Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Sōsuke Aizen

Kullanıcı avatarı
Phinks
Mesajlar: 2155
Kayıt: 19 Kas 2013 01:27
Cinsiyet: Erkek
Favori Anime: -
Konum: Arkham Asylum

Sōsuke Aizen

Mesaj gönderen Phinks » 14 Tem 2014 18:35

Resim
"No one stands on the top of the world. Not you, not me, not even gods. But the unbearable vacancy of the throne in the sky is over. From now on...I will be sitting on it."

- Sōsuke Aizen
Künyesi

Irk: Ruh
Doğum Günü: 29 Mayıs
Boy: 1.86
Kilo: 74

Bağlılık Kendisi
Eski Bağlılıkları Gotei 13, Soul S., Arrancar Ordusu
Eski Meslek Şinigami
Eski Konumları: Arrancar Ordusunun Lideri, 5. Takım Kaptanı
Eski Bölümü Resim 5. Takım

Eski Partnerleri İchimaru Gin, Kaname Tosen, Hirako Shinji, Momo Hinamori
Eski Operasyon Merkezi Las Noches, Hueco Mundo


Zanpakutō

Shikai: Kyōka Suigetsu
Bankai: Bilinmiyor

İlk Görünümler

Manga: Volume 9, Sayı 79
Anime: Bölüm 23

"The gaze into the sun."
- Tite Kubo

Sōsuke Aizen (藍染 惣右介, Aizen Sōsuke) eski 5. Takım kaptanıdır. Soui S.'ye ihanet ederek, yanında yer alan Ichimaru Gin ve Kaname Tousen ile Soul S.'i terk etmiştir. Kurduğu Ordu ile Gotei 13 kaptanları ile savaşmıştır. Savaşın ardından Kurosaki Ichigo tarafından yenilmiş(?) ve Urahara Kisuke tarafindan mühürlenmiştir. Alınan kararla kendisi hapistedir.

Görünüşü

Resim

Aizen, kumral, açık tenli bir karakterdir. Uzun ve geriye yaslanmış saçları vardır. Saçının bir kısmı ön tarafındadır. Kahverengi gözleri vardır. Her daim soğuk ve sakin bir biçimde bakar. Uzun, atletik bir bedeni vardır. Serideki çoğu karakter gibi karizmatiktir. Beyaz giyinir, Zanpaktuo'su belindedir. Giysisi kalkık yakalıdır. Genelde hafifçe sırıtır.

SS'i terk etmeden önce gözlük takıyordu ve saçları hafif dağınık şekildeydi. Kaptan giysisi giyerdi. Çocukluğunda da sıyah bir kıyafeti vardı.


Kişiliği

Resim

Aizen kibar, sakin konuşan,sıkıntısını ve problemleri belli etmeyen biridir.Plancı bir kişiliği vardır.Sık sık olaylar hakkında planlar kurar.Normal zamanlarda Aizen klasik ve sıradan bir adamdır.Her zaman sakin ve sessiz konuşur ki bu genelde konuştuğu kişileri öfkelendirir.

Aizen başlarda çok kibar ve saygı duyulan bir adam olarak gözükmüştür, özellikle teğmeni Hinamori ona karşı aşırı saygılıdır.Bu kişiliği yalnızca tehlikeli ve sinsi doğasını gizlemek için bir maskedir.Gerçekte, astları felan onun için önemli değildir.Etrafında ki herkes onun için bir tehdit ve hedeftir.Herkes'i kullanmak ve onlarla oynamak ister.Hiçkimsenin onun hırslı kişiliğine engel olmasını istemez, astlarıyla oyuncak olarak oynamaktan zevk alır.

Kaptanlık yaptığı zamanlarda; Tofu sever, Haşlanmış yumurta sever, boş zamanlarında sık sık kitap okur ve de elyazısı sanatıyla uğraşır.Öğrenciler'le iç içedir.Bu da onu bir hayli popüler yapar.

Arancar ordusu kumandanlığı zamanında; Aizen herkese korku salmıştır, Arrancar'lara oyuncağı gibi davranır.Kendisine kabadayılık yapan Grimmjow JeagerJack'i beyin oyunlarıyla korkutmuştur.Bunun yanında bazı korkusuz Arrancar'lara ise yaşama amacı vermiştir.

Gin İchimaru Aizen'in bazı düşünce ve hislerini anlayabiliyordu.İnvasion Arc'ında Aizen'e katılmıştır ve Aizen'in oyuncaklarından biri haline gelmiştir.

Tosen'de fazla bir uğraş söz konusu değildir.Küçük bir akıl oyunuyla onu himayesi altına almıştır.

Aizen'in asıl amacı Ruh Kralı'nı taht'tan indirmektir.Bunun için O ve yanındaki hain kaptanlar Soul Society'den bu amaç için ayrılmıştır.

Son savaş zamanlarında Aizen son formları'na ulaşmıştır.Herkes'ten güçlü olmuştur.Hiçbir akıl oyunu yada sinsiliğe gerek kalmadığını düşünüyordur ancak Ichıgo'nun Final Getsuga Tensho'suyla büyük bir yara almıştır.Bu onu anlık olarak ağır bir şoka sokmuştur.


Yetenek ve Güçleri

Resim

Dahi zekası: Kendisinin en ön plana çıkan özelliğidir.Soul Soceity'nin tim Tarihi'ni, Stratejisini, taktiklerini bilir.Çoğu kinin bilmediği şeyleri bilir,Oken'in Nasıl yaratıldığını öğrenmiştir.Kendisi aklını mükemmel kullanır.Kurduğu bir çok stratejiyle Soul Soceity'de büyük olaylar yaratmıştır ve bir çok güçlü varlığı himayesi altına almıştır.

Usta Manipulatör: Kendisi zihin manipülesi konusunda uzmandır.Zeka'sını güce çevirebilmiş bir shinigami'dir.İlerlediği yolda kendisinin en büyük kozlarından biridir.Çoğu kişiyi manipule edip himayesine almıştır.Akıl oyunları oynamıştır.Bir çok saldırı'dan kurtulmuştur.Eski kaptanı Hirako Shinji'nin Shikai'sinden bile gözlemleyerek kurtulabilmiştir.

Stratejist ve taktisyenlik: Kendisi amacın'ı belirlediği süreçten zirveye ulaştığı sürece kadar herşeyi planlayarak yapmıştır.

Kido: Kido'da uzmandır.#90 Hado kullanarak 7th takım kaptanı Sajin Komamura'yı zorlanmadan yenmiştir ayrıca çoğu kido çeşidinde ustadır.

Gücü: Kendi'si İchigo'nun kılıcı olan Zangetsu'yu durdurabilmiştir.Renji'nin kılıcı'nı zorlanmadan kırmış ayrıca Komamura'nın Kılıcını tek elle durdurmuştur.

Shunpo: Aizen çok hızlıdır ve Shunpo'da ustalaşmıştır.

Ölümsüzlük: Hogyokunun verdiği bir özelliktir kendisini ölümsüz yapar.Sonsuz yenilenme sağlar.

Zanpakto gücü: Zanpakto'su nun ismi Kyouka Suigetsu'dur.

Kyoka Suigetsu: Normal bir katana şeklinde'dir.Ayna çiçeği anlamına gelir.Sarı bir kin ve yeşil kabza'sı vardır.

Shikai: Salınım komutu ''Shatter''dır.Shikai mod'unda bir perde oluşturur.İlizyon yeteneği vardır.Kendini gerçeklikten soyutlayabilir ayrıca çoğu reiatsu seviyesi düşük shinigami'yi mutlak hipnoza alabilir.


Geçmişi

Resim

Bilinmeyen bir geçmişte, Aizen, Shinji Hirako’nun kaptanlığı altındaki 5. takıma katılmıştır. Urahara’dan da önce Hōgyoku araştırmalarına başlamıştır. Bu uğurda 100lerce shigami ve shinigamilik yeteneği gösteren 100lerce Rukongai vatandaşını feda etmiş ancak istediğini elde edememiştir. Bu esnada o zamanlar çocuk olan İchimaru Gin önünde 3 shinigaminin diz çöktüğü Aizen’i görür. Shinigamilerden biri Hougyoku’yu Aizen’e verir, Aizen küreyi bir camın içine koyarak shinigamiye geri verir. Yakınlarında bir yerde baygın yatan Matsumoto’yu öylece bırakarak oradan uzaklaşırlar. Nihayetinde Shinji’nin dikkatini çeken Aizen, 5. takım kaptanlığına yükseltilir. Shinji bunu Aizen’i gözü önünde tutmak için yapmıştır ancak bu ileride sadece Aizen’in planlarını gerçeğe dönüştürmesinde işine yarar.

110 yıl önce, 1. takımın konutunda gerçekleşen bir törende, kaptanların arasında geçen bir sohbette, 8. takım kaptanı Shunsui Kyōraku’nun 12. takımın eski kaptanının terfisinden bahsettiğini duyar ve Shunsui’ye 46lar Meclisi’ni mi kast ettiğini sorduğunda, Shunsui, bunun 46’lar Meclisi ile alakası olmadığını, önceki 12. takım kaptanı Kirio Hikifune’nin, Kraliyet Muhafızlarına katıldığını açıklar.

Sonraki akşam, 12. takımda, Urahara ile yaptığı bir konuşmadan dönen Shinji, kendini gizlemiş olan Aizen’e onu annesinin karnında olduğu zamandan beri sezdiğini söyler. Kendisini kınayan Shinji’ye, ürkütücü biri olduğunu söylediğinde, Shinji asıl ürkütücü olanın kendisi olduğunu söyler.

Sonraki akşam, takımının 3. koltuğundaki shinigamiyi öldüren Gin’i izleyen Aizen, kurbanının yeteneklerini berbat bulan Gin’in yeteneklerine hayran kalır.

9 yıl sonra, Urahara ile bir karşılaşmasında, Aizen Rukongai’deki tuhaf ölümlerden ve bunu araştırmak için 9. takımın gönderildiğinden bahseder. 9. takım ortadan kaybolur ve bazı üyeleri Hollowlaşmış halde bulunur. Bunu araştıranlar görünmez biri tarafından öldürülür. Araştırma grubu, aramalarına devam ederken Shunsui ve bazı görevli shinigamiler Aizen sandıkları birini görürler.

Sonrasında 9. takıma saldıran hainin Kaname Tōsen olduğu görülür. Kensei Muguruma’yı sırtından bıçaklayarak ona eşlik eden Heizō Kasaki, Shinobu Eishima, ve Tōdō Izaemon’u öldürmüştür. 9. takımı bulmaya gönderilen görevlileri de bankai’yi ile alt eder. Yaralı Shinji, ona neden kaptanına ihanet ettiğini sorduğunda, Aizen, Tousen’in kimseye ihanet etmediğini, kendisinin emirlerine sadık olduğunu söyler.

Aizen’in ihanetine şaşırmayan Shinji, her ne kadar gözünü onun üstünde tutmak için Aizen’i teğmeni yapmış olsa da, şüphesinin Aizen’in işine yaradığını duyduğunda şaşırır. Şüphelerinden dolayı Aizen’le, diğer kaptanların, teğmenleriyle kurduğu gibi yakınlık kurmadığı için, son bir aydır yanında gezenin Aizen değil de Zanpakutō’su Kyōka Suigetsu’nun yeteneği ile yarattığı bir kopyası olduğunu, fark edememiştir. Aizen onun, kendisine karşı taşıdığı güvensizlik yüzünden, aralarında bir bağ kurulamadığını, bu sebeple kendisi ve kopyası arasındaki küçük farkları göremediğini ve bunun onu kandırmasını kolaylaştırdığını söyler. Her ne kadar teğmenlik koltuğunu terk etmek için şansı olsa da, Aizen planını uygulaması için, şüpheci kaptanının varlığını kendine faydalı bulduğunu da ekler. Aizen’in kışkırtmaları, Shinji’nin Hollowlaşma sürecini hızlandırır ve Aizen bunu not alır. Tousen’e 12. Takım teğmeni Hiyori Sarugaki’yi öldürmesini emrini veren Aizen, Shinji’yi öldürmeye hazırlanırken, Urahara tarafından saldırıya uğrar.

Aizen, Urahara’yı kandırmak için masum taklidi yapar (ama Urahara bu, yer mi? =D). Araştırma ekibindekilerin yaraları olmadığını ama Hollowlaştıklarını söyleyen Urahara, Aizen’i itiraf ettirir ve yanına Gin ve Tōsen’i alarak olay yerini terk eder.

İlerleyen zamanlarda Aizen 5. takımın kaptanlığına yükselir ve teğmeni yaptığı Gin’e Kyōka Suigetsu’nun hipnozundan kurtulmanın yolunu anlatır. Hollowları, Shinigami yapma deneyleri de devam eder ve Metastacia gibi Shinigami’ye yakın bir Hollow, Reiaqtsusunu gizleyebilen Menoslar yapmayı başarır. Bu menosları denerken o zamanlar shinigami akademisi öğrencileri olan, Momo Hinamori, Izuru Kira ve Renji Abarai’yi kurtarır (öğrenci olmasa da o esnada Hisagi de kurtarılıyor aslında, ona değimemişler.). Bu üçlü dikkatini çeker ve Aizen onları kendi takımına alır. Söz dinleyen ve sadık karakteri olan Kira ve Hinamori 3. ve 5. takımın teğmenleri olurken, asi karakterinden dolayı önce 11. takıma gönderilir, ardından 6. takımın teğmeni olur. Gin ve Tōsen de 3. ve 9. takımın kaptanları olur, ama Aizen’e hala sadıktırlar. Öyle ki Aizen teğmeni Hinamori olsa da Gin’e adamı gibi görür.

Bu kaptanlıkları esnasında bir zaman, gizlice Hueco Mundo kralı ve Las Noches lordu olan Baraggan Louisenbairn’ı ziyaret ederler. Gücüne güvenen Barragan’ın ordusunu shikai’ni gösterek katleden Aizen onu kendine katılmayı ikna eder. Ancak Barragan, Aizen’e karşı düşmanlık besler.

Yine böyle zamanların birinde deneylerine ve Shinji’nin grubunu arama çalışmaları devam ederken Aizen, Gin ve Tōsen, 10 takım kaptanı Isshin Shiba ve yarattıkları yeni bir Hollowun arasındaki kavgayı gözlemlerler. Naruki City’de (Karakura değil miydi ya?) gerçekleşen bu savaş Aizen’in dikkatini çeker. İsshin kimseye haber vermeden gitmiştir, bu sorun olabileceği halde Aizen bunun işine yarayabileceğini düşünerek Reiatsu gizleyen pelerin giyerek (ki Urahara icadıdır tabi ki bu pelerin de) savaşım gerçekleştiği yere giderler. Aizen, basit bir şekilde Kido kullanarak, giyeni hava ile birleştirerek gizleyen pelerinin yeteneğinden faydalanarak, kendini fark ettirmeden İsshin’i sırtından bir darbe ile keser. Bu darbe sonucu İsshin bankai kullanamayacaktır. Bu yüzden Aizen, Hollow’u bir başarısızlık olarak görür. Çünkü bir kaptanın shikai ile alt edebileceği bir hollowdur. Tōsen, ölü bir shinigaminin ruhundan hazırlanan bu hollowu “Beyaz” olarak adlandırmak ister. Ancak Aizen içi beryza olan bu Hollow’un dışının tamamen karanlıkla örtülü olduğunu belirtir. İsshin ve Hollow!u arasındaki savaşa bir Quincy’nin katılması Aizen ve yanındakileri çok şaşırtır. Tōsen, Quincy’yi öldürmek ister ama Aizen, sonrasında olacakları izlemek için, onu durdurur. Ki Beyazın ölümü, Aizen için ilerisinde merak konusu olacaktır.
İchigo’nun doğumu, Aizen’in gözünden kaçmaz. İchigo’nun özel biri olduğunun farkında olan Aizen, onun gelişimin katkıda bulunmak için Rukia’nın Karakura Kasabasına tayin edilmesini sağlar. Hatta, İchigo’nun ailesine saldıran Hollow’u ve İshida’nın hollow çağırmak için yem kullandığı zaman gelen Menos Grande’yi bile İchigo’yu güçlenmeye zorlamak için Aizen göndermiştir.


Çeviri

hercaiebabil
TribalCain
Phinks
En son Phinks tarafından 26 Tem 2014 19:04 tarihinde düzenlendi, toplamda 6 kere düzenlendi.
[thumbnail]http://i.hizliresim.com/12jyWB.jpg[/thumbnail]

Kullanıcı avatarı
Phinks
Mesajlar: 2155
Kayıt: 19 Kas 2013 01:27
Cinsiyet: Erkek
Favori Anime: -
Konum: Arkham Asylum

Re: Sōsuke Aizen

Mesaj gönderen Phinks » 14 Tem 2014 18:37

Burak'a cok tesekkurler yardimi icin :)
Mobilden konu acmak ne kadar zor lan.

Starrk'dan sonra en sevdigim karakterdir Aizen.
[thumbnail]http://i.hizliresim.com/12jyWB.jpg[/thumbnail]

Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesajlar: 11295
Kayıt: 18 May 2010 22:56
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
Konum: OutLanD
İletişim:

Re: Sōsuke Aizen

Mesaj gönderen Diabolus Ipsum Amans » 14 Tem 2014 18:44

Panpa bu çok eksik olmuş yahu.
Memeli karakterlere daha çok özeniyorsunuz hınzırlar sizi.
Resim
Sitede Huzuru Bozana Böyle Yaparım!!!
Resim
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.

Kullanıcı avatarı
Phinks
Mesajlar: 2155
Kayıt: 19 Kas 2013 01:27
Cinsiyet: Erkek
Favori Anime: -
Konum: Arkham Asylum

Re: Sōsuke Aizen

Mesaj gönderen Phinks » 14 Tem 2014 18:47

Diabolus Ipsum Amans yazdı:Panpa bu çok eksik olmuş yahu.
Memeli karakterlere daha çok özeniyorsunuz hınzırlar sizi.
Yetenek ve Gucleri kismi da eklenecek bir sure sonra Ismail abi :lol:
Ikinci dedigine lafim yok :evil:
[thumbnail]http://i.hizliresim.com/12jyWB.jpg[/thumbnail]

Kullanıcı avatarı
Quasar
Mesajlar: 3523
Kayıt: 01 Eyl 2011 19:50
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Fullmetal Alchemist Brotherhood

Re: Sōsuke Aizen

Mesaj gönderen Quasar » 14 Tem 2014 18:49

Aizen'in en üstteki sözünü niye çevirmiyonuz oğlum? Neyin artizliği bu?
Resim

örsan
Mesajlar: 164
Kayıt: 13 Tem 2012 09:20
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Bleach

Re: Sōsuke Aizen

Mesaj gönderen örsan » 14 Tem 2014 19:00

'''Kendisine kabadayılık yapan Grimmjow JeagerJack'i beyin oyunlarıyla korkutmuştur'''''

Aslında olay öyle olmadı hazırlayan arkadaşım, Grimmjow başına buyruk davranmaya kalkınca sadece ruhsal gücünün baskısıyla dizlerinin üzerine çöktürmüştü 6. espadayı. Bi kontrol et istersen :)

TribalCain
Mesajlar: 1818
Kayıt: 27 Haz 2013 13:47
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Onepunch-man
Favori Anime: Onepunch-man
Konum: Greed Island

Re: Sōsuke Aizen

Mesaj gönderen TribalCain » 14 Tem 2014 19:02

@Örsan hacı o olay'da beyin oyunu olarak geçiyor wikia'da.Aizen istediğini manipule edebilen birisi bildiğin kadarıyla.
Resim

Kullanıcı avatarı
Baryshx
Mesajlar: 1057
Kayıt: 13 Ara 2013 12:48
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Berserk, Homunculus, Akumetsu, One Piece, Kingdom, Golden Boy, Oyasumi Punpun, 20th Century Boys, Vagabond, Shin Angyo Onshi...
Favori Anime: LotGH, Gits, Paprika, Juuni Kokuki, Kuuchuu Buranko, Texhnolyze, Shigurui, HxH, Dragon Ball, Wolf's Rain, Akira, Sayonara Zetsubou Sensei, The Tatami Galaxy, Kino no Tabi: The Beautiful World...
Konum: Eskişehir
İletişim:

Re: Sōsuke Aizen

Mesaj gönderen Baryshx » 14 Tem 2014 19:06

Elinize sağlık, tamamlanınca daha iyi olacak tabii, bu arada kilo ve ırk karıştırılmış
Resim
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Phinks
Mesajlar: 2155
Kayıt: 19 Kas 2013 01:27
Cinsiyet: Erkek
Favori Anime: -
Konum: Arkham Asylum

Re: Sōsuke Aizen

Mesaj gönderen Phinks » 14 Tem 2014 19:20

Hayyam yazdı:Elinize sağlık, tamamlanınca daha iyi olacak tabii, bu arada kilo ve ırk karıştırılmış
Hallettim haci.

Yetenek ve Gucleri kismini da ekledim ayrica.
[thumbnail]http://i.hizliresim.com/12jyWB.jpg[/thumbnail]

Kullanıcı avatarı
RosenKreuz
Mesajlar: 1167
Kayıt: 13 Mar 2013 10:20
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece (10x),Bleach,Vegabond
Favori Anime: Naruto, Bleach, Fairy Tail, One Piece, D Gray-Man, Trinity Blood, Devil May Cry, Death Note, High School Dxd, High School DxD New, Ouran High School Host Club, Avatar, Ao no Exorcist, BeelzBub
Konum: Sen Söyle

Re: Sōsuke Aizen

Mesaj gönderen RosenKreuz » 14 Tem 2014 19:24

Kelebek olan adam.
Muhammed Ali'nin lafı aslında Aizene cuk diyor oturuyormuş.

"Kelebek gibi uçar, arı gibi sokarım."
Sōsuke Aizen

Kubo kelebek yaptı herifi, Bleach orda bitti benim için.
Din Ve Duygu Pornocularına İthafen. Resim Resim
► Spoiler Göster
Ben de sizin gibi korkuların, geceleri neden bu kadar güçlü olduğunu düşünürdüm. Daha sonra korkuların karanlıktan doğmadığını anladım , korkularda yıldızlar gibi hep oradadırlar ama gün ışığı onları gizler.[/align]

Cevapla

“Bleach Wikia” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir