Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

İtachi vs Jiraiya

Naruto ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

İtachi vs Jiraiya

Uchiha İtachi
65
47%
Jiraiya
66
47%
Berabere kalır. İkisi de pert
8
6%

Toplam oy: 139

Sae
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Re: İtachi vs Jiraiya

Mesaj gönderen Sae » 19 Ağu 2013 18:26

byakusharinnegan yazdı: Yav he. Sanki benim yazdıklarım ile senin yazdıklarının arasındaki farkı kendin göremiyorsun. Ciddiye alınacak laf vardır alınmayacak vardır. Kimse kendi kendine yalan söylemez.
ayrıca ikinci paragrafa bir şey yazmıyorsun. Sadece dalga geçtiğim yere dalga geçerek cevap veriliyor. 10 sayfa önce mangaya göre mesaj yazdım cevap yazan yok. Daha önce de yazan olmadı. Mangaya göre bir şeyler yazıyorum çürütmeye çalışan olmuyor. Sadece yok itachide susanno var yok bilmem ne. Aynı şeyler yazılıyor.
Dalga geçmeyin diyorsunuz tamam. Mangadaki laflara bakmayın diyorsunuz tamam zaten tartışırken onu hiç koz olarak kullanmadım. Ama o zaman mangaya bakıpta mesajınızı çürüten adamlarla adam gibi tartışın konuyu. Cevap verecek şey bulamıyorsanız da aynı şeyi yazıp durmayın. 1-2 adam var düzgün tartışan. Ama açıklama yapsakta mesajlar siklenmediģinden artık onlara da mantıklı mesaj yazmama kararı aldım.
.
Benim aktif olarak giriştiğim tartışmada sana pek rastlamadım. İlk başta ''İtachi nasıl yenilecek hedehüde'' tarzı bir şey yazdım tartışmaya aktif olarak katılmaya niyetli değilken, ondan sonrada seni görmedim zaten.

Elimden geldiğince mantıklı şeyler yazmaya çalışıyorum zaten ama o kadar yazdıktan sonra ''adam kendi kendine yalanmı söyleyecek'' gibi bir cümlelik hiç bir zaman değişmeyen yorumlar almak can sıkıcı. Sen de bunun zirvesini yapıyorsun. Ayrıca
byakusharinnegan yazdı:Mangaya bakıp açıklamaya gerek yok. Ben susanno kapanmaz diyorsam kapanmaz. Mangada ms % 30 chakra yiyor mu denmiş? Yalandır o sadece ms açmaya % 30 gidiyodur teknikler yemez diyorsunuz.
Tamam beyler sasuke o zaman tam mal. Okyanusa bakıp ms açıyor, ne zaman havalı konuşma yapsa ms açıyor, hokagelere ms gösteriyor. Bu çocuk sırf havalı olayım diyeo kadar chakra harcıyor ha? Vay amk.
Ben bunu kanıtlayan bir kaynak istiyorum arkadaş herkez böyle şeyler deyip kaçıyor. Bana link verin.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

Mesaj gönderen byakusharinnegan » 19 Ağu 2013 18:42

Telefonda olduğumdan link veremiyorum. Onu naruto vs itachiden anlayabilirsin. Chakrasının % 30 olduğu bir clon ile dövüştü naruto. Itachi o bedendeyken "korkmana gerek yok istesem bile ms tekniklerimi kullanamam" diyor. % 30 olmasa da % 25 chakrası gidiyordur garanti.
Zaten sasukeye karşı bile 1 tsukiyomi ve amaterasu dışında sadece goukakyuuya chakra harcadı neredeyse. Taijutsu sırasında çıkardığı shuriken ve clonları saymazsak.
Ardından da chakrasının bittiğini söylüyor.

Sae

Mesaj gönderen Sae » 19 Ağu 2013 18:47

byakusharinnegan yazdı:Telefonda olduğumdan link veremiyorum. Onu naruto vs itachiden anlayabilirsin. Chakrasının % 30 olduğu bir clon ile dövüştü naruto. Itachi o bedendeyken "korkmana gerek yok istesem bile ms tekniklerimi kullanamam" diyor. % 30 olmasa da % 25 chakrası gidiyordur garanti.
Zaten sasukeye karşı bile 1 tsukiyomi ve amaterasu dışında sadece goukakyuuya chakra harcadı neredeyse. Taijutsu sırasında çıkardığı shuriken ve clonları saymazsak.
Ardından da chakrasının bittiğini söylüyor.
Bu klonu ile MS tekniği yapamadığı anlamına da gelebilir, MS'nin o kadar çakra harcadığını kanıtlamaz. Sasuke karşısında ise bitkin düşmesinin sebebi aldığı hasarlardı. Raiton Kirin'i direk yemişti sanırım.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

Mesaj gönderen byakusharinnegan » 19 Ağu 2013 19:28

Sıradan bir clon değildi o. Her özelliğine sahipsin sadece chakran % 30. Katon ve hertürlü tekniğini, genjutsuları ve normal sharinganı kullanabiliyorsan ms niye kullanamayasın. Hem aynı dövüşte kakashi itachiye tsukiyominin körlük tehlikesinin dışında çokta chakra aldığını söylediğinde itachi iyi gözlem yaptığını söylüyor. Ms tekniklerinin o kadar chakra aldığı belli. Bunuda kanıt kabul etmiyorsanız bir şey diyemem. O zaman bende sage moda girmenin uzun sürmesine inanmıyorum. Sizde bunu kanıtlayın.
3-4 atıştan sonra chakrası kalmayacaktır. Bu yüzden ben hep "körlük önemli değil isterse gözü hiç etkilemesin o teknikler chakra yediğinden itachi yenilir" diyorum. Ama okunmuyor tabi orası ayrı.
Ayrıca sasuke dövüşünde tsukiyominin alt edilmesi dışında hasar almadı itachi. Kirini zaten chakrası bittikten sonra yedi. Ayrıca hasar almak ile chakranın bitmesi ayrı şeydir. Ben itachi yorgun düştü demiyorum. Adam açık açık sasukeye "ikimizde de chakra kalmadı. Ne yapacaksın?" Diyor. Sonra da yiyor kirini.
En son byakusharinnegan tarafından 19 Ağu 2013 19:32 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
untarael
Favori Manga: Berserk
Favori Anime: Cowboy Bebop

Mesaj gönderen untarael » 19 Ağu 2013 19:30

Horus yazdı:Ajan diyorsunuz, kanıt yok. Kafanıza göre şeyler uydurursanız sikko atarım yorumumu tabi.
Byakugan en güçlüsü denilmedi, görme gücü sharingandan fazladı denildi. Ki doğru byakugan görme gücü en fazla olanıdır. Sharingan ile çakrayı görürsün. Byakugan ile çakra akışını falan her şeyini ne vari ne yok görürsün.
Kakashi benim bildiğim şöyle diyor, sharingan byakugan dan geldiğine dair rivayetler var. Bura da ama. Anlatımı güçlendirmek için, doğruluğu beli olmayan bir söylentiyi söylemektir.
Ki bakarsan, sharinganın en üstü rinengan iken, byakugan bunlar gibi gelişemiyor. Yani göz jutsuları arasın da bağımsız bir göz. Görme gücünü artıran bir göz.

3. kage en güçlüsü lafını kim dedi bilmiyorum. Yorum yapmıyacağım ama link atarsan özelden bana güzel olur.
Bilgi vermek için olan kısımlar ile, kandırmak için olan kısımlar ayrıdır. Açık açık itachinin klanına karşı bir nefreti olduğunu, ve uchiha arasında bir sorun olduğu gösterildi. İlk gördüğümde besbeli ki yalan söylüyor demiştim.
Tobi maske giyiyor. Ben madarayım diye geziniyor. Maske niye giysin, onun gibi egosu olan biri? Birde tek gözünü açık tutsun. Çoğu kişinin madara nasıl yaşıyor mk demesi gibi. Bilgi amaçlı bir şey olmadığı beliydi. Kakashi orada narutonun sorusunu cevaplıyor. Ki dedikleri doğrudur.
http://www.turkcraft.com/Naruto/619/9

Buyur kanıt.

@byakurinnesharingan

Senin mantığına göre gidersek Itachi o lafı söylediğinde villain statüsündeydi geçmişi açıklanmamıştı.Diğer yandan Jiraiya Kakashi bile Narutoyu eğitmeyip SAsukenin üzerine düşerken Narutoya sahip çıkan 2 kişiden biriydi.Komik karakteri ve babacanlığıyla zirveye oynuyordu.Ezdirirmiydi sence ?
Resim “Salvation comes with a cost. Judge us not by our methods, but by what we seek to accomplish.”

Kullanıcı avatarı
Horus
Favori Manga: Vagabond, Gantz, Berserk, One piece, Naruto, Slam Dunk, Veritas, Beelzebub,
Favori Anime: Fate Zero, Bleach, Steins Gate, Ergo Proxy, Naruto, One Piece, Code Geas, Death Note, Gintama, FMA, Bakuman, GTO, One Outs, Cowboy Bebop, Slam Dunk, K-ON, Sakurasou no Pet na Kanojo

Mesaj gönderen Horus » 19 Ağu 2013 20:22

untarael yazdı:
Horus yazdı:Ajan diyorsunuz, kanıt yok. Kafanıza göre şeyler uydurursanız sikko atarım yorumumu tabi.
Byakugan en güçlüsü denilmedi, görme gücü sharingandan fazladı denildi. Ki doğru byakugan görme gücü en fazla olanıdır. Sharingan ile çakrayı görürsün. Byakugan ile çakra akışını falan her şeyini ne vari ne yok görürsün.
Kakashi benim bildiğim şöyle diyor, sharingan byakugan dan geldiğine dair rivayetler var. Bura da ama. Anlatımı güçlendirmek için, doğruluğu beli olmayan bir söylentiyi söylemektir.
Ki bakarsan, sharinganın en üstü rinengan iken, byakugan bunlar gibi gelişemiyor. Yani göz jutsuları arasın da bağımsız bir göz. Görme gücünü artıran bir göz.

3. kage en güçlüsü lafını kim dedi bilmiyorum. Yorum yapmıyacağım ama link atarsan özelden bana güzel olur.
Bilgi vermek için olan kısımlar ile, kandırmak için olan kısımlar ayrıdır. Açık açık itachinin klanına karşı bir nefreti olduğunu, ve uchiha arasında bir sorun olduğu gösterildi. İlk gördüğümde besbeli ki yalan söylüyor demiştim.
Tobi maske giyiyor. Ben madarayım diye geziniyor. Maske niye giysin, onun gibi egosu olan biri? Birde tek gözünü açık tutsun. Çoğu kişinin madara nasıl yaşıyor mk demesi gibi. Bilgi amaçlı bir şey olmadığı beliydi. Kakashi orada narutonun sorusunu cevaplıyor. Ki dedikleri doğrudur.
http://www.turkcraft.com/Naruto/619/9

Buyur kanıt.

@byakurinnesharingan

Senin mantığına göre gidersek Itachi o lafı söylediğinde villain statüsündeydi geçmişi açıklanmamıştı.Diğer yandan Jiraiya Kakashi bile Narutoyu eğitmeyip SAsukenin üzerine düşerken Narutoya sahip çıkan 2 kişiden biriydi.Komik karakteri ve babacanlığıyla zirveye oynuyordu.Ezdirirmiydi sence ?
Benim bildiğim ajan demiyor, akatsukiyi izliyor diyor. Akatsuki örgütünü görünce, bağlantıyı kovalıyor. Yani öyle köye bilgi sızdırmıyor. Sızdırıyor da daha liderlerinin kim olduğunu bilmiyorlar orası ayrı komik zaten.
Ajan diye bir hava gidiyordu. İnsan merak eder ingilizce falan okur, diyeceğim de neyse.
He kötüyken öldürün falan der, iyiken demez. O nasıl mantık anlamış değilim. Adama görev vermiş akatsuki, ve görevi tamamlamadan dönmek zorunda kalıyor. He ajandı ondan kaçtı, ne ajanı anasını satıyım. Adam kendisi gözlemlemek ve oalylardan haberdar olmak için akatsukiye katılmış. Çevirmenlikte kısa kesiyim derken böyle bir şey üretmiş.
Resim

Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Naruto,One Piece,Vagabond,Tower of God, The Breaker, Watashitachi no shiawase na Jikan
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Naruto, ZANKYOU NO TERROR, One Piece, TTGL, Bleach, Shigatsu wa kimi no uso, SNK(2.sezon.), Anohana

Mesaj gönderen Outlaw » 19 Ağu 2013 21:28

Itachi diyorum ben.
Resim

Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Mesaj gönderen JiraiyaFlash » 19 Ağu 2013 22:42

Ben mangadan link verip bakın Nagato küçük sırrımız olmasa jiriayia yı yenemezdik dedi desem ya da Kisame aramızda dağlar kadar fark var Sis yedi Kılıç Takımı ve Konohanın Uchiha klanı bile isminin yanında sönük kalır dediğini ya da İtachi en iyi ihtimal hepimiz beraber ölürüz dediği yeri göstersem, link versem bunlar İtachi'nin ajanlığı, yazarın kredi vermesi ve Kisame'nin İtachi nin köpeği olması oluyor

Ama başkası mangadan hem de son sayılardan birinde İtachi ile bir bilgi paylaşırsa bu mutlak kanıt oluyor !?!?! Wht t Fck !?!

Arkadaşım kanıt göstermek istediğin arkadaş zaten Yazar başta İtachi yi iyilik timsali yapmayı planlamıyordu diyor sana, sonradan bu kanıya ve duruma gelindi diyor(keza bende böyle diyorum) sen 600 küsürüncü bölümden kanıt koyuyorsun orada zaten itachi ve sasuke 4 ever moduna girmiş bir Kishi var.... İlk 150-200 bölümden İtachi nin ajan olduğuna ya da gerçekten köy yararına çalıştığına dair bir ipucu ya da ileride Kishi nin bunu böyle planladığına dair bir açık kapı bul yani...

Adam; Kakashi, Sasuke, Asuma, Kurenai gibilerine acımadan saldırdı..Sasukeyi Tsunade nin müdahelesi olmadan katatonik durumdan çıkartılamaz bir hale soktu( Tsunade nin geleceğini hesaplayarak yaptı diyen olursa da artık )
Kakashi Naruto için geldiklerini anladığında ve İtachi de kakashi nin çok şey bildiğini anladığında Kisameye Kakashi san ı al diğerlerini öldür demedi mi !?! ... Gai yetiştiğinde Anbu ekipleri de yolda demese hiçte gitmeyecek olan bir Kisame ve İtachi ikilisi söz konusu.. Jiraiya olayında da kıyak geçse ya da Jiraiya nın ve köyün ajanı İtachi olsa koftiden bir kavgaya tutuşulur İtachi gene Anbular yolda falan denilip kaçılırdı...
İtachi bir kaç jutsu ve iki Tsukuyomi hali hazırda yapmış olduğu için(zira daha ilk yapışında gözleri seğerdi ve Kisame hemşiresinden yatma saati geldi uyarısı aldı) .. o yüzden Jiraiya karşısında zaten tam değildi nereye kıyak ya da ajanlık adam kurtulabilmek için o hali hazırda en az%40 ı gitmiş çakranın üzerine bir de amaterasu kullandı ki bu da saldırı değil tamamen kurtuluş için ... zaten kendi kendine de onu kullanmak zorunda kaldım diye hayıflandı !!

Nasıl Pain vs Jiraiya konusuna olmuş bitmiş bir vs dir diye kilit gelmiştir (tabi bu benim kararım ya da yetkim dahilinde değil sadece bir öneri) bence bu da gerçekleşmiş bir vs sayılmalı.. Kishi o zamanlar ne Nagatoları, Obitoları düşünüyordu( Masashi Kishimoto chronologhic İnterviews başlığında aratın var dünya beri ipucu) .. Ne de İtachi köy düşünen bir melake idi ne de bijuuları toplama sırası diye bir halt vardı !?!

İtachi savaşma açısından ya da incinme açısından sıkıntı yaşamasa bile zaten über-cosmic gelen(o zamanlar) jutsuları onu dara düşürüyor.. MS in ne kadar çakra harcadığı konusuna gelince Kakashi o Tsukuyomi ile kendini zorlamasıyla ilgili bir tespit yapınca itachi de her zaman ki gibi tespitlerin yerinde icabında bir şey ile bilmukabele diyor yani .... İtachinin Tsukuyomisi bile en az %25 ini götürüyor bu da gözümüze sokulmuş bir şeydir..Bu adamda güçleri ile çakrası arasında bir sıkıntı vardır çünkü EMS si yoktur ve Susano'o su spirit itemlerle güçlendirilmiş kişidir. MS teknikleri çakra yemese ya da yeterli olsa EMS diye bir şey için millet çıldırmazdı..

Aslında boşa mesaj atmışım burada daha nitelikli özetlemiş bile
byakusharinnegan yazdı:Bence sasuke normal sharingan ile itachinin ms'sinden güçlüdür. Tobinin sasuke'ye söylediği " itachi ciddi olsa şimdi yaşamıyordun" lafı, itachi yenilince hastaydı denmesi ve tobinin "ondan bir şeyler saklamasam şimdi bitmiştim" lafları ve 8 yaşında kage zekasındaydı denmesi itachi fanlarını memnun etne amaçlıydı. Siz kishi olsanız itachi kadar fanı olan adamı sharinganlı adama ezdirdikten sonra öyle bir açıklama yapmaz mısınız?

Bu yorumun sizin "jiraiya aslında paini yenemez. Jiraiya fanları memnun olsun diye öyle bir şey dedirtti kishi" demenizden ne farkı var?

Ayrıca daha önce de yazdım. Itachi kyuubiyi gerçekten alacaktı. Gai gelmese asumayıda öldürtecekti. Tekrar bakın. Kakashi tsukiyomiden sonra akatsuki hakkında bildiklerini asumanın yanında söylediğinde itachi gitmekten vazgeçip kisameye "kakashi kalsın öbürlerini öldür" diyor. Akatsuki için gayette konoha jonini öldürebiliyor. Kakashiyi ise sasukeyi eğittiğinden bırakıyor. Adamın derdi sasuke yani. Jiraiyanın yaşaması sikinde değil.
Resim
► Spoiler Göster

Sae

Mesaj gönderen Sae » 20 Ağu 2013 01:06

Horus yazdı:Benim bildiğim ajan demiyor, akatsukiyi izliyor diyor. Akatsuki örgütünü görünce, bağlantıyı kovalıyor. Yani öyle köye bilgi sızdırmıyor. Sızdırıyor da daha liderlerinin kim olduğunu bilmiyorlar orası ayrı komik zaten.
Ajan diye bir hava gidiyordu. İnsan merak eder ingilizce falan okur, diyeceğim de neyse.
He kötüyken öldürün falan der, iyiken demez. O nasıl mantık anlamış değilim. Adama görev vermiş akatsuki, ve görevi tamamlamadan dönmek zorunda kalıyor. He ajandı ondan kaçtı, ne ajanı anasını satıyım. Adam kendisi gözlemlemek ve oalylardan haberdar olmak için akatsukiye katılmış. Çevirmenlikte kısa kesiyim derken böyle bir şey üretmiş.
Ben İngilizce bilmiyorum fakat spy bildiğin casustur http://www.mangareader.net/naruto/619/12 Artık spy ne maksatla kullanıldı burda bilmiyorum ''o bizim casusumuz değil ''o asla casus değil'' falan denmemiştir sanırım.

Pain vs'sini nasıl kazanabilir? İlla güçlü olması gerekir mi Pain'den onu da şu şekilde açıklamıştım.
► Spoiler Göster
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Horus
Favori Manga: Vagabond, Gantz, Berserk, One piece, Naruto, Slam Dunk, Veritas, Beelzebub,
Favori Anime: Fate Zero, Bleach, Steins Gate, Ergo Proxy, Naruto, One Piece, Code Geas, Death Note, Gintama, FMA, Bakuman, GTO, One Outs, Cowboy Bebop, Slam Dunk, K-ON, Sakurasou no Pet na Kanojo

Mesaj gönderen Horus » 20 Ağu 2013 01:50

Sae yazdı:
Horus yazdı:Benim bildiğim ajan demiyor, akatsukiyi izliyor diyor. Akatsuki örgütünü görünce, bağlantıyı kovalıyor. Yani öyle köye bilgi sızdırmıyor. Sızdırıyor da daha liderlerinin kim olduğunu bilmiyorlar orası ayrı komik zaten.
Ben İngilizce bilmiyorum fakat spy bildiğin casustur http://www.mangareader.net/naruto/619/12 Artık spy ne maksatla kullanıldı burda bilmiyorum ''o bizim casusumuz değil ''o asla casus değil'' falan denmemiştir sanırım.

Pain vs'sini nasıl kazanabilir? İlla güçlü olması gerekir mi Pain'den onu da şu şekilde açıklamıştım.
► Spoiler Göster
Benim okuduğum da böyle değildi. Mangareader doğru diyelim o zaman hacı;
http://www.onemanga.me/naruto_manga/619/10/
Senin dediğin sayfa da spy diyor evet. Üste ki arkadaşın verdiği kaynağa bakınca yanıldım bir an.
Yine de tutarsızlık görüyorum. Öldür emri vermesi(Kendi rızasıyla).
Painin sırını bilmesen, seri de onu yenecek karakter obito gibi büyük çapta hasar veren karakterler ancak onu yenebilir.

Kendi kendine bir yorumlaman var, ortada bir gerçek var ki, sırımızı bilse bizi yenerdi, açık ve net.
Jiraiya karşı büyük çapta kitle imha etkilerini kulanamıyordu. Kendi köyündeydi. Jiraiya ise o dövüşte, pain hakında bilgi toplamak için atakta değil sürekli savunma içinde olurdu. Kısa ve öz eğer sırını bilse, gözlem yapmayacak, direk üst seviye jutsularını kulanacaktı. Jiraiya kazandı zanedip arkasını dönene kadar. Bir çizik bile almazken, kolunu kaybediyor.

Bir kere şöyle bir fark var. Bİr ninjanın bütün jutsularını bilmek ayrı konu, painin sırını bilmek ayrı konu. Painin güçlerini bilmiyordu jiraiya. 6 painin olduğunu bilse onun için yeterdi.
Pain gücünü saklıyordu, mümkün olduğunca açık vermemeye çalışıyordu.

Neyse senin yaptığın hacı, varsayımdan öteye geçmiyor. Elimizde kaçan bir itachi(açık açık öldürme emri veren biri, jiraiya ise onu hapsediyor. Kaçırmamaya çalışıyor), sırımızı bilse beni yenerdi gibi bir laf var. Jiraiya yaptığı basit analizlerle, çizik almadan 3 paini yeniyor. Painler açık ve net şekilde bunu saklayıp, jiraiyayı arkadan vuruyor.
Resim

“Naruto Anketler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir