Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Demokrasi

Sae
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Re: Demokrasi

Mesaj gönderen Sae » 05 Nis 2013 00:57

Halkı kandırmaca sanatıdır. Zira bu yöntemle başa adam akıllı bir liderin geçtiğini pek bilmiyorum çünkü halkı kim en iyi kandırır etkilerse o alır yemeği. Zaten hepimiz aynı fikirdeyiz sanırım.

Belki her kezin bilinçli olduğu bir toplumda iyi işleyebilir.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
ozenozkaya
Favori Manga: naruto
Favori Anime: naruto

Mesaj gönderen ozenozkaya » 05 Nis 2013 09:30

Bence bu başlıkta yazılanların çoğu MangaTürk hiç bisiki beğenmeme timinin altına alınabilir. Demokrasi ehven-i şerdir. Binlerce yılda tecrübeyle sabit en iyi yönetim sistemidir. Arkadaşın da dediği gibi bizde uygulanan formu biraz dandik, ilginç ve hibrit. Ancak monarşi olsun, aristokrasi olsun daha büyük sorunlar doğuracaktır.
Temelde iyi insanda tevazu oluyor. Tevazu sahibi olan acımasızca tepede kalmaya çalışmıyor. O nedenle yine kötüler başa geçiyor. Bu da insanın doğasında olan bir şey.
Gücü eline alan kim olursa olsun çok büyük oranda kendini kutsal ejder yerine koyuyor. Demokrasi en azından buna bir önlem olabilir. Dünyada ideal olan hiç bir şey yoktur. Her şey ama her şey görece hatalar, eksiklikler barındırır. Yine demokrasi ehven-i şer abiler. Bu da benim fikrim.
sudo ./FuutonRasenShiruken.sh

Kullanıcı avatarı
kilitkilit
Favori Anime: Animatrix

Mesaj gönderen kilitkilit » 05 Nis 2013 16:55

Dünyanın hiç bir sistemi mutlak iyi değildir. Herkes yazmış demokrasi tu kaka. Vay amk. Ben padişah olsam saltanat kursam şerefsizim burdaki herkes yine tu kaka diyecek. Demokrasi şu ana kadar bize en fazla özgürlük veren sistem. Silivri derseniz bende size Bastille derim. Tabiki her meşru iktidar gibi muhalefeti sindirmek şimdiki iktidarında görevidir. Ama bakın en azından demokratik bir sistemde yaşadığımız için silivrideki insanları savunabiliyoruz. İkinci abdülhamit döneminde jöntürklerin götünden az kan almadı monarşi.

Ve adminin dediği gelişmemiş ülkelerde bir sike yaramıyor tarzı söylemde tam bir hedef şaşırtma söylemi (bakınız ; Kansas city aldatmacası ) . Amerikaya bakın. Sadece 2 parti sadece 2 ideolojik söylem nerdeyse ezelden beri devlete hakim.Aralarında ki tek fark kürtaj ve kök hücre. İkiside ortadoğunun , afrikanın kısacası tüm fak.rlerin anasını s.kelim olan iki parti. Çok övülen amerikanın halkıda tam bir beyin amcıklanması örneği.

Amcığın biri oyunda bana nasıl laf atsa iyi ? What happens saddam husain . Fuck up diye cevap verdim sustum. Çünkü konuşacak bir şey yok. Bana bu lafı eden birine benim vercek bir cevabım yok . Amerikan yada türk hepimiz aynıyız. Eğer biz az gelişmişsek inanın bana eli kanlı beyni sikinde atan amerikalılarında bizden bir farkı yok. Sadece onların zenginleri bizim zenginlerden daha zengin. Geri kalan her şey ilizyon

Demokrasi kötü değil.Sadece yapabileceği en fazla şey bu. Bir daha hiç bir zaman başımıza Mustafa Kemal geçmez. En fazla Rte den sonra Bilal erdoğan gelir. Ondan sonrada Menderes Özal Demirel gibi her zamanki sağcı-ümmetçi arkadaşlar gelir. İnsanlar çok fazla beklenti içine girdikleri için bu kadar hayal kırıklığına uğruyor. Bu çark hep böyle döndü. Ve böyle dönmeyede devam eder.
napolyon sürgünde öldüğünde, doktorlar onun s.kini kestiler. süslü bir kavanoza koyup rahibine verdiler, neden bilmiyorum. yıllar boyunca napolyon'un s.ki açık arttırmalarda en çok parayı verenler arasında birçok kez el değiştirdi. günümüzde en az üç kişi napolyon'un s.kine sahip olduğunu iddia ediyor. ama mesele gerçek s.kin kimde olduğu değil. esas soru... öteki iki s.k kimlere ait?"Resim

Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Mesaj gönderen Diabolus Ipsum Amans » 05 Nis 2013 19:48

Demokrasinizin kitabını sikeyim. Amına koydugumun aptalları sizleri.

Aptalsınız lan aptal! Su demokrasiyi savunan herkes aptaldır.

Bugün türkiyede adam başı kitap okuma oranı yüzde1 bile değilken sen neyin demokrasisinden bahsediyorsun.

Örneklerle sikeyim sizi bari, zaten roket duruyorum sinirden.

Birader apartmana fiber çekecekler 5-10 tane gerizekalı orospu cocugu tiynetini siktiğimin allahsızı istemiyor diye fiber çekemiyoruz.
Al sana demokrasi, geri zekalılar yüzünden zeki olan adamlar hiç olup gidiyorlar toplumda. Sikerim demokrasinizi.

Belirli bir kültür birikimi, belirli bir anlayısı zekası potansiyeli olmayan adam oy falan kullanmasın.
Resim
Sitede Huzuru Bozana Böyle Yaparım!!!
Resim
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.

Kullanıcı avatarı
kilitkilit

Mesaj gönderen kilitkilit » 05 Nis 2013 20:05

Geçmiş olsun. Birde şöyle düşün; En iyi korede bile sadece başkan net kullanıyor. Halkın netten haberi yok.
napolyon sürgünde öldüğünde, doktorlar onun s.kini kestiler. süslü bir kavanoza koyup rahibine verdiler, neden bilmiyorum. yıllar boyunca napolyon'un s.ki açık arttırmalarda en çok parayı verenler arasında birçok kez el değiştirdi. günümüzde en az üç kişi napolyon'un s.kine sahip olduğunu iddia ediyor. ama mesele gerçek s.kin kimde olduğu değil. esas soru... öteki iki s.k kimlere ait?"Resim

Sae

Mesaj gönderen Sae » 05 Nis 2013 20:33

kilitkilit yazdı:Geçmiş olsun. Birde şöyle düşün; En iyi korede bile sadece başkan net kullanıyor. Halkın netten haberi yok.
Güney Kore beleş kullanıyormuş interneti ve bizimkini 10 a katlar kalitesi. Kuzey Kore ise doğru olabilir zaten kilitli kasa gibi ülke.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
kilitkilit

Mesaj gönderen kilitkilit » 05 Nis 2013 23:55

En iyi kore kuzey kore derler ya ordan verdim örneği.

Kullanıcı avatarı
Jaqen H'ghar
Favori Manga: one piece,veritas,fairy tail,the breaker,berserk,noblesse...
Favori Anime: sekirei,one piece,rosario

Mesaj gönderen Jaqen H'ghar » 06 Nis 2013 00:47

12 eylül 2010da yazmışım bi kenara paylaşam sizlerlede ''demokrasi sadece düşünebilen,öngörebilen toplumlarca ve zihin iktisaslarını kendi çıkarları için kullanmasını bilen milletler tarafından benimsenmeli...
Resim Resim

Sae

Mesaj gönderen Sae » 06 Nis 2013 01:59

Jaqen H'ghar yazdı:12 eylül 2010da yazmışım bi kenara paylaşam sizlerlede ''demokrasi sadece düşünebilen,öngörebilen toplumlarca ve zihin iktisaslarını kendi çıkarları için kullanmasını bilen milletler tarafından benimsenmeli...
Hangi milletler mesela?
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
kilitkilit

Mesaj gönderen kilitkilit » 07 Nis 2013 02:20

Sae yazdı:
Jaqen H'ghar yazdı:12 eylül 2010da yazmışım bi kenara paylaşam sizlerlede ''demokrasi sadece düşünebilen,öngörebilen toplumlarca ve zihin iktisaslarını kendi çıkarları için kullanmasını bilen milletler tarafından benimsenmeli...
Hangi milletler mesela?

Atlantis olabilir :lol: :lol:

İnsan insandır ve hepsi doğası gereği aptaldır. Sadece gerekli şartlar oluşturulduğunda her şeyin içine tükürür. :X

“Felsefe” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir