Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

10. Takım Vs Zabuza ve Haku

Naruto ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Sizce Hangi Taraf Kazanır?

Zabuza ve Haku.
11
46%
10. Takım.
10
42%
Kararsızım.
3
13%

Toplam oy: 24

Kullanıcı avatarı
Light of God
Favori Manga: One Piece, Naruto
Favori Anime: One Piece, Naruto, Death Note, Psyco Pass, Kuroko No Basket

Re: 10. Takım Vs Zabuza ve Haku

Mesaj gönderen Light of God » 28 Ağu 2014 08:06

Sasuke'de Sharingan yeni açılmıştı ama ne çabuk unutmuşsunuz Sasuke zaten akademideyken bile dahi çocuktu yetenekleri ile yılın en iyi çaylağı olarak gösteriyordu ve daha 5 yaşlarındayken katon jutsu kullanabiliyordu.

Sadece şunu sormak istiyorum Haku Chuoji ve Shikamaruyu buz hapsine aldığında ne yapacaklar da kurtulacaklar oradan. Choujiyi çok küçük görüyorum çünkü hap kullanmasına izin vermemiş konuyu açan arkadaş. Ha hap olsa işin içinde belki derdim ama Chojinin yıkıcı bir gücü yok haplar olmadan. Hemen Dosu Vs sini hatırlayalım. Hani chunin savaşlarında karşılaştığı ilk kişi olan ses ninjası Dosu. Dosu tek atmıştı orda bizim şişkoya. :lol:

[BBvideo 425,350]https://www.youtube.com/watch?v=0Z6_oaq6lMU[/BBvideo]

Her şey pratik düşünme zekası ile alakalı değil. Haku buz hapsine alıyor çember şeklinde aynaları diziyor ve müthiş bir hızla aynalar arası seyahat edebiliyor. Chouji ve Shikamaru da içerde. O ortamdan kurtulmak için ya Haku'dan hızlı olup saldırılarını savuşturmak lazım ki Sasuke o hıza sharingan açarak ulaştı ve o bile yenemedi Hakuyu çünkü Haku baktı Sasuke zorluyacak Naruto'ya saldırdı Sasuke'nin dikkatini dağıtmak için Haku dediğimiz adam da boş beleş birisi değil. Yani o hıza ulaşamaz ikisi de hele ki Chouji çok hantal.

Bir diğer aynalardan kurtulma yöntemi ise yıkıcı bir güçe sahip olup aynaları parçalamak. Sasuke'nin katon saldırıları bile işlemedi oraya. Shikamaru'nun yıkıcı bir tekniği yok genel olarak stratejist olarak iş yapıyor keza Chouji de çok farklı değil. O insan köfte tekniğini kullanan Choujiye Dosu bile tek attı. Haku'nun bir aynadan diğerine ışınlanıp balon gibi şişmiş Chouji'yi avlaması çok kolay olur bence.

Chouji ve Shikamaru'nun kazanacağını düşünenler bir kaç alternatif senaryodan bahsederlerse çok makbule geçer hiç bir şekilde canlandıramıyorum kafamda.

Kullanıcı avatarı
Grifthh
Favori Manga: Berserk
Naruto
One Piece
Favori Anime: Naruto
One Piece
Death Note

Mesaj gönderen Grifthh » 28 Ağu 2014 10:46

@Light of God
Tamamen katılıyorum sana. Benim anlatmak istediğim de buydu. Sasukenin sharınganları ile yetişemediği birine ne yapıcak bu iki hantal karakter ? Kyubi olmasa orda naruto sasukede yenilicekti. Bide dediğin gibi bi kaç senaryo yazsalar iyi olur bende canlandıramıyorum :/
Resim 691
► Spoiler Göster
[hr]God Of Shinobi: Hashirama Senju
Minato Namikaze FC
Urahara Kisuke FC
Terumī Mei FC
Tier Harribel FC
Delilik şüphesiz aptallıktan daha iyidir, delilik var olmuş bir zekanın yok olıuşudur. Aptallık ise var olmamış bir zekanın var olmamaya devam edişidir!
-Albert Einstein

Kullanıcı avatarı
Fame
Favori Manga: Vagabond, One Piece
Favori Anime: Psycho-Pass

Mesaj gönderen Fame » 28 Ağu 2014 12:16

Sasuke'nin dahi olduğuna şüphe yok ama ne Neji ne Sasuke ne de başka biri olmazken de kendi dövüşünü kaybetmesine rağmen Shikamaru chunin oldu. Ayrıca eğer akademi kayıtlarına bakarsak dahi Sasuke'nin yenemediği Haku'yu, akedeminin en kötüsü Naruto yendi. Bu şekilde dememin sebebi de Haku vs Sasuke&Naruto mücadelesi gibi görünsede mücadeleyi bitiren tamamen Naruto. Sasuke olmasa Haku ile başbaşa Naruto ne kadar hayatta kalırdı, ölücek gibi olurken Kyubi yine yardım eder miydi bilemem. Naruto'yu o süreye kadar hayyatta tutması ve verdiği duygusal gaz konusunda Sasuke'nin etkisini de göz ardı etmiyorum. Fakat onun dışında dövüşün kazanılmasında ne bir takım çalışması etkili oldu ne Sasuke'nin sharingan'ı ne de Sasuke açısından başka bir şey... Sasuke sadece Haku'nun özelliğini, gücünü kavramamıza yardımcı oldu. Naruto da saf güç ile yendi. Sasuke'nin katonlarının işe yaramadığı buz aynalar Choji ne kadar etkili olabilir diyorusunuz da asıl ateş çok aşırı güçlü değilse buza bir anda ne kadar zarar verebilir. Gücü tek bir noktaya odaklanmış fiziksel saldırılar gibi değil ki Sasuke'nin katon saldırıları. Ateş plazmik ve buzu yavaş yavaş eritir, güçsüzleştirir. Tek seferde hangi normal ateş hangi buzu parçalamış? Ayrıca Naruto evrenindeki elementlerin güç çemberini düşündüğün zaman su zaten ateşe üstün geliyor. Örnek olsun diye soruyorum sizce Sasuke o zamanlar chidori bilse katonlarla parçalamayı o kadar dener miydi? Denemezdi çünkü chidori tek bir noktadan basınç ve güç uygularak parçalayacaktır o buzları. Yani Sasuke'nin katon saldırısının bu konuda bir güç merci olduğunu kabul etmiyorum. Naruto'nun herhangi bir kuyruk oluşturmadan, tek bir yumruğu ile parçaladığı buzların gücünü abartmamak gerek...

Choji ve Shikamaru buz hapsine girdiklerini zaman Haku'nun iğnelerinin Choji'de çok fazla işe yarayacağını da düşünmüyorum zaten. Choji nikudan sensha (insan topu) saldırısını yapıpı vücudunu çok hızlı bir şekilde çevirmeye başladığı zaman Haku'nun iğneleri zaten üzerinden sekecektir. Haku sonuçta kılıç kullanmıyor, daha büyük shurinkenler atmıyor...vb.
http://www.mangareader.net/93-192-18/na ... r-187.html Bu saldırının da gücünü hafife almamak gerek. O duvarı parçalayan kişi hap almamış bir Choji sonuçta. Gücünü küçümsemeyin derim. Özellikle de Kishi, Shikamaru-Choji ikilisini o sayfada en güçlü ikili olarak tanımladıysa.

Öyleyse Haku'nun iğleri vücudunu hızlı çeviren Choji'nin üzerinde hareket ettiği sürece işe yaramayacaktır pek. Neji'nin kaiten savunması gibi bir bakıma. Peki Shikamaru kendini nasıl savunur?

1) Choji'yi kendi gölgesi ile bağlayarak etrafında hızlı halkalar oluşturcak şekilde kontrol eder ve bir nevi kendisine has küçük çaplı bir kaiten oluşturur. Ama kafa kısmı boşta olacağı için oturması gerekir falan filan...vb.
2) Choji daha ilk saldırıları ile Haku'nun dikkatini dağıttığı zaman buzlar içerisindeki gölgeleri kullanarak Haku'nun gerçek vücudunu bulur ve kitler.
3) Shikamaru yanında taşıdığı gaz bombaları ile Haku'nun görüşünü engeller. Chojiye rasgele saldırarak bu süre zarfında buzları kırmasını söyler. Dışarı çıktıktan sonra kendisini savunması zaten daha rahat olacaktır.

Demek istediğim Choji ve Shikamaru'nun Sharinganlı Sasuke ve Kyubi modunda Naruto'ya karşı bir şansların olup olmaması önemli değil. O ikili zaten Haku için fazla güçlü oldu. Choji ise buzları kırmak için yeterince güçlü olacaktır. Ayrıca Sasuke ve Naruto'da işe yarayan bir takım çalışması yoktu. Choji ne kadar kırabilcek kadar güçlü desem de onda beyin olmadığından, Shikamaru'da da güç olmadığından Haku ikisini de tek tek rahat avlar. Shikamaru ve Choji birlikte çalışmak zorunda kalacaklardır.

Haku'nun saldırıları her ne kadar şık ve özel olsa da gücünün abartıldığını düşünüyorum. Tek başına bir Neji bile düzgün savunma ve saldırı kombinasyonları ile Haku'yu yenebilir. Aynı şekilde bacaklarındaki ağırlıkları çıkarmış bir Rock-Lee'de yine saf güç ile Haku'yu yenecektir.

Anka024
Favori Manga: .
Favori Anime: .

Mesaj gönderen Anka024 » 18 Mar 2017 22:55

Anka24 yazdı:
27 Ağu 2014 06:01
Asuma Zabuza'yı ezer. Shikamaru Haku'yu gölgesi ile tutabilir.
Beynimi s.keyim bu ne amk.
JiraiyaFlash yazdı:
25 Mar 2017 13:08
:D :D :D Hasan güldürdün beni lan .
Utkan :)
En son Anka024 tarafından 25 Mar 2017 18:26 tarihinde düzenlendi, toplamda 4 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Mesaj gönderen JiraiyaFlash » 25 Mar 2017 13:08

Anka024 yazdı:
18 Mar 2017 22:55
Anka24 yazdı:
27 Ağu 2014 06:01
Asuma Zabuza'yı ezer. Shikamaru Haku'yu gölgesi ile tutabilir.
Beynimi s.keyim bu ne amk.
:D :D :D Hasan güldürdün beni lan .
Resim
► Spoiler Göster

“Naruto Anketler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir