceğini düşünüyorum. Çünkü çok hızlı ve güçlü saldırıları da var. Bizim görmediğimiz saldırılarıda vardır elbet. Ancak Jiraiya onun geleceği yöne doğru çok güçlü olan katon saldırısını yaparak onun açık vermesine sebep olabilir ve Odoma Rasengan ile işini bitirebilir.

Tabii Raikage bu ateş saldırısından hızı ile kurtulabilir zor bir ihtimalde olsa. O zaman Jiraiya ile yakın mesafede girecekleri dövüşte %60 raikage %40 Jiraiya bir açık bulup rakibe ölümcül hamleyi indirebilirler diye düşünüyorum.

Ancak Jiraiya kurbağa ile kendini kapatmazsa ve Sage Moda geçemezse, ne kadar kurbağa çağırırsa çağırsın muhtemelen dövüşü Raikage kazanır. İş taktiğe bakıyor yani.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
SilverMask
Yıldırım Gardiyanı
Yıldırım Gardiyanı
Favori Manga: ...
Favori Anime: ...

Mesaj gönderen SilverMask » 18 Nis 2014 18:37

! Mesaj kısım: SilverMask
Seviyeli bir şekilde tartışın arkadaşlar,birbirinize devamlı ''ayar'' verir şekilde yorum atıyorsunuz. En sonunda '' 2 haftalık kendini arındırma uygulamasına '' tabi tutulacaksınız .Haberiniz olsun, ona göre düzgün bir şekilde görüşlerinizi bildirin.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

hanzou
Favori Manga: naruto death note
Favori Anime: naruto death note

Mesaj gönderen hanzou » 18 May 2014 13:18

Jiraiya onun geleceği yöne doğru çok güçlü olan katon saldırısını yaparak onun açık vermesine sebep olabilir ve Odoma Rasengan ile işini bitirebilir.
Jiraiya painlere gelceği yöne katon jutsusu atmıştı ve painler zıplayarak zorlanmadan kaçmışlardı aynı şekilde raikage rahat bir şekilde bu saldırıdan kaçabilir.raikagenin hızı>>painler.Bir oodama rasengandan raiton zırhıyla kurtulur.
Raiton'a karşı Katon ve Doton zayıf olsa da Fuuton güçlüdür. Bil bakalım Jiraiya'nın omzuna gelen dişi kurbağa ne yapıyor? Çok ilginç değil mi? Fuuton kullanıyor. Jiraiya: Ateş, Toprak; Fukasaku: Su, Rüzgar; Shima: Rüzgar, Ateş; tekniklerini kullanıyorlar. Yani toplamda Ateş, Su, Toprak ve Hava elementi olmak üzere 4 farklı element ile kombinasyon yapabiliyorlar.
Suiton sadece animede var mangada kullanmıyor.Fuutonu sadece jutsu desteklemek için kullandılar saldırıda büyük ihtimalle pek işe yaramıyor.
Jiraiya'nın üzerine dahi atılsa Ameterasu yine mühürlenir. Evet, vücudu yanar (tıpkı Raikage gibi) ama Jiraiya mühürleme tekniği bildiği için vücudu komple yanmadan önce mühürler. Ameterasu çok hızlı yakan bir teknik değil. Tekniğin özelliği "yavaş yavaş hiç sönmeden" yanıyor olması. Yani o saldırı Jiraiya'ya atılmış olsaydı, Jiraiya kolunu kaybetmezdi. Sadece derisinde yanıklar olurdu. Bu Raikage'ye koyduğu kadar yine Jiraiya'ya koymazdı çünkü Senjutsu'nun sağladığı yüksek hızlı iyileşme, yüksek dayanıklılık ve az acı hissetme geliyor. Naruto o yüksek yerden düştüğünde "anaa acımadı niye ki?" dediğinde "Senjutsu'nun dayanıklılığından" bahsedildi. Yani Jiraiya Ameterasu'yu mühürledikten sonra Senjutsu nedeniyle iyileşmeye başlayacaktı. Raikage'nin ise böyle iyileşme gibi bir özelliği yok.
Jiraiyanın ametarasuyu yedikten sonra parşömeni çıkartıp üstüne bayağı yazı yazıp mühürleyecek kadar zamanı olduğunu mu düşünüyorsun.Ametarasu yavaş yanıyor da o kadar da yavaş değil.Senin mantığın işleşeydi normal insanın yanması bu kadar sürseydi bir bijuunun(hachibi)-100 metre falan boyu var-yanması haftalar boyunca sürerdi heralde.
Ankete gelirsek oyum raikageye.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

Mesaj gönderen byakusharinnegan » 18 May 2014 21:15

Öncelikle şunu söylemek istiyorum bu başlığın açılma amacı neydi? Bana sorarsan kusura bakma ama sanki çoğunluğa göre farklı bir düşünce bulmuşsun ve bunu herkese kabul ettirmeye çalışıyorsun gibi geldi. Çünkü karakterleri nasıl tanıttığına bak raikagenin susannoyu yerden yere vurduğunu söylüyorsun jiraiyanın sapık olduğunu ve sennin modla anca 1 paini indirdiğini söylemişsin. Ezmişsin yani.
Ben de bu karakterleri "jiraiya itachi ve kisameyi kaçırtmış, 3 paini çizik almadan yenmiş raikage ise götünün tutuşmamasını gaaraya borçlu" diye tanıtsam sen de benim hakkımda aynını düşünürdün.
Yani fikirlerinizi bir şeylere dayandırın diyorsunuz ya açıķçası senin bu tartışmaya fanlık kattığını düşünüyorum ve bunu neye dayandırdığımı söylüyorum.

Vs hakkında fikirlerimi belirttim diye hatırlıyorum ama neyse yazayım.

Bu raikage dediğimiz adam hızlı olabilir ama ışınlanma veya uçma yeteneği yok. Yani jiraiya dev kurbağa çağırsa bi anda kafasında mı belirecek? Raikage tırmanmak zorunda ona. Direk atlamaya kalkışırsa da sağlamınfan bir teknik yer zaten. Havadayken yön falan değiştiremez.Ve jiraiya onun tırmanmasına da kolay kolay izin vermez. Yağ falan dökebilir. Hatta duvarı kurbağa etine çeviriyorsa kurbağanın üstünü hayli hayli kurbağa etine çevirir. Tıpkı juubinin aodayı ( sasukenin yılanı) yakalarken yaptığı şeye benzer bir şey yapabilir.

Painin kurbağalara yaptığı şey farklı. Adam shinra tensei attı raikage kurbağaları direk uçuracak öyle bir tekniğe sahip değil.Kimse raikage kurbağadan kılıç yer demiyor zaten çoğu ninja yemez.
Ancak orochimarunun yılanına atılan ateş tekniğinden kurtulamaz. O kadar geniş ve yapılması hızlı teknikten kaçabilecek olsaydı madara mokuton yaparken de kurtulurdu. O saldırıyı yediği zaman hasar almayacaksa bu adamı ölümsüz ilan edin. Azcık bile hasar alsa en azından dikkati dağılır ve başka bir saldırı daha yer. Ayrıca o ateş tekniği yapılırken kurbağa ekstra ateş değil yağ atıyor. Yani o alevin kapladığı yer kadar yağ da atabilir.raikage de pek kolay hareket edemez o durumda.

Bir kurbağa yetmese diğerini çağırır. 3 tane dev kurbağa var be adamda. Gamakichi son savaşta nasıl zıplıyor gördük. Raikage bile aynı anda diğer kurbağalarla uğraşırken onu kovalayamaz. Sage mod açması da sıkıntı olmaz yani.
Sage modu açarsa raikage 5 dk dayanır en fazla. Goemondan sağ çıkamaz. Ki goemon en güçlü senpou bile deģil adam öylesine bi teknik attı tıpkı bir uchihanın goukakyuu atması gibi.

Edit: bee jiraiyayı yenebilir de denmiş.
Jiraiya bu adam kendine güvenip akatsuki liderine dalıyor. Hem de akatsukinin normal üyelerinin bile bijuu avladığını bilerek. Adam tanrı dediler yapma etme dediler dinlemedi. Bu adam daha bee'yi yenemeyecekse ne diye normal üyelerin bijuu avladığı bir çetenin liderine sataşsın.

Kisame de zaten yanında itachi varken bile jiraiyaya yenilebileceğine inanıyor ama bee karşısında kendine çok güveniyor. Iki karşılaşmada da samehadası vardı. Ve bee lariat tekniğinde raikageden iyiyse bunun anlamı bee raikageden güçlüdür değil mi? Jiraiyanın beeden üstün olduğu açıkken nasıl raikage jiraiyayı yeniyor?

“Naruto Anketler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir