Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Mizantropik Gevelemeler

Moderatör: Todomeda

Cevapla
Celebhol
Mesajlar: 11633
Kayıt: 28 Tem 2010 00:02
Favori Anime: -

Mizantropik Gevelemeler

Mesaj gönderen Celebhol » 19 Mar 2018 07:38

Umutsuzluğun yoğunluğundan dolayı yüreğini çekip çıkarmayı istemek nedir bilir misin? Ya da umutsuzluğun gerçeklikten dolayı kaynaklandığını bilmenin? Dünyanın olduğu haliyle, gerçek mutluluğun tam anlamıyla asla olamayacağı ve sadece acı çekmenin farklı tonlarından oluştuğunu.

Umut öldü. Onu bu insanlar öldürdü. Aptal kitleler ve insanlıktan nefret eden yalancılar öldürdü. Barış yalanlarıyla barışı katlettiler. Bizi öldürdüler. Güç düşkünü bu aşağılık yaratıklar, daha fazla güç uğruna her şeyi yapabileceklerini kanıtladılar. Bu, bütün dünyanın gözü önünde bir tiyatro sergilemek olsa bile. Devletlere asla güvenilemeyeceğini, insana asla güvenilemeyeceğini bir kez daha kanıtladılar. İliklerine kadar çürümüş bir türüz. Dünya yüzeyinden yok olup gitsek, bütün evrene bir iyilik olur. Hatta belki de bu salık verilmeli; insan türünün sonunu getirmek için yollar aramak. Durun, daha iyisi geldi aklıma! İnsanlara bunun "insan türünün devamı için" olduğunu söyleyin ve bunu önlemeye çalışan herhangi bir düşman gösterin ya da yaratın, sizi aç ve kör köpekler gibi takip edeceklerdir. İnsan türünün devamı için, birbirlerini zevkle ve coşkuyla katledeceklerdir. Kanla yıkanacak ve nefretin içinde zevke geleceklerdir. Düşmanlıkları ve bu dünyada yanlış olan her şeyi temsil eden varlıklarıyla her şeyi kirleteceklerdir... ancak, zaten en başından beri kirliyiz. Hiç bir zaman temiz olmadık. İnsan soyu en başından beri birbirini katlediyor ve çoğunluk bunun "haklı" nedenlerden ötürü olduğunu düşünürken, sahne arkasındaki bir avuç kişi asıl çıkarı sağlıyor. En baştaki atamızdan, en sondaki insana kadar aşağılığız. Medeniyet bize barış getirmedi, daha iyi yalan söylemeyi öğretti.

İnsanı konu alan herhangi bir öğreti, onun fırsatı olduğunda evrendeki her şeyi öldürebileceğini bilmelidir. Güç yozlaştırmaz, insanın ruhu zaten karanlıktan oluşmaktadır. Güç, sadece bunu açığa çıkarır. Dünya tarihine ve şu ana bakın, kötüyle iyiyi bir karşılaştırın. Demek istediğim, gün kadar bariz şekilde anlaşılacaktır. İçimizdeki katil ve zorba, bizim asla ayrılmayacak bir parçamız.

Bu ülke için hiç bir umut kalmadı. Tarihin sayfalarında başarısız olmuş başka bir yabani orta-doğu ülkesi olarak geçecek. Kana tapan, şiddeti yücelten ve bunların hepsini iyi olan her şeye küfreden bir ikiyüzlülükle yapan kötüler ile aptalların ülkesi.

İnsanda iyi bir yan mı gördünüz? Gözlerinize baktırmanızı tavsiye ederim.

Tarih büyük oranda sadece şiddetten ve yalandan ibarettir. Sadece bir ülkenin değil, bütün ülkelerin ve insanlığın tarihi böyledir. Şiddetle başa gelmiş olanlar, oraya ulaşana kadar ve ulaştıktan sonra tarihi yeniden yazarlar. Asıl olayı hatırlayanlar ölür ve yeni büyüyenleri devletin beyin yıkama organı "gerçeklerle" yetiştirir. Ardından bir sonraki hükümet gelir ve bir sonraki gelir ve bir sonraki gelir... gerçekle alakalı en ufak bir kırıntı, bu ucuz hikayelerin bir yerinde kalmışsa da, artık ayırt edilemez hale gelmiştir.

Bize çok büyük sınavlardan geçerek, geçmişin savaşçıl dönemlerinden şu anki medeni barışçıllığımıza ulaştığımızı söyleyenler de bu yalancılardır. Geçmişten farkımız olsa da, vahşetimiz ve savaşlarla, bin bir çabayla yaratılmış her şeyi yok etme isteğimiz değişmemiştir. Kanma tutkumuz ve aptal bir devlet ya da tanrı adına ölme isteğimiz değişmemiştir. İnsan olmak, tedavisi olmayan bir hastalıktır. İnsan olduğu için gurur duyan kişi, onun ne olduğu hakkında yanılgıya kapılıyordur. Yalanların ve sahte iyiliğin ötesini göremiyordur. İnsan olduğunuz için gurur duymayın. Her yere yayılan, durdurulamaz bir kanser olmanın nesi övülesidir?

"Onlara barış ve hak adına olduğunu söyledim. Aptalların hepsi bilerek ve isteyerek ölüme gitti."

Düzensizlik evrenin düzenidir. Yalanlar ise insanın gerçeği.

Eğer bir tanrı var olsaydı, bizi böyle yarattığı için öldürülmesi ve cesedinin olabilecek her açıdan aşağılanması gerekirdi.

Onlar yaşıyorlar hiç umursamadan çünkü katledilen gerçekten haberleri yok. Nefretlerinde bile cahil bir tatmin var. Bu türün umutsuzluğundan haberleri yok. Bunu hiç bir zaman öğrenemeyeceklerinden bile haberleri yok.

Adaletsizlik, dünyanın verili halidir. Umutsuzluk ise gerçeğin.

- 24 Temmuz 2016

Cevapla

“Felsefe” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir