1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Btooom!

Gönderilme zamanı: 15 Tem 2013 23:34
gönderen Shirohige
Resim

Btooom! Jun'ya Inoue tarafından yazılan ve ilk olarak haftalık sonradan ise aylık mangaya dönen bir seridir.Belirli bir kısmı animeye de uyarlanmıştır.

Konusu
Ryōta Sakamoto 22 yaşında,işsiz, annesiyle yaşayan bir çocuktur.Gerçek hayatta büyük bir başarısı olmasa da,sanal dünyada btooom! adlı oyunda dünya derecesine sahiptir.Bir gün uyandığında kendisini tropik bir adada bulur.Oraya neden ve nasıl geldiğini bilmemektedir.Ryota yardım istemeye çalışır,ama bir yabancı bomba atarak karşılık verir.Ryota kısa süre sonra hayatının tehlikede olduğunu ve içinde bulunduğu durumun favori oyunu Btooom!'un gerçek hayat versiyonu olduğunu anlar. Ryota oyun sırasında Himiko ile karşılaşır,oyun içindeki eşi ile.

Ana Karakterler
Ryōta Sakamoto
Ryota 22 yaşındaki ana erkek karakter.Btooom! da dört yıldızlı elit bir oyuncu.Annesi tarafından gerçek hayattaki oyuna katılması için aday gösteriliyor.Annesine karşı pek de iyi davranmayan bir kişilik.Nedeni ise annesinin onu iş bulması için zorlaması.Ama ana karakterimiz gözünü Tyrannos Japan şirketinde çalışmaya,yani btooom!'un yapımcı firmasında çalışmaya dikmiş durumda.Himiko ile ilişkilerini öğrendiğinde adadan kaçmak için yollar aramaktadır.
Himiko
Himiko ana bayan karakter.O da Ryota gibi btooom! oyuncusu ve Ryota'nın oyun içi sevgilisi.İlk karşılaştıklarında bunu farkedemiyorlar.Himiko eski sınıf arkadaşları tarafından,bazı arkadaşlarının saldırı yemesi ve tecavüz edilmesinden dolayı,oyuna aday gösteriliyor.Himiko'nun bundan haberi yoktur.Gerçek adı Hemilia dır.Ryota hakkındaki gerçeği öğrenesiye kadar erkeklerden uzak durmaya çalışmaktadır.Ryota ile kalplerini birbirlerine açtıkları zaman Himiko Ryotaya sex için izin verir.Ama korkusunun devam ettiğini anlar.Böylece ilişkilerinin sağlam olması için eve dönmeye odaklanırlar.

Türkçeye çeviren : Frostguard
Edit : ShiRoHige

Btooom! oku:
>>Online Okuma

Re: Btooom!

Gönderilme zamanı: 16 Tem 2013 00:21
gönderen zeroraw
Açıklama güzel olmuş sağol bende öneririm bu animeyi kısa olmasına karşın çok güzel bir anime

Re: Btooom!

Gönderilme zamanı: 16 Tem 2013 10:57
gönderen Hitman
Açıkçası serinin ismi çok sikko gelmişti o yüzden önyargılıydım ama şimdi bunu okuyunca ilgimi çekti. Bakarım bi.

Re: Btooom!

Gönderilme zamanı: 16 Eyl 2017 13:41
gönderen kagewing89
teşekkürler umarım linkler çalışıyordur

Re: Btooom!

Gönderilme zamanı: 14 Mar 2018 20:20
gönderen carnivore86
Linkler yenilenebilir mi?

Re: Btooom!

Gönderilme zamanı: 14 Mar 2018 20:30
gönderen ugur_tatli
carnivore86 yazdı:
14 Mar 2018 20:20
Linkler yenilenebilir mi?
Duzelttim.

Re: Btooom!

Gönderilme zamanı: 23 Mar 2018 20:05
gönderen carnivore86
Teşekkürler.