Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Naruto 693 Tartışma / 694 Öngörü

Naruto Manga serisi'nin tartışma alanı

Nasıldı?

Harika
21
28%
İyi
19
26%
Orta
18
24%
Kötü
5
7%
Berbat
11
15%

Toplam oy: 74

Kullanıcı avatarı
Instructions
Favori Manga: Naruto | Vagabond
Favori Anime: Naruto Shippuuden | Shingeki no Kyojin | Death Note | Bleach | Aoi Bungaku

Re: Naruto 693 Tartışma / 694 Öngörü

Mesaj gönderen Instructions » 29 Eyl 2014 16:46

► Spoiler Göster
Naruto da bir şeylere sahip olup bunları kaybetti. Sonuç? Sasuke gibi tecavüze uğramış kadın misali önüne gelene saldırmadı. Sasuke zayıf bir karakter yahu neden kabul etmiyorsunuz bunu. Ninja dünyasında devrime ihtiyaç var ama bunu ne Sasuke ne de Naruto yapmalı. Birisi empati yoksunu mal, diğeri ota boka empati yapan salak.
Bu söylediğinle ilgili üst mesajımda fikrimi yazdım. Tekrar alıntı halinde ekliyorum bu mesajada.
Kimi olan biteni kabullenir ve affeder. Kimisi ise etmez. Bu hayatın var olan iki gerçeğinin iki karaktere bölünmüşlüğü. Tartışma ile aşılamayacak bir durum buda. Dünya var oldukça bu duygular ve hisler varlığını muhafaza edecek.
İyide zaten devrimi gerçekleştiren kişi yönetimi sağlar. Gidip ben yaptım sen yönet demez. (bunu bir hashirama der aslında :laugh: ) Eskisi yerine yenisini(kendi idaresini) tesis eder. Savaş zaten insanlık ile yaşıt. Reel bir örneklendirme yaparsam bugün Nükleer silah konusunda uluslar kaideler falan belirler. Nükleer Güç olsun olmasın ama savaşlar sürer gider. Buda biraz böyle bir güç. Bijuular yıkıcı bir gücü çağrıştırıyor.
Uzun lafın kısası bana "Ninja dünyasında devrime ihtiyaç var!" deseniz buna kabulüm.
İşte tamda bu nokta hoşuma gidiyor. Devrim fikrinin bu seride bunun gerekliliği tartışmasını başlattığı için bile Sasuke'nin yolunu anlıyorum.
En son Instructions tarafından 29 Eyl 2014 16:53 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Naruto,One Piece,Vagabond,Tower of God, The Breaker, Watashitachi no shiawase na Jikan
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Naruto, ZANKYOU NO TERROR, One Piece, TTGL, Bleach, Shigatsu wa kimi no uso, SNK(2.sezon.), Anohana

Mesaj gönderen Outlaw » 29 Eyl 2014 16:48

Naruto'nun ailesi olarak gördüğü ilk isim Iruka sensei ve Sasuke. Sonun vadisinde ki dövüşte, " benim için bir kardeş oldun." demişti.

Bu arada, yok şu şunun acılarını yaşasaydı hapcı olurdu vb. demek nedir la? :woohoo:

İkisi de büyük acılar yaşadı işte. Sasuke psikolojik açıdan daha çok yıprandı o kadar. İki tarafta yolunu seçti işte. Sasuke'de büyük ihtimal TnJ'ye kurban gidecek diğerleri gibi.
D.reamer yazdı:Sasuke kendi kafasına göre hareket eden ninja. Madem abisini o kadar seviyordu abisinin uğrunda öldüğü şeyi korusaydı. Ailesinin, klanının ölümüne sebep olanı öldürdü ''Danzo''. YOk ben daha fazlasını istiyorum derse bu bencillik olur.

Şimdi devrim falan yapmak istiyor ve bu yaptığı Madara'nın yapmaya çalıştığı şeyle aynı.

Bunu yaparsa zorbadan başka birşey olmayacak.
Herif hayatını Itachi'yi öldürmeye adamış ve başarmışken her şeyin Konoha'nın yaşlılarının başının altından çıktığını öğreniyor. Ne yapsın adam?Ciddi ciddi Konoha'ya dönüp mutlu mesut yaşamasını mı bekliyorsun?
Resim

Kirli Sakal
Favori Anime: Bleach

Mesaj gönderen Kirli Sakal » 29 Eyl 2014 17:18

Instructions yazdı:
► Spoiler Göster
Ehuehe, yakında Naruto bölümündeki her üyeye, Sasuke gibi davranacağım. O zaman Sasuke'nin nasıl olduğunu anlayacak herkes. :evil:
Instructions yazdı:Bu söylediğinle ilgili üst mesajımda fikrimi yazdım. Tekrar alıntı halinde ekliyorum bu mesajada.
Pardon, orayı görmemişim. Haterlık deyince oraya alındım, karakter hateri değil, fanboy hateriyim ben. :evil:
Ama olayı sadece "sasuke acı çekti, sasuke bunu çekti, sasuke osbir çekti" tarzı yorum yapınca bir kişi, insan sormadan edemiyor, "koskocaman amk Narutoverse'sinde Sasuke dışında acı çeken başka biri yok mu?" diye.
Instructions yazdı: İşte tamda bu nokta hoşuma gidiyor. Devrim fikrinin bu seride bunun gerekliliği tartışmasını başlattığı için bile Sasuke'nin yolunu anlıyorum.
Bak devrime lafım yok. Sadece Sasuke'nin devriminin barış üzerine değil, herkesi kulu/kölesi yapma üzerine olduğunu bundan dolayı da Sasuke ile barışın aynı anda bahsedilemeyeceğini söylüyorum. Yani Sasuke'nin "barış amacıyla" devriminden bahsediyorsanız bunu reddediyorum. Sasuke ölünce yine aynı hale gelecek olaylar. Tıpkı Naruto ölünce yine herkesin aynı hale geleceği gibi.

Sasuke şu an barış için yoketmeyi düşünmüyor bijuuları. Bijuular şu an Sasuke'yi durdurabilecek tek güç. Mesela Naruto 9 bijuu'nun ufak çakralarına sahip yıkıcı gücü Kaguya ile boy ölçüşebilir düzeyde. Sasuke de bu yüzden Bijuuları istemiyor. Naruto bütün Bijuuların tam jinchurikisi olsa Sasuke'yi bırak kimse onun önünde duramaz. Barışla alakası yok. Mesela Uchiha ya da Senju gibi özel genlere sahip olmadan Kyuubi'yi durdurabilecek kaç Ninja var?

Ha Bijuuların varlığı olmalı mı? Bence çakranın varlığı olmamalı. Çakraya sahip tek canlılar bijuular olsalar ve insanları bijuular kontrol etseler bence barış daha kesin olurdu. Bijuular saf. Birisi ona kötülük yapmadıysa onun hakkında "vay anam vay, güce bak güce. Şunu bi ele geçireyim bütün dünyanın hakimi olucam" moduna girmiyorlar. Bu yüzden çakranın olmayıp, bijuuların yönettiği bir yer daha doğrusu Bijuuların denge unsuru olduğu bir yer bana daha uzun sürecek barışı gösteriyor. Bijuular ölümsüz sonuçta. Herkesten çakra alınırsa kimse onların jinchurikisi de olamaz, dolayısıyla onların gücünü de kullanamaz. Savaş çıkacağı esnada da bijuular ağırlıklarını koyup dengeyi yeniden kurarsa al sana fıstık gibi barış.

Köydeki herkese barış anında bile katliam yaşatan Kyuubi'yi kontrol eden Uchiha'ydı.
Sonuç olarak Bijuuları değil, Uchiha'yı yok etmeliyiz yani yılanın başını ezmeliyiz.. :evil:

Kullanıcı avatarı
Instructions
Favori Manga: Naruto | Vagabond
Favori Anime: Naruto Shippuuden | Shingeki no Kyojin | Death Note | Bleach | Aoi Bungaku

Re: Ynt: Naruto 693 Tartışma / 694 Öngörü

Mesaj gönderen Instructions » 29 Eyl 2014 17:35

► Spoiler Göster
Tabii ki seride bir çok karakter acı çekti. Ben onu sasuke, naruto gibi acılar çekse balici, tinerci olurdu diyenlere ithafen yazdım. Adamın gözleri önünde ailesi katledildi var mı ötesi ? Nagato kafayı yedi mesela bu yüzden. Daha önceki mesajlarım da başka Sasori'ler, İtachi'ler, Nagato'lar olmaması için var olan sistemin değişim ihtiyacı duyduğunu belirttim. Şu aşamada Naruto ve Sasuke anlaşamaz. İkiside istediğinden dönmeyecek. Sasuke'nin tek taraflı devrimi başarısız sayılacaksa da Naruto'nun var olanı muhafaza etmesi de bir nevi başarsızlık olmaz mı peki ? Madara gitti, Kaguya bitti, Sasuke TNJ ye gitmiş olsun. Her şey harika bir biçimde devam edecek öyle mi ? Naruto bijuu dengesini bugün sağlayabilir ama yarın muamma. Sistem yeni Nagatolar üretmeye müsait. Artık mangaka Naruto'nun ninja yoluna yönetimsel eklemeler yapmalı.

Kirli Sakal
Favori Anime: Bleach

Re: Ynt: Naruto 693 Tartışma / 694 Öngörü

Mesaj gönderen Kirli Sakal » 29 Eyl 2014 17:43

Instructions yazdı:
► Spoiler Göster
Tabii ki seride bir çok karakter acı çekti. Ben onu sasuke, naruto gibi acılar çekse balici, tinerci olurdu diyenlere ithafen yazdım. Adamın gözleri önünde ailesi katledildi var mı ötesi ? Nagato kafayı yedi mesela bu yüzden. Daha önceki mesajlarım da başka Sasori'ler, İtachi'ler, Nagato'lar olmaması için var olan sistemin değişim ihtiyacı duyduğunu belirttim. Şu aşamada Naruto ve Sasuke anlaşamaz. İkiside istediğinden dönmeyecek. Sasuke'nin tek taraflı devrimi başarısız sayılacaksa da Naruto'nun var olanı muhafaza etmesi de bir nevi başarsızlık olmaz mı peki ? Madara gitti, Kaguya bitti, Sasuke TNJ ye gitmiş olsun. Her şey harika bir biçimde devam edecek öyle mi ? Naruto bijuu dengesi bugün sağlayabilir ama yarın muamma. Sistem yeni Nagatolar üretmeye müsait. Artık mangaka Naruto'nun ninja yoluna yönetimsel eklemeler yapmalı.
İyi de dostum Sasuke Bijuuları yok edip sistemi değiştirse ne olacak?
Sasuke ölünce, yarın birgün yeni Nagatolar yeni Itachiler çıkmayacak mı? Elbette çıkacak.
Kaguya meyveyi yemeden önce de savaş vardı, yedikten sonra da savaş sadece evrim geçirdi. Taşla sopayla olan savaş, kunai ve jutsu ile olan savaşa dönüştü. Sasuke herkese zorbalık ile savaşı bitirse nolacak ki?

Bu yüzden ben Sasuke'nin devriminin saçma bir şey olduğunu ama ninja dünyasında devrim olması gerektiğini düşünüyorum. Bijuuların yapacağı devrim bana Sasuke'nin yapacağı devrimden daha "barışçıl" geliyor. Bir nevi yeni tanrıların doğuşu gibi olacak bu olay. Sasuke ölümlü olduğu sürece zorbalıkla getirdiği sistem onun yaşamı boyunca sürer. Sasuke öldüğü an bedenine tecavüz etmeye başlarlar. Orochimaru sıranın en başına geçer. :laugh: Ya da Naruto varolan sistemi devam ettirse ne olacak? Yine aynısı olacak.

Kısacası "Devrim" doğru cevap, Sasuke ve Naruto yanlış cevap bana göre.

Kullanıcı avatarı
HiKaRi
Favori Manga: NaRuTo <3
Favori Anime: NaRuTo <3

Mesaj gönderen HiKaRi » 29 Eyl 2014 17:53

Seriyi başından beri takip edenler Sasuke'nin de Naruto'nun da ne çektiğini çok iyi biliyor. Sasuke ailesinin cesetleri başında abisini gördü ve onun yaptığını düşünerek yıllarca intikam duygusuyla hareket etti. Abisinin öldürdükten sonra ise aslında her şeyin yalan olduğunu öğrendi. Bunların hepsi gerçekten büyük etkileri olan olaylar.
"Sahip olup kaybetmek mi yoksa hiç sahip olmamak mı daha kötü" olayı ise tartışılır. Ama düşündüğünüzde Sasuke bu kadar olay yaşamasına rağmen köy halkından kimse ona karşı kötü bir davranışta bulunmadı ve herkes ona "dahi çocuk" diye imrendi.
Naruto ise doğduğunda zaten anne babası yoktu. Bu yüzden aileye sahip olma duygusunu bilmediğinden onları kaybetmenin de nasıl bir duygu olduğunu bilemez. Bu durumda Sasuke'nin aile adına daha fazla acı çektiği söylenebilir. Ama Naruto çocukluğundan beri tek başına koca köy tarafından nefret edilerek büyüdü. Bu olay bence aile kaybetmekten daha kötü. Zaten yalnızsın ve bir de çevrendeki herkes senden nefret ediyor ve sen bunun nedenini bilmeden yıllar geçiriyorsun. Sonrada içinde bir canavarın yaşadığını öğreniyorsun. Bu canavarda isterse ona yardım edip bütün köyü yıkabileceğini sana söylüyor. Naruto bu durumlara rağmen bir kez bile köyden intikam almak istemedi. Ama Sasuke ilk gücü elde ettiği anda köyü yıkmak için yola koyundu.
Bence olay bir şeylerden intikam almak ve nefret etmekse Naruto'nun Sasuke'den daha fazla nedeni var.

erdeme61
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto

Mesaj gönderen erdeme61 » 29 Eyl 2014 17:56

Kirli Sakal yazdı:
erdeme61 yazdı:Sasukeyi hala anlayabilmiş değilsiniz. serserinin teki olduğunu düşünüyor herkes. Narutonun ailesi yok ama başından beri yoktu. babasını tanıdığında nekadar ağladığını hepmiz biliyoruz. fakat sasukenin ailesi gözleri önünde katledildi ve abisini suçsuz olduğu halde kendisi öldürdü.
bu müzik sasukeyi anlatıyor. tek cümleyi anlayabilecek ingilizceniz varsa yukarıya da göz atın.
► Spoiler Göster
Sasuke'yi anlamayı sizden öğrenecek değiliz. Biz Sasuke'yi anlamayı da iyi biliriz.

Jiraiya... Naruto'nun ilk kez gerçek anlamda bağlandığı, ailesi gibi gördüğü biri. Öldükten sonra Naruto Sasuke'yi hatırlayarak "demek canın böyle yanıyordu değil mi, Sasuke?" diyordu.Bunun peşinden de Sasuke ile -neredeyse- aynı acıyı yaşadığını buna rağmen yolundan vazgeçmediğini, dolayısıyla Sasuke'yi de gittiği yoldan çevirebileceğini düşünüyordu. Kakashi ve köydeki Naruto'nun ailesi gibi gördüğü diğer kişiler... Onlar öldüğünde de Naruto gidip Nagato'yu affetti.

Evet, Sasuke çabuk manipüle edilebilen dünyanın kendi etrafında dönmesi gerektiğini düşünen serseri biri.
Bu, bir adet duygusal OST koyup herkesin aynı havaya geçmesini arzu etmeye benzemiyor.
Bir de çıkmış Sasuke'yi eleştirenlere "yok şunu anlamıyosunuz, yok bunu anlamıyorsunuz" diyorsun.
Gören de atomu parçalamış, hayatın anlamını çözmüş ve çözemeyen insanlarla dalga geçiyormuşsun zanneder.

Var ya şeytan dürtüyor, şu Sasuke'nin Ninja Dünyası'na yapmaya çalıştığı devrimi ben burada Naruto bölümüne yapsam nasıl olur diye düşünmeden edemiyorum.
Dediklerinin hepsi yaklaşık yaklaşık değerler. sasuke bu dünyada en çok abisini seviyor ve değer veriyordu. birinin söylediği yalanlar yüzünden gidip abisini öldürdü. düşün bakalım biri narutoya yalan söylemiş olsaydı ve o gidip babasını veya annesini öldürmüş olsaydı. kesinlikle affetmezdi. arkadaşlarla aynı şey değil. naruto sasukeye vadide karşılaştıklarında içindeki öfkeyi ona kusmasını söyledi. kafasında bir planı vardır ve sasukeyi durduracaktır. çünkü hiç panik yapmıyor ve heyecanlı değil.
En son Kirli Sakal tarafından 29 Eyl 2014 17:57 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: Cümlelerimize büyük harfle başlıyoruz...

Kullanıcı avatarı
Grifthh
Favori Manga: Berserk
Naruto
One Piece
Favori Anime: Naruto
One Piece
Death Note

Mesaj gönderen Grifthh » 30 Eyl 2014 09:52

Ben o ''Sasuke narutonun çektiklerini çekse, yaşadıklarını yaşasa konha arko sokaklarda bonzaici olur'' Dememin sebebi tek acıyı sasuke çekmiş gibi konuşlar için dedim.
@Kirli sakal çok iyi açıklamış herşeyi. Bende katılıyorum ona.
Resim 691
► Spoiler Göster
[hr]God Of Shinobi: Hashirama Senju
Minato Namikaze FC
Urahara Kisuke FC
Terumī Mei FC
Tier Harribel FC
Delilik şüphesiz aptallıktan daha iyidir, delilik var olmuş bir zekanın yok olıuşudur. Aptallık ise var olmamış bir zekanın var olmamaya devam edişidir!
-Albert Einstein

Kullanıcı avatarı
dusakabin
Favori Manga: bleach,naruto
Favori Anime: bleach,naruto

Mesaj gönderen dusakabin » 30 Eyl 2014 11:27

Vay kardeşlerime bak. Sohbet ortamına girmişler. İkili münakaşalar sayfaları doldurmuş.Biri devrim öyle olmaz öbürü Sasuke böyle karaktersiz,manipüle edilmesi kolay beriki ise sen haklısın kardeşim diyor :laugh: Biz yapsak aduket çekersiniz :side: :side:

@erdeme61 dostum Naruto'yu kandırsalar annesini babasını öldürse demişsin(adam yapmaz onu) de kardeş adam zaten anasını babasını kesen kurama ile kanka olmadı mı ? Köyünü yok eden Nagato'yu bile affetmedi mi ? Ulan hepsini geçtim. Biricik aşkitosu kaltak Sakura yüzünden bütün seride sasuke'nin peşinden koşturdu durdu garibim. Şimdi bu tür şeyleri söylemeden önce karakterleri iyice bir analiz etmek gerek. Sasuke ve Naruto arasında en büyük fark da bu zaten. Naruto mahalledeki iyi abiler vardır ya o işte. Sasuke de tam tersi. mahallenin yaramaz piçi başka bir şey değil. Devrim muhabbetine bence hiç girmeyin zaten.

Mod gibi fırça atacaktım sonra normal üye olduğumu fark ettim. Neyse ben işime döneyim :silly:
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
exotic
Favori Manga: Oyasumi Punpun, Berserk
Favori Anime: Code Geass

Mesaj gönderen exotic » 30 Eyl 2014 12:30

[BBvideo 425,350]http://www.youtube.com/watch?v=3nFM4wDeXco[/BBvideo]

Mantıklı bir final sankim :D

Kilitli

“Naruto Manga” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir