İtachi vs Jiraiya

Naruto ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

İtachi vs Jiraiya

Uchiha İtachi
65
47%
Jiraiya
66
47%
Berabere kalır. İkisi de pert
8
6%

Toplam oy: 139

Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: One Piece, The Breaker.
Favori Anime: Hajime No İppo.

Re: İtachi vs Jiraiya

Mesaj gönderen Anka24 » 31 Mar 2016 00:20

Alıntı
Hatırlarsanız Itachi ile Jiraiya ilk karşılaştığında bu siyah alev ne demişti bu kafayla izanami Totsuka Blade felan bilmesine imkan yoktur heralde
Alıntı

Burda bu lafı diyen Naruto idi. Jiraiya sakın dokunma deyip mühürlemişti. Bence her türlü Jiraiya alır.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
zabuzamomochi
Favori Manga: Berserk
Favori Anime: Bleach Naruto One Piece Shingeki No Kyojin Hagane No Renkinjutsushi Mushishi

Mesaj gönderen zabuzamomochi » 31 Mar 2016 02:45

JiraiyaFlash yazdı:
zabuzamomochi yazdı:
Hatırlarsanız Itachi ile Jiraiya ilk karşılaştığında bu siyah alev ne demişti bu kafayla izanami Totsuka Blade felan bilmesine imkan yoktur heralde

Jiraiya'nın güçlü yanlarına gelirsek Senjutsu ve Dayanıklılık bariz göze çarpan özellik.

Jiraiya has chakra reserves large enough to summon Gamabunta and chakra potent enough to use senjutsu.

Kısaca Çakra rezevesi Kurbağa Gamabuntayı ve senjutsuyu karşılayacak kadar geniş bol bol yani iki tarafın bariz göze çarpan eksi yönleri ve artı yönleri var kimse bu mücadeleye kolaylıkla bir taraf diğer tarafı eler gözüyle bakmamalı.

Itachi'nin kendi ağzıyla söylediği gibi en kötü birbirimizi öldürürüz...
1.si İtachi birbirimizi öldürürüz derken Kisameyi de katıyor ve ekliyor. Yardım bile alsak bu gerçekleşecek olanı değiştirmezdi diye. Yani İtachi ben bu civanmerte dalsam yanımda onu da götürürüm falan demiyor.

2.si İtachi'nin de Senjutsu'yu, Sennin Modu, Gama Risnho'yu, Kurbağaya Çevirmeyi falan bilmesine imkan yok :)

1-Bence Itachi orada bulunan herkesi işin içine katıyor.Sasuke ve Naruto da dahil ki Sasuke üzerinde gereksiz yere Tsukuyomi kullanıyor.Zaten bedeni zayıf olduğu için kaçarken de amaterasu kullandığı için iyice yorgun düşüyor.

Fakat bu bir şaşırtmaca olabilir şöyle ki Itachi orada herhangi bir kavga etme sevdasında değil sonuçta Sasuke orda öz kardeşine mi saldıracak...İnandığı herşeye yanlış...

''Itachi Uchiha and Kisame Hoshigaki of Akatsuki feel it is better to avoid a fight with Jiraiya, Itachi estimating that, at best, they would all kill each other''

Bu cümleyi vikipedia dan buldum fakat sanki bu cümle Kisame'ye biraz ters düşüyor gibi çünkü mangada 'Niye yine kaçıyoruz diyor'' aslında isteği savaşmak.Savaşmak isteyen adam bunu niye der Itachi olmadan savaşı kazanamayacağı için mecburen ayrılmak zorunda kalıyor.

Burda Itachi'nin kaçma nedenini herkes kendisine göre yorumlayabilir ben bu şekilde yorumladım.

2 ise Itachi senjutsu hakkında herhangi bir bilgi biliyor mu bilmiyormu bir bilgim yok.Belki biliyordur belki bilmiyordur.Ben 148.chapter da Jiraiya'nın Amaterasu için '' That Guy What On Earth Did He Draw Out To Create This Besides That What Is This Black Flame '' Dediği için Amaterasu hakkında birşey felan bilmiyor dedim.

Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Mesaj gönderen JiraiyaFlash » 31 Mar 2016 18:00

zabuzamomochi yazdı:
JiraiyaFlash yazdı:
zabuzamomochi yazdı:

Jiraiya'nın güçlü yanlarına gelirsek Senjutsu ve Dayanıklılık bariz göze çarpan özellik.

Jiraiya has chakra reserves large enough to summon Gamabunta and chakra potent enough to use senjutsu.

Kısaca Çakra rezevesi Kurbağa Gamabuntayı ve senjutsuyu karşılayacak kadar geniş bol bol yani iki tarafın bariz göze çarpan eksi yönleri ve artı yönleri var kimse bu mücadeleye kolaylıkla bir taraf diğer tarafı eler gözüyle bakmamalı.

Itachi'nin kendi ağzıyla söylediği gibi en kötü birbirimizi öldürürüz...
1.si İtachi birbirimizi öldürürüz derken Kisameyi de katıyor ve ekliyor. Yardım bile alsak bu gerçekleşecek olanı değiştirmezdi diye. Yani İtachi ben bu civanmerte dalsam yanımda onu da götürürüm falan demiyor.

2.si İtachi'nin de Senjutsu'yu, Sennin Modu, Gama Risnho'yu, Kurbağaya Çevirmeyi falan bilmesine imkan yok :)

1-Bence Itachi orada bulunan herkesi işin içine katıyor.Sasuke ve Naruto da dahil ki Sasuke üzerinde gereksiz yere Tsukuyomi kullanıyor.Zaten bedeni zayıf olduğu için kaçarken de amaterasu kullandığı için iyice yorgun düşüyor.

Fakat bu bir şaşırtmaca olabilir şöyle ki Itachi orada herhangi bir kavga etme sevdasında değil sonuçta Sasuke orda öz kardeşine mi saldıracak...İnandığı herşeye yanlış...

''Itachi Uchiha and Kisame Hoshigaki of Akatsuki feel it is better to avoid a fight with Jiraiya, Itachi estimating that, at best, they would all kill each other''

Bu cümleyi vikipedia dan buldum fakat sanki bu cümle Kisame'ye biraz ters düşüyor gibi çünkü mangada 'Niye yine kaçıyoruz diyor'' aslında isteği savaşmak.Savaşmak isteyen adam bunu niye der Itachi olmadan savaşı kazanamayacağı için mecburen ayrılmak zorunda kalıyor.

Burda Itachi'nin kaçma nedenini herkes kendisine göre yorumlayabilir ben bu şekilde yorumladım.

2 ise Itachi senjutsu hakkında herhangi bir bilgi biliyor mu bilmiyormu bir bilgim yok.Belki biliyordur belki bilmiyordur.Ben 148.chapter da Jiraiya'nın Amaterasu için '' That Guy What On Earth Did He Draw Out To Create This Besides That What Is This Black Flame '' Dediği için Amaterasu hakkında birşey felan bilmiyor dedim.
Dostum kusura bakma, istediğin sonuca ulaşmak adına neredeyse Naruto evrenini bükeceksin. Yani bir şey kendine göre yorumlanır da bu kadar yorumlanmaz.

1.si İtachi o lafı ettiğinde işin içinde Sasuke'nin olacağından haberi yoktu . Çünkü o laf dağda strateji belirlerken edildi.
2.si Naruto'yu da dahil etmiş olamaz çünkü Kisame'nin benim o adamla şansım yok belki siz biraz daha dişine dokunursunuz dediğinde itachi o kelimeleri sarfetmişti. Ve yardım da gelse farkmaz diye ekledi.
3.sü Kisame'nin dediklerini farklı bir kaç siteden okumanı tavsiye ederim.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Resim[/align]

Kullanıcı avatarı
Senya
Favori Manga: Bleach, One Piece, Sun Ken Rock
Favori Anime: Bleach, Slam Dunk, Gintama, GTO

Mesaj gönderen Senya » 31 Mar 2016 18:08

İtachi top diye oynar.
Resim
Resim
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
ichibuugin
Favori Manga: Berserk,Vagabond
Favori Anime: Gintama

Mesaj gönderen ichibuugin » 31 Mar 2016 18:22

Anlat bakayım nasıl oluyormuş o?
anan elimde

Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Mesaj gönderen JiraiyaFlash » 01 Nis 2016 00:36

ichibuugin yazdı:Anlat bakayım nasıl oluyormuş o?
Yok aga ciddiye alma kendisi 1.si bana bulaşmaya bayılır. 2.si de bu işlerden pek anlamaz, kendisinin bile açıklayamayacağı bir iddia işte :) Çok verim bekleme yani hocam :D

Edit:

http://fancanyon.com/fan-club/jiraiya/b ... ect-thread

Biri Jiraiya ile ilgili atıp tutmadan önce şu yazıya bir bakarsa iyi olur.. Yanlış bilgileri düzeltmekten bıktım çünkü ..
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Resim[/align]

Kullanıcı avatarı
Senya
Favori Manga: Bleach, One Piece, Sun Ken Rock
Favori Anime: Bleach, Slam Dunk, Gintama, GTO

Mesaj gönderen Senya » 01 Nis 2016 11:53

@İchibuugin, benim için çok enteresan bir olay. Forumda pata gitmesine şaşırdım, Jiraiya diyenlerin nedenlerini okuyup döneceğim bir ara. Kendini hint kumaşı zanneden kımıl zararlısı arkadaşı tanımıyorum ayrıca. Geçmiş bir hesabı var ama geçmiş işte bilmiyorum.
Resim
Resim
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: One Piece, The Breaker.
Favori Anime: Hajime No İppo.

Mesaj gönderen Anka24 » 01 Nis 2016 15:15

Saçmalamayın. Tenten tek atar.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
SıcakBuz
Favori Anime: Dragon Ball Z, Howl's Moving Castle

Mesaj gönderen SıcakBuz » 23 Nis 2016 09:23

Yıl olmuş 2016, manga bitmiş, bütün güç seviyeleri ortada bu vs nin sonucunun tartışılması ilginç

Bana göre tartışmasız Jiraiya alırdı. Zaten sandıktan da %49 pardon %48 Jiraiya çıkmış, halkın iradesine saygın duymak lazım.

Her ne kadar Itachi'nin Konahanın gizli ajanı olduğu mangada defalarca geçse bu da yetmezmiş gibi adam için anime yapıp her şeyi detaylı bir şekilde özürlüye anlatır gibi tekarlayıp bu adamın Konaha'nın ajanı olduğu akatsukiyede örgütü denetlemek için girdiği anlatılsada, Itachi, Kakashi,Orochimaru, Kabuto gibi adamları zorlanmadan alsada, Hashirama, Madara ve Hiruzenden övgü alsada, Naruto ve Sasuke'nin defalarca götünü kurtarsada, Pein'i patates etsede, Itachi'nin kendi ağzından söylediği Jiraiya'yı yenemeyiz, hatta bütün akatsuki gelsek bile sonuç değişmez demesi, Akatsukide Tobi, Pein, Konan, Zetsu.. gibi adamlar varken söylüyor bunu. Onun için Jiraiya'nın güç seviyesi ortada bu yüzden tartışmaya gerek yok Jiraiya alır.
Son olarak şu video ile sözlerimi bitiriyorum.

[BBvideo 425,350]http://www.youtube.com/watch?v=Ig7WSJLyOjY[/BBvideo]

“Naruto Anketler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir