Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Orochimaru vs Danzo

Naruto ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Hangisi Kazanır?

Orochimaru
7
100%
Danzo
0
Oy yok
Kararsızım
0
Oy yok
 
Toplam oy: 7

Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Mesajlar: 2810
Kayıt: 28 Tem 2013 05:31
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Konum: İzmir/Sivas
İletişim:

Re: Orochimaru vs Danzo

Mesaj gönderen JiraiyaFlash » 30 Eyl 2017 09:23

Tek bir yıkıcı teknik seni daha iyi bir sennin yapmaz. Sırf Gama Rinsho (kurbağa şarkısı) bile NAruto'nun o zamanki cephanesinin hepsinden iyidir. Naruto evreninde bir şeyde çok iyi olmaktan ise bir çok şeyde belli miktar iyi olmak daha idealdir.

----

Yok canım suçlu diyen yok ama okuduğun manga sayfasını atarsın bizde bişiler öğreniriz.

İyi de Tobi ve Karin rehberlik etti ve Danzo dövüşünde büyük rol oynadı eyvallahta bu yinede bu adamın 5 kageden çıkıpta DAnzo'ya geldiğini hatta Danzo'dan sonra bile bir de Kakashi ile dövüşmeye kalkıp en sonunda geçiçi körlük yaşadığını görüyoruz ve Sasuke kendi ağzıyla Full Susano açmamının yan etkilerinden bahsediyoruz yani tamam Danzo ezilmedi, Sasuke yardım aldı ok ama Danzo zaten Sasuke'nin %60-65 i ile dövüştü taş çatlasın.

Orochimaru ve Danzo olayında konu çok basit

Resim
Susano kılıcı yiyince bile panik olmayan zayıf düşmüş hasta orochimaru üstüne üstlük "Beni böylesi cılız bir atakla öldürebileceğini mi sanıyorsun" diyor. BU hasta, kendi orjinal bedeninin bilmem kaçta kaçı olan Orochimaru. Susano'ya ölmeyeceğini söylüyor. Zaten bu sebeple de Itachi mühürledi çünkü normal yolla ölmeyeceğinin farkında.

Öte yandan Danzo ?!

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Beş canını susanoya kaptırdı. Danzo'nun da susano kılıcı, susano oku ve amaterasudan daha güçlü saldırıları olmadığına ve sadece 10 dakikalık ölümsüzlüğe sahip olduğunu düşünürsek. O on dakika için de ORochimaru'yu öldüremeyecek ve Izanagi süresi geçtiğinde Orochimaru tıpkı Sasuke'nin yaptığı gibi Kusanagi'yi böğrüne sokacak ya da Manda'ya tatlı niyetine tapiri ile beraber yedirecek.

Çok net.

İlk mesajımda dediğim gibi biri 10 dakikalık ölümsüzlüğe sahip diğeri belki de 30 yıldır böyle 4 büyük ninja savaşı, bir çok teke tek savaş, suç örgütleri içerisinde tehlikeli bir yaşam, onca deneyler, beden değiştirmeler, hastalıklar vs vs Ve bu adam hala yaşıyor ve şu an baya da iyi durumda :D

DAnzo'da ORochimaru öldürebilecek bir şey yok. Fuuton atsa Orochimaru'da da fuuton var zaten çare etmez.

Sağlıklı bir Orochimaru, 5 Kagedeki her bir kageden güçlüdür (diğer Sanninlerde keza öyle) ve 5 Kage'nin her birinin Sasuke'ye velet muamelesi yaptığını gördük. Birinden Zetsu kurtardı, birinden jugo, birinden Gaara, birinde Tobi kurtardı.

Nitekim Sağlıklı Bir Oroc > MS Sasuke >> Danzo.
Resim
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
muaet
Ta'Veren
Ta'Veren
Mesajlar: 3615
Kayıt: 16 Ağu 2011 07:43
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Vagabond, Berserk, Claymore, Slam Dunk, The Breaker, Noblesse, Tower of God, The Gamer, Gamaran, Berserk, Naruto, One Piece, Veritas.
Favori Anime: Code Geass, Shingeki no Kiyojin, Death Note, Steins Gate, Full Metal Alchemist Brotherhood, Hellsing Ultimate OVA.
Konum: Shayol Ghul

Re: Orochimaru vs Danzo

Mesaj gönderen muaet » 30 Eyl 2017 10:51

JiraiyaFlash yazdı:
29 Eyl 2017 13:30
Danzo 10 dakika için ölümsüz Orochimaru 20 yıldır öyle.

Orochimaru orta zorlukla alır. Net.
Yeterince açık :D Katılıyorum.
Resim

Söz sessizlikte,
ışık karanlıkta,
yaşam ölürken;
bomboş gökyüzünde
uçarken parlar atmaca.

Sae
Mesajlar: 2966
Kayıt: 23 Tem 2012 15:12
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Re: Orochimaru vs Danzo

Mesaj gönderen Sae » 30 Eyl 2017 14:39

@Naruto-Biju

Kyubi'yi gebjutsu ile kontrol etmek? Bahsettiğimiz "oynamak" fiziksel olarak taijutsu ile karşı durmak. Yoksa Kyubi'yi genjutsuya almanın ikisi arasında ki dövüşte bir faydası yok. Lütfen sadece şu şunu yeniyor o zaman şunu da yener mantığı ile vs.lere halat çekme yarışı muamelesi yapmayın. Bir sürü değişkenin rol oynadığı dövüşler.

Örneğin Jiraiya'nın arena kavgasında karşısına 6 Pain'i alıp hayatta yemeyeceğini düşünen biri olarak kesinlikle Jiraiya'nın 3 Naruto'nun 5 Pain almasını kıyasa tutmam. Naruro bilgi(Bedenlerin özellikleri, bedenlerin cesetlerden ibaret olması vs.), rehber(katsuyular) ve painin muazzam cakra harcayan shinra tenseisinin ardından kapışmaları sayesinde her türlü kendine yarayan handikapa sahipken, Jiraiya hepsinden mahrumdu.

Bu buna bunu dedi bu buna bunu yaptı demeden önce Dabzo Orochimaru'ya nasıl fiziksel hasar verebilir bunu söylemen gerek. Rasen Shuriken veya Bijudama benzeri bir saldırı olmadan Orochimaru'ya fiziksel hasar vermek imkansız. Ki Orochimaru da bunlara karşı çaresiz değil.

Bu buna bunu dedilere gelmemiz gerekirse Naruto'nun Kiba ile olan konuşması Sasuke'nin Asura reankarnesi olduğunu Naruto'nun anladığına bir vurguydu. Yoksa MS Sasuke'nin Pain'den güçlü olduğu falan yok o kadar uçmayın.

Danzo iyi kontrol edemediği Hashirama hücreleri ve sharinganlarla beraber Orochimaru'nun çokta başarılı olmayan deney ürünlerinden biri. Gördüğümüz gibi mokutona Obito'nun dediğine göre sharingana hakim birisi değil (heder etti gözleri o öyle değil böyle kullanılır gibisinden bir laf etmişti Konan karşısında izanagi yaptığında) Orochimaru karşısında bilgi dezavantajı var. Genjutsusuna karşı yılanları ve zombi hokageleri var. Kesmeyle Orochiye zarar verilmez Biju Dama veya Futon Rasen Shuriken benzeri alan tesirli bir teknik gerekir. Bunlara karşı da tedbirleri var ama doğrudan yese bile öleceğinin garantisi yok. İtachi Orochimaru'yu mühürlediği halde etrafa saçılan tüm beyaz yılanları Ameterasu ile öldürmeyi ihmal etmemişti. Çünkü Orochimaru herhangi biri olabilirdi.

Danzo için biraz ters bir karakter. Yapacak bir şey yok.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

byakusharinnegan
Mesajlar: 2331
Kayıt: 12 Kas 2011 00:48
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

Re: Orochimaru vs Danzo

Mesaj gönderen byakusharinnegan » 30 Eyl 2017 19:20

Danzo sanninler gibi devasa chakrayla ordularla savaşabilecek bi karakter değil. Hiruzen gibi her duruma bi jutsu bulup taijutsuyu serideki en sağlam silahla kapatabilecek biri de değil.
Danzo izanagi kullanarak açık yakalayıp ölümcül bi teknikle işi bitiren biri. Sasuke susanno'dan çıktığı an tek dokunuşla sasukeyi felç etti adam.
Naruto'da ninjalar arasındaki savaşlarda zafer güçlü teknikle değil açık yakalamakla gelir. Ninjutsular açık yaratma aracı olarak kullanılır genellikle. Ve izanagi bu konuda serideki en iyi tekniklerden biri.
Bu yüzden danzo sanıldığı kadar da ezik bir adam değil. Belki kage toplantısındaki en güçlü kage oydu. Ama bu onu sannin seviyesine koymaz.

Sanninleri diğer ninjalardan ayıran fark şu ki bu adamların ninjutsuları sadece açık yakalamaya yaramıyor. Chakra seviyeleri jonin ve kagelere kıyasla çok ayrı seviyelerde.
Herkesin chakra zengini saydığı naruto bile bi dev kurbağa çağırabilmek için kyuubi chakrasından destek almak zorunda kaldı.

İzanagi+mühür bilgisi+fuuton'un bitiriciliği her ne kadar değerli olsa da sanninlerle arasındaki chakra ve fiziksel güç farkını kapatmaya yetmez.
------------

Danzo sasuke'nin iskelet halindeki susanno'suna nerdeyse tüm canlarını verdi ve yine de o susanno'yu delemedi. Sasuke chakra saklamak için susanno'yu kapatmak zorunda kalmasa oturduğu yerde çay içip yenerdi danzo'yu.

Tsunade healer olmasına rağmen madaranın zırhlı+ayaklı 5 tane susanno'suyla savaştı. Sanninlerin healer'ı bile diğer kagelerden daha fazla savaş gücüne sahip.
--------
Orochimaru'nun 4 kuyruğa attığı yılan sürüsüne karşı danzonun yapabileceği bir şey yok. Burada sıkıntı teknik değil chakra. Bu danzo'ya isterseniz benim nick'imdeki gibi bi göz verin orochimaruyu yine de sahip olduğu chakrayla yenemez.

Nagato bile chakrasını 6 paine dağıtmak zorunda değilken deva path chibaku tensei yapabilmek için nagato'ya yaklaşmak zorunda kaldı.
İtachi 2 amaterasu+1 tsukiyomi+1 goukakyuu dışında bişey yapmamasına rağmen chakrası bitti. Susanno'yu kullanırken kendini zorladığı için öldü.
Kakashi deva path'ten ölümcül bi darbe almamasına rağmen kamui kullandığı için chakra kıtlığından öldü.
------------

Orochimaru'nun chakra seviyesini merak ediyorsanız:

Sasuke orochimarunun deri değiştirme tekniğini 1 kere kullanınca chakrası bitiyor. Katon atabilmek için de boynundaki mühürden destek alıyor.

Orochimaru yatalak olmadan bikaç hafta önceki haliyle bu tekniği 5-6 defa kullandı. Rashomon gibi devasa bi teknik kullandı. Tsunami büyüklüğünde yılan sürüsü çağırdı.
Dövüş sonunda nefes alış hızında bile anormallik yoktu. Dövüşü uzaktan izleyen karakterler bile orochimarudan daha yorgun gözüküyordu.
-----

Kısacası orochimaru danzoyu chakrasıyla ezer. Yılan sürüsü yollar, danzo kurtulursa bi yılan sürüsü daha yollar. Ondan sonra bitane daha yollar. 2-3 tane de dev yıllan yollar. Üstüne 2-3 yılan sürüsü daha yollar. Sonra da zevkine rashomon falan çağırır. Danzo ya aldığı yaradan ya da harcadığı chakradan dolayı ölür.

Sae
Mesajlar: 2966
Kayıt: 23 Tem 2012 15:12
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Re: Orochimaru vs Danzo

Mesaj gönderen Sae » 30 Eyl 2017 22:51

byakusharinnegan yazdı:
30 Eyl 2017 19:20
Konu Dışı
Seni yeniden aramızda görmek güzel :)
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

Cevapla

“Naruto Anketler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir