Buradan güncel duyuruları görebilirsiniz. Bu mesajlar tek gösterimlik olup sağ taraftaki çarpı tuşuna basarak kapatabilirsiniz.

Eşcinseller Hakkında Düşünceleriniz

Moderatör: Todomeda

Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Naruto, Beelzebub
Favori Anime: Attack on Titan, Death Note

Eşcinseller Hakkında Düşünceleriniz

Mesaj gönderen ugur_tatli » 14 Ağu 2013 23:10

Konuyu trolleyenin amk, şimdiden yazayım da trollenyen üstüne alınsın.

Eşcinseller hakkında düşüncelerinizi paylaşın, bilim, ahlak ya da din açıdan ele alabilirsiniz. Etik midir yoksa normal midir? Tedavi gerekir mi? Bireysel olarak onlar için iyi ya da kötü davranışlarımız nelerdir?
Bitch I'm in the cut, Rotom-C
You don't really wanna see me turn my hat and roll them sleeves
Bodybaggin' your whole team like groceries
Turn your Tauros to roast beef
Take your money, badges and your girl with me
First I make her Acid Spray, Then I drop my Special D
-The Based Lord himself

Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Re: Eşcinseller Hakkında Düşünceleriniz

Mesaj gönderen Diabolus Ipsum Amans » 14 Ağu 2013 23:14

Sıradan insanlar... Cinsel yönelim insanı özel yapmıyor benim gözümde.
Resim
Sitede Huzuru Bozana Böyle Yaparım!!!
Resim
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.

Kullanıcı avatarı
Deathwing
Favori Manga: 20th Century Boys,Vinland Saga,One Piece,Genshiken,Berserk,Bleach,
Gto,Bakuman,Gto Shounan 14 Days,Holyland,Beelzebub
Favori Anime: Neon Genesis Evangelion,GTO,Akira,Ghost in the Shell,Nhk ni Youkoso,Tengen Toppa Gurren Lagann, FLCL, Ano hi mita hana no namae o bokutachi wa mada shiranai,Toradora,Steins Gate,

Mesaj gönderen Deathwing » 14 Ağu 2013 23:17

Bir insanın başka bir insanı eşcinsel olduğu için insanlık dışı veya dışlanılması gereken farklı bir birey olarak görmesi saçma geliyor. Adam herkes gibi işine gidip geliyor mesela tek farkı eşcinsel olması. Bu adamı niye dışlamak gerekir ki? Bıraksam bana da çakar korkusu mu yoksa bize öyle davranmamız söylendiğinden dolayı mı?
Once upon a time there was no snake, there was no scorpion,

There was no hyena, there was no lion,
There was no wild dog, no wolf,
There was no fear, no terror,
Man had no rival.

Kullanıcı avatarı
equando
Yıldız Tanrısı
Yıldız Tanrısı
Favori Manga: .
Favori Anime: .

Mesaj gönderen equando » 14 Ağu 2013 23:25

Henüz gidip bir erkeğin,başka bir erkeğe tecavüz ettiğini duymadım veya bir kadın,diğer kadını ormana götürüp siktikten sonra cesedini nehre attı gibi bir haberle de karşılaşmadım.Vardır büyük ihtimalle ama ben görmedim.
Ama erkeklere tecavüz eden kadınlardan,kadınlara tecavüz eden erkeklerden bol bol duyuyoruz.

Şahsen kendilerine saygı duyuyorum.
► Spoiler Göster
[/align]
And so, Governor Devlin, because even the cost of freedom can be too high, I refuse your pardon!

[/i][/b]
► Spoiler Göster

Everybody dies. Everybody ! What makes you so fucking special ?[/i][/b] Dizilerim için : https://trakt.tv/users/ccamlibel
Öneri için özel mesaj atabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HXH- Slam Dunk- Naruto- Feng Shen Ji - Sun Ken Rock - Shokugeki No Souma Magi
Favori Anime: Fma Slam Dunk Hunter x Hunter Death Note Bleach
İletişim:

Mesaj gönderen redstak » 14 Ağu 2013 23:26

Toplumun dışladığı insanlar. Sende göt sikiyorsun oda göt sikiyor tek farkı sen kadın o erkek. Ezilmelerini hor görünmelerini gereksiz buluyorum. Kim kim ile ilişki yaşarsa yaşasın kime ne.

Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti

Mesaj gönderen ugur_tatli » 14 Ağu 2013 23:31

Toplumda dışlanmaları, evliliklerinin resmi olmaması, halk tarafından onlara başka bir gözle bakılması benim hoşuma gitmiyor. Dini ağızlarına alıp da yapanlar var bunu. Allah böyle yarattıysa kulunu öyle yaşaması normal demiyorlar.
Gerçi yine de eşcinsel erkeklere pek iyi gözle bakamıyorum, bir keresinde biri bana sarkmıştı kırmadan tersledim, forumda da adım çıkacak ya neyse. Yine de bana elleşmediği sürece hepsine saygım sonsuz.
-The Based Lord himself

Kullanıcı avatarı
İkarus
Favori Anime: Van pis forevır

Mesaj gönderen İkarus » 14 Ağu 2013 23:33

İnsanlık hali. Hormonlarını bakkaldan almıyorsun.

Kullanıcı avatarı
equando
Yıldız Tanrısı
Yıldız Tanrısı
Favori Manga: .
Favori Anime: .

Mesaj gönderen equando » 14 Ağu 2013 23:34

ugur_tatli yazdı: Gerçi yine de eşcinsel erkeklere pek iyi gözle bakamıyorum, bir keresinde biri bana sarkmıştı kırmadan tersledim, forumda da adım çıkacak ya neyse. Yine de bana elleşmediği sürece hepsine saygım sonsuz.
Uğur şöyle düşün.Sen gidip bir kadına yazılsan.Kadın eşcinsel çıksa ve seni geri çevirse.Aynı şeye çıkıyor.
Ben bir eşcinselin,eşcinsel olmayan birisine bana elleşmediği sürece sorun yok dediğini duymadım.

Eğer sen onu geri çevirdiğinde peşini bırakmıyor veya herhangi başka birşey yapmıyorsa yine saygı duyman gerektiğini düşünüyorum.Yok eğer bokunu çıkarıyorsa,bu eşcinsel birisine duyduğun saygıyı etkilememeli,çünkü o kişi eşcinsel olsa da,olmasa da aynı bok olurdu.
► Spoiler Göster
[/align]
And so, Governor Devlin, because even the cost of freedom can be too high, I refuse your pardon!

[/i][/b]
► Spoiler Göster

Everybody dies. Everybody ! What makes you so fucking special ?[/i][/b] Dizilerim için : https://trakt.tv/users/ccamlibel
Öneri için özel mesaj atabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti

Mesaj gönderen ugur_tatli » 14 Ağu 2013 23:36

equando yazdı:
ugur_tatli yazdı: Gerçi yine de eşcinsel erkeklere pek iyi gözle bakamıyorum, bir keresinde biri bana sarkmıştı kırmadan tersledim, forumda da adım çıkacak ya neyse. Yine de bana elleşmediği sürece hepsine saygım sonsuz.
Uğur şöyle düşün.Sen gidip bir kadına yazılsan.Kadın eşcinsel çıksa ve seni geri çevirse.Aynı şeye çıkıyor.
Ben bir eşcinselin,eşcinsel olmayan birisine bana elleşmediği sürece sorun yok dediğini duymadım.

Eğer sen onu geri çevirdiğinde peşini bırakmıyor veya herhangi başka birşey yapmıyorsa yine saygı duyman gerektiğini düşünüyorum.Yok eğer bokunu çıkarıyorsa,bu eşcinsel birisine duyduğun saygıyı etkilememeli,çünkü o kişi eşcinsel olsa da,olmasa da aynı bok olurdu.
Yok panpa saygım var hala. Kırmadan geri çevirdim diye yazdım zaten. :laugh:
Edit: Geri çevirdim derken şimdi bana açık açık bir şeyler teklif etti anlaşılmasın, yumuşakca yavşıyordu bana ben de belli ettim memelerden hoşlandığımı. :evil:
-The Based Lord himself

Sae
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Mesaj gönderen Sae » 14 Ağu 2013 23:38

Doğal mıdır? Önce burdan yakalım.

Garip gelecek ama doğaldır. İnsan doğası buna elverişli yani. Doğada da bir ton eşcinsel ve biseksüel olabilen hayvan var(Mesela bonobo maymunları) insan da biseksüelliğe yatkınlaşabilir. Bu demek değil ki herkez biseksüel olsun. Mesela doğamız gereği kurtları, böcekleri yiyebiliriz ama biz yemiyoruz. Yiyen var. Konuyu çok dağıtmadan eşcinsellik çok da doğaya aykırı bir şey değil, kaldı ki zaten şu gün her şeyimizi doğaya göre yapmıyoruz, deyip bitireyim. Bu bilimsel değerlendirmem olsun

Ahlaki açıdan?

Eşcinsel olunca (erkekse) gördüğü her erkeği s.kecek diye bir şey yok. İnsan falanda kurban etmiyorlar sanırım. Böyle olmadığı sürece ahlaki açıdan bir sorun göremiyorum. Ayrıca ''ahlaki açıdan'' kimsenin kimseye müdahale hakkı yoktur.

Etik midir yoksa normal midir?
Diabolus Ipsum Amans yazdı:Sıradan insanlar... Cinsel yönelim insanı özel yapmıyor benim gözümde.
Bende böyle düşünüyorum.

Tedavi gerekir mi?

Neyi tedavi edeceksin? Bu bir hastalık mı? Hani travestilik falan desen o hormonlarla alakalı bir durum onu engelleyebilirsin(sanırım) ama eşcinsellik genellikle tercih meselesi. Bu gün hapishaneye düşen normal biri eşcinsel ilişkiye girebiliyorsa kendi isteği ile bunun bir hastalık olamadığı ortadadır.

Dini açıdan?

...
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

“Felsefe” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir