Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Karakter Tanıtımı ve İncelemesi - Cadis Estrama Di Raizel

Moderatörler: memoww, Pinco

Cevapla
Kullanıcı avatarı
memoww
Mesajlar: 2246
Kayıt: 23 Tem 2012 20:02
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto, Tower of God, Fairy Tail, Bleach, One Piece, The Breaker, Gantz, Noblesse, HSD Kenichi, The God of Highschool, Gamaran
Favori Anime: ...

Karakter Tanıtımı ve İncelemesi - Cadis Estrama Di Raizel

Mesaj gönderen memoww » 26 Tem 2014 20:54

Bu tanıtım webtoongarden sitesinden aşağıda verdiğim linkte ki arkadaş yapmıştır. Tamamen alıntıdır. Kendisine de bu geniş karakter tanıtımı ve incelemesinden dolayı teşekkür ederiz.
http://webtoongarden.com/showthread.php ... 09#pid3509

Cadis Estrama Di Raizel
(Korece ismi = 카디스 에트라마 디 라이제르)
[/color][/b]

Resim

Genel Bakış[/b]

Cadis Estrama Di Raizel, "Noblesse" serisinin kahramanı. Lukedonia'nın soylusu olup, Asilzade ünvanına sahiptir. Asilzade, soyluları dış tehditlere karşı koruma sorumluluğuna sahiptir ama soylulardan daha güçlü bir ırk olmadığından asıl görevi soyluların güçlerini insanlara karşı zarar verecek şekilde kullanmalarını önlemektir. Yani Soylu kelimesinin anlamını korumaktır.
Bu nedenle arzu ettiği takdirde soyluları "yok etme" hürriyetine sahiptir. Bu yüzden klan liderleri ona karşı hürmet göstermektedirler ve bir yandan da korkmaktadırlar. Bu nedenle soylulardan uzak ve yalnız bir hayat sürmüştür. Asırlardır şatosunda tek başına bir pencereden dışarı bakıp dış dünyayı gözlemlemektedir. Klan liderleri bile bir kaç yüzyılda bir ziyaretine gitmekteydi. Ama bu yalnızlık, insan olan Frankenstein'ın şatosuna ayak basıp hizmetkârı olmasıyla son bulmuştur.


Şu anda dış dünya hakkında daha çok bilgi edinebilmek için, Ye Ran Lisesi'nin müdürü olan hizmetkarı Frankenstein'ın yanında kalmaktadır. Cadis Estrama Di Raizel'i tanıyıp arkadaş olan okuldaki çocuklar, uzun isminden ötürü, ona Rai diye seslenmektedirler.


Dış Görünüşü[/color]

Rai hem insanlarda hem de soylularda son derece yakışıklı ve karizma bir birey olarak karşımıza çıkmaktadır. Kırmızı gözleri (saf kanlı soylular arasında ortak bir özellik) ve simsiyah saçları mevcuttur. Genelde Ye Ran Lisesi'nin forması ile takılır. Sol kulağında ise önceki mukaddes Lord'un ebedi istirahate yatmadan önce ona kudretli gücünü dizginlemek için verdiği gümüş bir haç küpesi bulunmaktadır. Soğukkanlı ve regal davranışları ise kişilere ilham vermektedir.
Resim

Yetenekleri:[/color]

Raizel son derece güçlü bir asil ve muhtemelen serinin en güçlü karakteri olarak gösterilmiştir.

Telekinezi
Maddeler üzerinde düşünce gücüyle etki yapma diye tanımlanır. İlk bölümde uyandığında perdelerin kendiliğinden açılması, ve 134. bölümde Krantz'ı duvara yapıştırırken kullandığı güç ve 307. bölümde zincirlerin kendiliğinden kırılması gibi örnekleri vardır.

Kostüm Değişim
Bu serinin yayımlandığı andan itibaren gösterdiği ikinci yeteneğidir. Uykusundan uyandıktan sonra mevcut evin balkonuna çıkıp, kaldırımda yürüyen öğrencileri gözlemleyerek kalabalığa karışmak adına elbiselerinin beyaz okul üniformasına bürünmesi ve daha sonra lord ile karşılaşırken mevcut elbiselerinin, siyah soylu kıyafetine dönüşmesi gibi örnekleri mevcuttur.
Resim

Telepati
Zihin kontrolü: Soylular arasında yaygın bir tekniktir, ancak Rai, güçlü rakipleri bile dize getirirken zahmetsizce kullanabilmesiyle öne çıkmıştır. Örneğin 133. bölümde D-5 ekibinden olan düşmanın zihnini kontrol ederek nefes almasını engellemiştir. 307. bölümde Ignes'in gözlerinin şiddetli derece kanamasına sebep olmuştur. Ayrıca 180~ li bölümlerde klan liderlerinin zihinlerini kontrol ederek hareket etmelerini engellemiştir. Bu durumlar bu gücü ne derece etkili olarak kullandığının açık bir kanıtıdır.
Resim
Zihin Okuma: Bu yeteneği yakın çevresindeki insanların düşüncelerini ve duygularını anlamasına imkan tanımaktadır. Ayrıca bilmediği bir dil konusunda sadece kısa bir süre dinledikten sonra o dili öğrenebilme yetiside vardır. Örn: Rai'nin okuldaki ilk gününde Koreceyi çözümleyip konuşmaya başlaması gibi. Ve ayrıca klan liderlerinin zihnini okuyabilen tek kişidir. Örneğin 188. bölümde Kertia Klanı'nın lideri olan Rajak Kertia'nın zihnini okuması gibi...
Zihin Bağlantısı: Regis ve Seira arasında kurulan psişik bağlantı gibi, Rai ve Frankenstein'ın iletişim kurması, ve Mary ile Jake'in aralarındaki bağlantı gibi bu nitelik kendini göstermiştir.

Fiziksel Güçleri

Bir "Asilzade" olarak, Rai büyük bir fiziksel güç, hız ve dayanıklılığa sahiptir. Örneğin 130. bölümde D-5'in mekanına giren birini farkettiği ve mevcut konumlarına gelebilmesinin 20 dakika süreceği öngörülürken Rai'nin anında orada olması ve 170~ bölümlerde Kertia Klanı'nın lideri ile karşılaştığı sırada ondan hızlı davranması, sahip olduğu hızın bir ispatıdır.

Rai küçük bir çaba ile rakiplerinin saldırılarını engelleyebilir ve sadece parmağının bir hareketiyle rakibini uçurabilir.(Aklınıza kuşlar gibi uçması gelmesin, geri teptirebilmek anlamında kullandım.)

Ruhsal Güçleri

Bir Asilzade olarak Raizel, muazzam bir ruhsal enerjiye ('Aura' olarak da adlandırılabilir.) sahiptir. 10. Ulu'nun intihar patlaması yaparken, sahip olduğu büyük aura ile onun enerjisini bastırması buna bir örnektir.

Ruhsal enerji ile muazzam dayanıklı güç alanları oluşturabilir.( İlk olarak D-5 lideri olan Krantz karşısında kullanmıştır. D-5 liderinin tüm saldırılarını engellemiştir.)

Kan Üzerindeki Egemenliği

Kan üzerindeki eğilim : Rai doğal ve nadir bir kana sahiptir. Bu kana sahip olanlar bazı özel yetenekleri ile beraber gelir, "Kan üzerindeki mutlak hakimiyet". Güçlü auraya sahip olan Rai, güçlerini kullandığı sırada yaşam gücünden de bir parça eksilme olmaktadır. Kan üzerindeki mutlak hakimiyeti ile farklı türdeki enerjileri absorbe edebilir.

Uyanış : Sadece Rai'nin sahip olduğu benzersiz yeteneklerden biridir. Ancak uyanış Rai için önemli miktarda güç tüketir ve başarı şansıda kullandığı kişinin potansiyeline bağlıdır. İlk olarak mücadele etmek için geçici olarak M-21'in kanını kullanıp, kurt adam formunun uyanmasına neden olmuştur. Ayrıca daha sonrasında sonuçlarını bilmesine rağmen aynı anda Tao ve Takeo'nun ölümünü önlemek için bu yeteneği tekrar kullanır.

Resim

Güç Mühürleme: Frankenstein'ın gücünü bu yetenek ile mühürlemiştir. Frankenstein ancak efendisinden izin aldığı takdirde bu mührü geçici olarak kırabilmektedir.

Kan Sahası: Bu güç, en yüksek rütbeli soylular arasında bile eşsiz bir yetenektir. Bu yeteneği sadece Rai ve Soyluların Lord'u kullanabilmektedir. Bu düşmanın etrafını bir kan sahası ile çevreler ve düşmanın atomlarını tek bir iz dahi bırakmadan ortadan kaldırır. Kan sahaları elektromanyetik alanları tersine çevirebilen ya da tamamen dağıtabilen alanlardır, Lukedonia bariyeri buna bir örnektir. Ayrıca dünyanın manyetik alanını da etkileyebilirler ve kan sahası oluşturulan bölgedeki enerjinin ani yayılımı uydular tarafından tespit edilebilir.

Ruh Silahı

Bir soylu olarak ruh silahına sahiptir ama diğer soyluların aksine onun ruh silahı materyal bir formda değildir, sahip olduğu asil kan ve ruh, onun silahıdır. Mukaddes Lord tarafından hediye edilen küpe, onun asil güçlerini bağlayıcı bir mühürdür. Mührün kaldırılması ile muazzam bir güç akışı sağlanır. Onun tam güçlerini açığa çıkarır ve kan üzerinde mutlak hakimiyet kazanır. Ancak ne yazıktır ki yukarıda da belirttiğim gibi ömrünün kısalmasına sebep olmaktadır.

Mührü Kırdıktan Sonra Açığa Çıkan Gerçek Yetenekleri;
Kan Sahası: Mührü serbest bıraktından sonra, Rai, "Kan Sahası"nın gerçek formunu kullanabilir. Kan sahasının gerçek gücü, kullanıcının tüm düşmanları üzerinde mutlak bir hakimiyet kurması ve onların güçlerini büyük ölçüde düşürebilmesidir. Lordun aksine Rai, kan sahası üzerinde daha hakimdir ve güçlüdür. Rai'nin "Kan Sahası" gökyüzü ve yeryüzünün çalkalanmasına (sarsılmasına) sebep olmaktadır.

Resim
Kan İblisi : Rai, kan üzerindeki kontrolü sayesinde 2 büyük kanat çıkarabilmektedir. Bu mod aktif edildiğinde, gözleri kıpkırmızı olup, kanamaya ve parlamaya başlar. Bu gücü ilk olarak kullandığı 279. bölümde, aurasının gücü yüzünden, Frankenstein, 5. ulu ve diğer 4 klan liderinin istemsizce titremesine neden olmuştur. Rai'nin gücündeki bu yükseliş, çevrede depreme neden olmaktadır. Güçleri önemli miktarda artmıştır. Bu güç aktif edildikten hemen sonra bir çok kan sahasının anında oluştuğu gözlemlenilmiştir. Bu kan sahaları, yüzlerce metre çapında kraterlerin oluşmasına ve bir yandan da binaların parçalanmasına sebep olmaktadır.
Resim
Resim
Kan Ankası: Kan iblisinden çok daha güçlü olan bu form, Cadis Estrama Di Raizel'in kan kanatları eşliğinde tüm kanları bir araya getirmesiyle birlikte, muazzam bir Kan Ankası formuna dönüşmesidir. Anka formunda olağan üstü bir güç ile hedefini vurur. Etkisi, gezegenin yüzeyinde kırmızı bir kabartı gözükmesi için yeterince güçlüdür. Kurbanlarını trilyonlarca mikroskobik kan kristalleri olacak şekilde paramparça edip ebedi istirahate (geberir Big Grin) yollar.
Resim
Kanlı Gözyaşı: Rai, özel yeteneklerinden biri olan bu gücü, Ignel'in Seira ve Regis'e yaptıklarını görünce kullanmıştır. Küpeyi yani mührü kırdıktan (Onun ruh silahını aktif etme biçimidir) sonra, Rai yalnızca üzerine yoğunlaşarak düşmanının vücudundaki kanı kontrol edebilmesini sağlayan bir yeteneğe sahiptir. Düşmanın gözlerinin kanamasını sağlar. Bu yeteğeni Ignes'in gözlerinin kıpkırmızı olmasını ve büyük bir acıya neden olup çığlık atmasını sağlamıştır.
Resim
Resim
I have something i fear more than death... - Jyu Viole Grace
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesajlar: 11273
Kayıt: 18 May 2010 22:56
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
Konum: OutLanD
İletişim:

Re: Karakter Tanıtımı ve İncelemesi - Cadis Estrama Di Raize

Mesaj gönderen Diabolus Ipsum Amans » 26 Tem 2014 21:04

Güzel tanıtım mübarek.
Resim
Sitede Huzuru Bozana Böyle Yaparım!!!
Resim
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.

Kullanıcı avatarı
Baryshx
Mesajlar: 1057
Kayıt: 13 Ara 2013 12:48
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Berserk, Homunculus, Akumetsu, One Piece, Kingdom, Golden Boy, Oyasumi Punpun, 20th Century Boys, Vagabond, Shin Angyo Onshi...
Favori Anime: LotGH, Gits, Paprika, Juuni Kokuki, Kuuchuu Buranko, Texhnolyze, Shigurui, HxH, Dragon Ball, Wolf's Rain, Akira, Sayonara Zetsubou Sensei, The Tatami Galaxy, Kino no Tabi: The Beautiful World...
Konum: Eskişehir
İletişim:

Re: Karakter Tanıtımı ve İncelemesi - Cadis Estrama Di Raize

Mesaj gönderen Baryshx » 26 Tem 2014 22:46

Sevdiğim bir seri ve fevkaladenin fevkinde bir karakter, bu manhwa animeye dönüştürülse baya bir gideri olur, tanıtım için tenks
Resim
► Spoiler Göster

Shirohige
Mesajlar: 1477
Kayıt: 26 Ağu 2012 09:43
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Tower of God, Bleach,
King of Hell
Favori Anime: Full Metal Alchemist Brotherhood,
Angel beats, Bleach,

Re: Karakter Tanıtımı ve İncelemesi - Cadis Estrama Di Raize

Mesaj gönderen Shirohige » 26 Tem 2014 23:46

Tanıtım için teşekkürler. Biraz soluk bir kişiliği olsa da sevdiğim karakterlerdendir.
Resim

Cevapla

“Noblesse” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir