Buradan güncel duyuruları görebilirsiniz. Bu mesajlar tek gösterimlik olup sağ taraftaki çarpı tuşuna basarak kapatabilirsiniz.

Eşcinseller Hakkında Düşünceleriniz

Moderatör: Todomeda

Kullanıcı avatarı
berithalkolikes
Favori Anime: One Piece, Bleach, Fairy Tail, Attack on Titan, Claymore, Sailor Moon

Re: Eşcinseller Hakkında Düşünceleriniz

Mesaj gönderen berithalkolikes » 18 Ara 2013 01:33

Başlıktaki ilk 3 sayfayı okudum ve kelime kullanımının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha farkettim. Bir çoğunuz cinsel tercih demişsiniz. Ama bunun tercihle bir alakası yok. Eşcinsellik bir yönelimdir. Bazı insanlar nasıl karşı cinslerine yöneliyorlarsa onlar da kendi cinslerini ya da her ikisi cinsi de çekici buluyorlar. İkinci sınıf insan muamelesi görmek, öldürülmek, hapse tıkılmak (rusya) gibi bir şeyi neden bir insan tercih etsin ki? Akıl var, mantık var.
1973 yılında DSM'den çıkarılmasına rağmen hala günümüzde buna hastalık gözüyle bakan insanlar gerçekten cahilliğin, bağnazlığın bambaşka bir noktası. Üzücü.
Eşcinselliğin sebepleri hala tam olarak belli olmasa da genetik ve çevre faktörlerinin ön plana çıktığını kanıtlanan şeylerden biri. Bu yüzden hastalık olarak bakmamak gerekir olaya, tedavi edilecek bir yanı yok.
Bir çok eşcinsel arkadaşım var hiçbirine şimdiye kadar farklı bir gözle bakmadım etmedim. Bir heteroseksüel nasıl benim arkadaşım ise onlar da öyle.
Aynı zamanda dünyanın en saçma şeyi olan "come out" terimi sözlüklerden silinse nasıl mutlu olacağım. Bir heteroseksüele ailene nasıl hetero olduğunu söyledin diyor muyuz? E eşcinselleri bir anomali gibi görmeyenlerin de böyle bir soru sorması resmen gereksiz.
Bitch is back.

Sae
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Mesaj gönderen Sae » 18 Ara 2013 01:45

Bende işin gerçeğini daha sonra öğrendim...
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
SoraDeshizoku
Favori Manga: Naruto
Fairy Tail
One Piece
Bleach
D-Gray Man
Hellsing
Full metal alchemist
Favori Anime: Naruto
Naruto Shippuuden
Full metal alchemist
Fairy Tail
One Piece
Hellsing
Death Note
Bleach
D-Gray Man
Hal
Hayao Miyazaki yapımı olan herşey :)
Death Note
Ao No Exorcist Movie(Sadece filmi)

Mesaj gönderen SoraDeshizoku » 20 Ağu 2014 18:12

berithalkolikes yazdı:Başlıktaki ilk 3 sayfayı okudum ve kelime kullanımının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha farkettim. Bir çoğunuz cinsel tercih demişsiniz. Ama bunun tercihle bir alakası yok. Eşcinsellik bir yönelimdir. Bazı insanlar nasıl karşı cinslerine yöneliyorlarsa onlar da kendi cinslerini ya da her ikisi cinsi de çekici buluyorlar. İkinci sınıf insan muamelesi görmek, öldürülmek, hapse tıkılmak (rusya) gibi bir şeyi neden bir insan tercih etsin ki? Akıl var, mantık var.
1973 yılında DSM'den çıkarılmasına rağmen hala günümüzde buna hastalık gözüyle bakan insanlar gerçekten cahilliğin, bağnazlığın bambaşka bir noktası. Üzücü.
Eşcinselliğin sebepleri hala tam olarak belli olmasa da genetik ve çevre faktörlerinin ön plana çıktığını kanıtlanan şeylerden biri. Bu yüzden hastalık olarak bakmamak gerekir olaya, tedavi edilecek bir yanı yok.
Bir çok eşcinsel arkadaşım var hiçbirine şimdiye kadar farklı bir gözle bakmadım etmedim. Bir heteroseksüel nasıl benim arkadaşım ise onlar da öyle.
Aynı zamanda dünyanın en saçma şeyi olan "come out" terimi sözlüklerden silinse nasıl mutlu olacağım. Bir heteroseksüele ailene nasıl hetero olduğunu söyledin diyor muyuz? E eşcinselleri bir anomali gibi görmeyenlerin de böyle bir soru sorması resmen gereksiz.
Arkadaşımıza sonuna kadar katılıyorum. Bu bir tercih değil arkadaşlar, lezbiyen olan çook yakın bir arkadaşım var kendisi zamanında çok denemişti normal bir kişi olmayı, ben kendisine sadece bir soru sordum; Normal olmak için verdiğin bu uğraşı kendin için mi yoksa çevrendekiler için mi veriyorsun? diye. Onun cevabı çevremdekiler için oldu düşünün milletimizde nasıl bir homofobia varsa artık benim kendisine söylemim şu oldu. Kimse için kendini değiştirme! . Onlar kendileri seçmiyor bunu doğuştan gelen bir şey. Ve o lezbiyen olmakla mutlu o yüzden değişip hayatını ilgi duymadığı bir erkekle geçirmesine gerek yok. Aşık olduğu bir kızla geçirsin.
“Dün merdivenleri çıkarken orada olmayan bir adamla karşılaştım. Bugün de orada değildi. Keşke dedim. Keşke gitse...”
fan-klupler/mayuri-kurotsuchi-fc-t12173.html [Mayuri Kurotsuchi FC]
Duygu Barnasoğlu ile Fransızca Dersleri gelin sizde katılın; fransizca-f135/
Resim

Guts
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

Mesaj gönderen Guts » 20 Ağu 2014 20:19

Cidden çok karışık bir mesele.Oraya bireysel açıdan bakıldığında farklı,toplumsal açıdan bakıldığında farklı sonuçlarla karşılaşıyorsunuz.Ama eşcinsellik yaygınlaşırsa toplumsal yapıya büyük zarar vereceği kesin gibi bana göre

“Felsefe” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir