Buradan güncel duyuruları görebilirsiniz. Bu mesajlar tek gösterimlik olup sağ taraftaki çarpı tuşuna basarak kapatabilirsiniz.

Sennin Kabuto vs Jiraiya

Naruto ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Sizce kim kazanır?

Jiraiya
28
47%
Kabuto
29
49%
Berabere
2
3%

Toplam oy: 59

Kullanıcı avatarı
Palaparazula
Favori Anime: Naruto

Re: Sennin Kabuto vs Jiraiya

Mesaj gönderen Palaparazula » 26 Oca 2015 01:12

Ben Jiraiya'nın sennin modunun Kabuto'nunkine karşı birşey yapamayacağını düşünüyorum.Kabuto için de geçerli bu.
Jiraiya'daki kurbağalar akıl verme yönünden çok işe yarar.Pain'in göz bağlantısını bu şekilde çözmüşlerdi.

Olay ninjutsu ve tecrübeye bağlı.
Jiraiya'da kurbağa genjutsusu var ama ben Kabuto'nun genjutsudan kurtulabileceğini düşünüyorum.İzanamiden kurtulmak için bir "kai" yapmıştı
orada gözüme girdi kerata.İzanami ya da tsukuyomi olmadan diğer genjutsularda Kabuto'nun kurtulabileceğini düşünüyorum.
Kabuto'da da Tayuya var.Normalde Jiraiya tek başına kurtulamaz.Ama kurbağalar varsa kurtulur.Böylece genjutsu kartlarını da eledim.
Kabuto'da Kimimaro var ve yer altından sürekli kemik çıkan bir saldırı vardı (adını unuttum şimdi) eğer animede gördüğüm gibi etki alanı büyükse Jiraiya bu teknik karşısında fazla birşey yapamaz.
Kabuto , Sasuke'nin susano okundan kurtulmuştu , bu çabukluğa bir de Jirobo(adını yanlış yazmış olabilirim) yardımı ile dotonu eklersek kebari senbondan kurtulabilir.

Senpo:Hakugeki no jutsu ;
Bu saldırıdan Itachi'nin kurtulma sebebini edo olmasına bağlıyorum.
http://mangafox.me/manga/naruto/v61/c580/4.html
Sasuke kemiklerim gıcırdıyor gibisinden birşeyler söylüyor.
İtachi ise kağıt :) Sadece sesten ve görüş gücünden etkilendi.Bedenen bir hasar yoktu yani.
Sonuç olarak ben Kabuto'yu avantajlı görüyor ve Kabuto diyorum.
Ama %55 Kabuto %45 Jiraiya.
Resim

Kullanıcı avatarı
SıcakBuz
Favori Anime: Dragon Ball Z, Howl's Moving Castle

Mesaj gönderen SıcakBuz » 26 Oca 2015 09:09

JiraiyaFlash yazdı:
SıcakBuz yazdı:Bir tarafta sennin seviyesinde çığır açmış bir karakter ( Kabuto), diğer tarafta giriş seviyesinde sennin olan Jiraiya, bu vs nin sonucunu gerçekten kestiremiyorum.

Bu Jiraiya fanları da iyice Bleachteki Zaraki fanlarına benzedi. Önüne gelen tek attıracaklar.
Bakıyorum da gelir gelmez her konuya bir atarla giriyorsun ne oldu troll mevsimin mi geldi senin bakiim :laugh:

Ne argüman ne konu bilgisi ne de masaya koyabildiğin bir yorum var anca polemik... Bir sürü değerli yorumcu iki taraf içinde mantıklı şekilde konuştular (hepsi değil elbette) sen daha gelip fanmış cıkmış diyemezsin.. Varsa yorumun söyle, yoksa ben mangakanın ağzından Kabuto Sennin Mode'da çığır açtı lafı falan duymadım.. Öyle kendi kendini fangasm ya da nergasm yapma durduk yere..

Bölüm modları yok diye sizin türünüzden çok çoğalmaya başladı hele OP kısmında ...
Yavaş ol genç, yaşın kaçtır ne işin yaparsın bilmem ama yok sizin türünüz, yok troll falan nedir. Asıl sendeki bu özgüven ne anlamadım. İktidara arkamı yaslayayım, kendime ters gelen bir yorum yada sevdiğim karaktere bir laf olursa hop modlar yok Allahtan deyip kendimi sağlama alayım.

Argüman diyorsan manga var, daha ötesi var mı ? Kabuto'nun kimlerle attığı vs ortada, kullandığı teknikler ortada, Jiraiya'nın kullandığı teknikler ve Sage seviyeside ortada şimdi teknikleri tek yazayım mı burda.
Neyse konu dışına çıkıp ikili tartışmaya döndürmek istemiyorum.

Kullanıcı avatarı
[email protected] [email protected]_27
Favori Manga: naruto
Favori Anime: naruto,naruto shippuden,dragon ball,death note

Mesaj gönderen [email protected] [email protected]_27 » 26 Oca 2015 15:04

Güzel bir vs olmuş bu karşılaşmada Jiraiya'ya şans bile vermem. Normal halinde bile Kakashi seviyesinde olan bir adam, kendine god mod açmışken Jiraiya gibi bir karakter bu adamı nasıl yensin. Buradaki bütün arkadaşlar Orochimaru'nun, Jiraiya'dan biraz daha az güçlü olduğunu bilir, hatta bazı arkadaşlar Orochimaru'nun daha güçlü olduğunu da düşünebilir.

Orochimaru'nun bedeni Ryuchi mağarasına girmeye yetecek kadar iyi değildi. Kabuto bunu başardı ama, Sanninlerin kapışmasında adam Jiraiya'yla karşılaşmayı diliyordu. Gücüne ne kadar güveniyorsa artık, rakip olmayı istiyordu. Naruto'dan rasenganı yediğinde bile adam kendini yenilelebiliyordu, Naruto'nun vurduğu rasenganla Jiraiya'nın vurduğu rasengan elbette bir olmaz ama o zamanki Kabuto'yla da Sennin Kabuto bir olmaz. Kendine katmadığı kimse kalmadı, Orochimaru, Kimimaro, Tayuya, Kidomaru, Sakon, Jirobo, Karin, Suigetsu, Juugo ve Ryuchi mağarasında Sennin eğitimi, artık o bir yılan değil ejderha olmayı başardı. Muhtemelen Orochimaru'nun bile hayallerindeki halinden iyi. Çok hızlı bir şekilde yenilenen, yüksek çakraya sahip olan biri.

Jiraiya'nın bu düşmanla kapışabilmesi için kendini aşması lazım Sennin bir vaziyette bile başlasa yenemez, vücudunu tamamen genjutsuya kapatan birine karşı genjutsu silahın işe yaramaz. Senpou: Hakugeki no jutsu yaptığında kendinden başka herkesi kör edecek bir ışık ve sağır edecek derecede ses çıkarıyor. Rakibi saf dışı bırakmaya yetecek bir saldırı, ya da bunun dışında, Senpou: Muki Tensei ile bulundukları yerdeki doğal oluşumları silah gibi kullanabiliyor.

Tayuya'nın Mugen Onsa tekniğini kullanarak genjutsuya yakalayabilir, genjutsu dahisi Uchiha kardeşleri bile yakalayabilmişti. Kimimaro gibi vücudundaki kemikleri sertleştirip saldırabilir, ya da Suigetsu gibi Suiton saldırıları yapabilir, Karin'in çakrası sayesinde bol çakrası var ayrıca daha hızlı yenilenebilir adamda yok yok, jutsu çok. Kaldı ki çok feci derece de zeki de bir karakter, aynı zamanda çok da kurnaz biri, Orochimaru'nun onu yanına almasının en büyük sebebi bu.

Tek sorunu bu bütün tekniklerini geliştirmemiş olması, yani rakiplerin karşısında bu teknikleri yapabilecek bir durumu olmadı. Bu konuda biraz acemi olabilir ama bu Jiraiya'yı yenemeyeceği anlamına gelmez. İtachi bir dahiydi, genjutsunun işlemeyeceği bir rakibi bile genjutsuyla alabilecek kadar dahi.

Jiraiya'yla İtachi aynı seviye değiller, İtachi'nin Jiraiya'yla dövüşmeme sebebi bariz bir şekilde ortada, Konoha zayıflamış durumda ve Konoha'nın herhangi bir saldırıya daha maruz kalmasını istemediği için orada İtachi dövüşmek istemedi. Kisame hatta "ben onunla dövüşemem ama siz onunla dövüşebilirsiniz İtachi-San" diyor. İtachi'de "güç farkı çok fazla ikimiz bile onunla dövüşemeyiz, en iyi ihtimalle beraber ölürüz, eğer yanımızda daha fazla adam da olsa durum değişmez" diyor. İtachi gibi biri, Akatsuki'deki karakterlerin seviyelerinden habersiz olamaz herhalde, ayrıca efsanevi Sanninlerden Orochimaru'yu 10 saniyede perte çıkaran adam. jiraiya'da Orochimaru'dan çok değil biraz güçlü olan bir karakter. Orochimaru'yu 10-15 saniyede pert eden adam Jiraiya'ya 2 dakika versin.

İtachi'nin amacı belliydi zaten haber etmek içindi. Akatsuki'nin kuyrukluların peşinde olduğunu söylemek için geldi. Akatsuki 3 yıl sonra Bijuuları İchibi'den başlamak üzere topluyorlar. İtachi orada Jiraiya'yı koruyordu, yoksa Jiraiya gibi üç tanesi gelse ne yazar :P

Jiraiya vs. Kabuto dövüşünün galibi de bana göre Kabuto'dur. Jiraiya'nın alamayacağı şu seri de bazı karakter var. İtachi, Hashirama,Madara, Tobirama, Obito, Minato, Kabuto, Naruto, Sasuke, Hiruzen'in gençliği gibi alamayacağı karakterler. Orochimaru'nun edo tensei tekniğinde kendini aştığını düşünürsek burada galip çıkaramam bunun dışında herkese rakip olabilir. Ne alaka Jiraiya - İtachi muhabbeti diyeceksiniz, bazı yorumlarda İtachi aldıysa muhabbeti dönmüş bende açıklama maksadıyla olayları anlattım. Saygılar!!!

Kullanıcı avatarı
Lamuchi
Favori Anime: -

Mesaj gönderen Lamuchi » 26 Oca 2015 17:01

SıcakBuz yazdı:Bir tarafta sennin seviyesinde çığır açmış bir karakter ( Kabuto), diğer tarafta giriş seviyesinde sennin olan Jiraiya, bu vs nin sonucunu gerçekten kestiremiyorum.

Bu Jiraiya fanları da iyice Bleachteki Zaraki fanlarına benzedi. Önüne gelen tek attıracaklar.
Konu Dışı
İnsanlara fan diyerek bir kategoriye atıp aşağılamak ne kadar kolay.Ama o fan dediğin insanlar yani bu konuda Jiraiya'yı savunanlar senin aksine mantıklı açıklamalar yapıp bir şeylere ulaşmış insanlar.Sen ise sadece Jiraiya fanları çoğaldı diyorsun.Bende şu an sana anti fan diyebilirim o zaman değil mi?

Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Mesaj gönderen Portgas D Ace » 26 Oca 2015 17:12

Jiraiya normal halinde Kakashiye denk ? Güzelmiş bak gerçek olmasada. Jiraiya, Kabutoyu hoplatır. Hacı tamam İtachi ve Sasuke vs'sinde gördükde orada hem yer avantajı hemde öldürmeme çabası vardı. Jiraiya Kuchiyose, hari jizo ve sennin kombinasyonunda süper oluyor ki 3 gamayı çağırsa sennin kurbağaların yanına ortada Kabuto kalmaz. Uchiha vssinde zaten ne Yata Aynası, ne saldırı için amaterasu ne tsukuyomi nekullanılmadı yerden dolayı da sharingan kullanıldı yoksa 2 dklık işi var.
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim

hanzou
Favori Manga: naruto death note
Favori Anime: naruto death note

Mesaj gönderen hanzou » 26 Oca 2015 17:47

Konu Dışı
Yanlış bilgiyi düzeltmek için yazı[email protected] D Ace Kabutonun yılan korneası kullanmasından dolayı Tsukiyomi işlemediği manga tarafın belirtildi.Ametarasuya gelince Orochimarunun kendini kusma tekniğini Kabuta da kullanıyor ametarasu işlevsiz anlayacağın.Arkadaşlar illa bir karakteri savunacağım diye manganın dışına çıkmayın.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Palaparazula
Favori Anime: Naruto

Mesaj gönderen Palaparazula » 26 Oca 2015 18:03

Portgas D Ace yazdı:Jiraiya normal halinde Kakashiye denk ? Güzelmiş bak gerçek olmasada. Jiraiya, Kabutoyu hoplatır. Hacı tamam İtachi ve Sasuke vs'sinde gördükde orada hem yer avantajı hemde öldürmeme çabası vardı. Jiraiya Kuchiyose, hari jizo ve sennin kombinasyonunda süper oluyor ki 3 gamayı çağırsa sennin kurbağaların yanına ortada Kabuto kalmaz. Uchiha vssinde zaten ne Yata Aynası, ne saldırı için amaterasu ne tsukuyomi nekullanılmadı yerden dolayı da sharingan kullanıldı yoksa 2 dklık işi var.
Kabuto normal halindeyken bir zamanlar Kakashi seviyesindeydi onu demiş arkadaş.Ayrıca Kabuto'da Itachi ve Sasuke'yi öldürmemeye çalışıyordu.Itachi'yi kontrol altına almaya çalışıyordu.Bunu da en iyi Sasuke ile yapmaya çalışıyordu.

Ve Jiraiya'nın da amaterasu veya tsukuyomi yemesi halinde onun da 2 dakikalık işi var.
Resim

obduman
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Anime: Code Geass, Hellsing Ultimate, Steins Gate, Samurai Champloo, Sword of the Stranger

Mesaj gönderen obduman » 26 Oca 2015 23:19

Seride ne kadar gösterilmese de tecrübe her zaman 1 adım öndedri. Ayrıca kabuto kendini beğenmiş aptal herifin teki. Reise saygılarla Jiraiya
İddiam Yok, Allah'ım Var Resim

Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Mesaj gönderen Portgas D Ace » 27 Oca 2015 00:31

İyide Orochi hücrelerini geri aldı. Kullanamaz deri değiştirmeyi. Gerçi bu vs Itachi vs Kabuto değil ama Kabuto Sennin haldeyken ne Itachi'yi nede Jiraiya'yı yenemez.
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Mesaj gönderen JiraiyaFlash » 27 Mar 2016 05:05

http://fancanyon.com/fan-club/jiraiya/b ... ect-thread

Site, sessiz sakin zaten, yeni bir yazı yazdım onun ışığında yazı ile alakalı olabilecek konuları hortlatıyorum canlar... Kusura kalmayın ;)
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Resim[/align]

“Naruto Anketler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir