Buradan güncel duyuruları görebilirsiniz. Bu mesajlar tek gösterimlik olup sağ taraftaki çarpı tuşuna basarak kapatabilirsiniz.

Orochimaru VS Jiraiya

Naruto ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Orochimaru VS Jiraiya

Orochimaru
67
36%
Jiraiya
105
57%
Kararsızım
13
7%

Toplam oy: 185

Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Re: Orochimaru VS Jiraiya

Mesaj gönderen JiraiyaFlash » 27 Ara 2013 23:26

Öncelikle yaş konusunda bu manganın çok sıkıntıları var... Yondaime'nin baş korumaları olan Genma,Raido ve Orochimaru'nun ilk öğrencisi Minato'nun yaşıtı Anko'nun Kakashi ve Gai'den büyük olması lazım ama malesef öyle değil..
Naruto'nun doğumu 3. Büyük Ninja Savaşından yaklaşık 5-6 yıl sonra oluyor o zamandan Jiraiya'nın ölümüne ise 16 yıl geçiyor... Naruto'nun doğumunda otomatikman 54-22= 32 Yaşında bir Jiraiya mız var Ancak Manga'da bundan çok daha yaşlı gösterildi ?!? Al bir yanlış daha ...3. Büyük Ninja savaşında 32-35 yaşında olan adamın Bu savaşdan yaklaşık 11-12 yıl önceki savaşta 38 yaşında olmasına imkan yok.... Zaten Hanzo'nun sesleniş tarzı ve onlardan ''gaki'' diye bahsetmesi çocuk olarak yani Sannin'lerin Hanzo savaşında şimdikinin Sasuke, Sakura, NAruto su gibi olduğunu gösterir... Zaten 4 büyük ninja savaşı gördük ve Kagelerde 5 nesil değişmiş bunun için bile neredeyse her savaş arasında 15-20 yıl gibi bir zaman ister ... Buradan bile Sanninlerin Hanzo savaşında 30+ olamayacakları aşikar....Ama senin suçun değil arkadaşım bu açıdan devasa ve saçmasapan eksiklikler ve gözgden kaçırmalar var !?! Bu arada bu hata hep yapılıyor. Sannins vs Hanzou 3. Büyük ninja savaşı değil 2. Büyük Ninja savaşında oldu ahbap sen o 38 bu yanı 12-13 sene gel bence :)

Orochimaru'nun Sarutobi ile dalga geçmesine gelirsek bu çok ama çok haksız bir cümle Sarutobi adına, dar, kısıtlı bir alanda, yaklaşık 80 e yakın yaşıyla, çok sevdiği eski öğrencisi ve belki onlardan daha çok sevdiği Hocalarıyla dövüştü bu adam. Herkes diyor ki Hashirama ile Tobirama %50 idi orada diye..Şu an mangada herkes gördü adamların %100 ünü oradan 50 yi hesap edin bir de Hİruzen de full değilki oda %50 potansiyelde.... Bir de kaç kere bas bas bağırıldı kaç yerde tırnak içi bilgi olarak köyün başına gelip gelebilecek en iyi ninja ve en iyi kage diye heriften ha sonra Kishimoto başka mitlerin peşine sürdü orası ayrı...

Ve bu adam öldüğü ana kadar bile Orochimaru'yu çocukluk hali ile gördü ve gülümseyerek öldü... Adam o denli pasifti savaşta... Enma bile rezil bir halde olduğunu istese Orochimaru'nun ümmüğünü sıkabileceğini gösterdi... Hashirama ve Tobirama için çakra harcamak zorunda kalmayan ve gerçekten Orochimaru'yu öldürme de kararlı bir Hirüzen orada Orochimaru'yu pestil ederdi bence..Hiç de bir dalga geçme söz konusu yoktu.. Ölürken bile nelerini aldı adamdan !!!

Sannin Battle'a gelirsek... Orochimaru kolları yoktu ama o dönem için Jiraiya'ya göre ''Kakashi Seviyesinde'' yardımcısı vardı adamın hemde asker haplı... Jiraiya desen tüm çakra ve sinir sistemi zehirlenmiş tahmini %30 unu kullanabilen bir adam Tsunade desen yıllardır savaşmamışdı kadın yumruk atarken spazm geçirdi...Kaç kere delik deşik oldu kan korkusunu atana kadar...Orochimaru'nun avantajsız olduğu bir durum yoktu oslaydı Orochimaru ölümsüzlüğü amaç edinmiş bir hergele o savaşa girmezdi !?! Zaten Jiraiya çok bir şey yapamadı 5. Hokage'nin göze girmesi adına Orochimaruyu tek götürdü Tsunade !?! Orochimaru diliyle dövüştü diyorsunda Tsunade de 10 katlı apartman yüksekliğinde sıçrayıp 5-6 katlı apartman büyüklüğündeki tonlarca ağırlıktaki ''tanto'' türü kılıcı Manda'nın ağzına dikti !?!
Yoksa o sannin battle da şu an savaşta gördüğümüz tekniklere, özgüvene ve alışmışlığa, kordinasyona sahip Tsunade olsaydı neler olurdu acaba...Jiraiya öldüğü için hiç power up alamadı ama eğer yaşasaydı eminim Orocihmaru'nun arkasında kalmamaya devam ederdi bir şekilde... Edo-Tensei hariç bir avantajını görmüyorum...Zaten bu Oro Vs J-man kapışmaları için Jiraiya'nın olası (şüheli) dönüşünü bekliyorum... Şİmdilik bu VS ye bir cevabım yok amacım yanlış bilgi ve değerlendirmeyi düzeltmekti.. .. Kişisel olarak, yan üvertürlere falan bakmazsam Jiraiya kesinlikle çok daha güçlü ama Orochimaru'nun geliştirdiği repertuarı şu an ağır basar genelde.... Şimdilik bekliyorum...
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Resim[/align]

hanzou
Favori Manga: naruto death note
Favori Anime: naruto death note

Mesaj gönderen hanzou » 28 Ara 2013 19:08

Senin yanlıs bilgin var asıl 2. büyük ninja savaşı sarutobinin gençken olduğu tobiramanın öldüğü savaş hanzou vs sannins 3. büyük ninja savaşıdır ,2. büyük ninja savaşında tobirama vardı sarutobi ve danzou da bayağı gençti sarutobi 70 yaşında öldüğüne göre sinmdiden 50 yıl önce bir zaman olduğu anlaşılıyor o zaman sanninler 5 yaşında falandı.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Ryuusa Bakuryu
Favori Anime: DN

Mesaj gönderen Ryuusa Bakuryu » 28 Ara 2013 20:10

Hanzo vs Efsanevi sannin savaşı 2. shinobi dünya savaşındaydı. Kanıt: http://naruto.wikia.com/wiki/Second_Shinobi_World_War

1. shinobi dünya savaşında Tobirama ölmüştü. Hiruzen ve Danzo gençti.
http://naruto.wikia.com/wiki/First_Shinobi_World_War

3. shinobi dünya savaşı ise Kakashi Gaiden dönemiydi.
http://naruto.wikia.com/wiki/Third_Shinobi_World_War

Kullanıcı avatarı
.^.sharingan.^.
Favori Manga: Berserk-Vagabond-One piece-One Punch Man, liar game.
Favori Anime: GİNTAMA-Shingeki no Kyojin-Hagane no Renkinjutsuş.

Mesaj gönderen .^.sharingan.^. » 28 Ara 2013 20:48

Bu aşırı fanlıkta ergenlik gibi bir şey heralde.
Jiraiya, orochimaru ya fark atmış amk. :)
Resim
Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın.

Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Mesaj gönderen JiraiyaFlash » 28 Ara 2013 21:33

hanzou yazdı:Senin yanlıs bilgin var asıl 2. büyük ninja savaşı sarutobinin gençken olduğu tobiramanın öldüğü savaş hanzou vs sannins 3. büyük ninja savaşıdır ,2. büyük ninja savaşında tobirama vardı sarutobi ve danzou da bayağı gençti sarutobi 70 yaşında öldüğüne göre sinmdiden 50 yıl önce bir zaman olduğu anlaşılıyor o zaman sanninler 5 yaşında falandı.
Hocam ben Kishimotoya kızıyordum yıllandırma ve kronoloji tarihi kötü diye ama sen iyice muhakemeden çıkmışsın... Ryuusa Bakuryu nickli arkadaşımızın yolladığı linklere bakarsan bu yanlış anlaşılmaları düzeltirsin diye düşünüyorum :)
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Resim[/align]

hanzou
Favori Manga: naruto death note
Favori Anime: naruto death note

Mesaj gönderen hanzou » 29 Ara 2013 21:21

Özür dilerim yanlış bilgi verip onda ısrar etmemden dolayı.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
dely_merty
Favori Manga: Naruto,Bleach,One piece,GTO,Captain Tsubasa
Favori Anime: Naruto,Bleach,One piece,GTO,Captain Tsubasa

Mesaj gönderen dely_merty » 13 Şub 2014 21:34

Jiraiya alır her türlü.Hiruzen en yaşlı haliyle başa çıktı orochi'ylen.Hem iradesi hemde sage mode da Orochimaru'dan daha üst seviyede.Tabii bu benim fikrim.Orochimaru yener diyene saygıda kusur edilmez.Adam sannin birbirlerini en iyi bilen kişiler sonuçta.
Resim

Kullanıcı avatarı
beraterylmz
Favori Manga: One Piece, One-Punch Man, Girls of the Wild's
Favori Anime: Hunter x Hunter, FMA, Danshi Koukousei no Nichijou

Mesaj gönderen beraterylmz » 13 Şub 2014 21:57

Jiraiya'nın büyük fanıyım. Çok seviyorum bu adamı hatta ona oy atacaktım, ama bu kadar büyük haksızlık yapamazdım. Orochimaru sürekli gelişen birisi. Sürekli kendini eğiten ve çalışan birisi. 50+ yaşına rağmen hala genin gibi eğitim yapan birisi. Deneyler, jutsular vs. Jiraiya'nın ise pek böyle bir çalışmasını görmedik. Sanki ihtiyacı yokmuş gibi. Orochimaru'nun gücü hiçbir zaman sabit değil bence sürekli yükselişte. Orochimaru +1
Resim
► Spoiler Göster
[/align]

Wlaxrıl
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

Mesaj gönderen Wlaxrıl » 13 Şub 2014 23:11

Kararsız kaldım. Oroc biraz daha güçlü geliyo bana

Kullanıcı avatarı
Celebhol
Favori Anime: -

Mesaj gönderen Celebhol » 18 Şub 2014 22:52

Eğer savaşa hazırlanma imkanı olursa Orochi'nin daha önde olacaktır, Edo gibi bir avantajı vara fakat sürpriz bir durumda Jiraiya'nın savaş ve analiz üstünlüğü var. Ancak Orochimaru'nun bir çok gücü gösterildiği halde Jiraiya için edilen laflara rağmen hala tam potansiyelini göstermediğini düşünüyorum. Sonuçta sennin moda geçtiğinde bir darbe bile almadan üç Pain'i alabilmiş ve sürpriz saldırı sonucu ağır yaralandı ve ileride köyün kullanacağı bir bilgi yüzünden, kaçmak yerine kendini feda edip bilgiyi aldı.

Kısacası Jiraiya'nın gösterdiğinden fazlası olduğunu düşünüyorum fakat Yamata no Orochi -sekiz başlı yılan- karşısında bildiğimiz güçleriyle yetersiz kalır. Kararsızım diyorum.
Resim
You can ban a man, but you can't ban an idea.

“Naruto Anketler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir