Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Monkey D. Dragon

Cevapla
Acacia
Mesajlar: 3862
Kayıt: 12 Mar 2012 13:53
Cinsiyet: Erkek
Favori Anime: Cowboy Bebop

Monkey D. Dragon

Mesaj gönderen Acacia » 19 Kas 2012 18:14

Resim
Adı: Monkey D. Dragon
İlk Görünüş: Manga Chapter 100, Anime Bölüm 52.
Durum: Devrim Ordusu.
Konum: Devrim Ordusu Lideri.
Lakapları: “Dünyanın En Tehlikeli Suçlusu – Devrimci Dragon (Kakumeika Dragon)
Doğum Tarihi: 5 Ekim (Yaş Bilinmiyor)
Monkey D. Dragon, Monkey D. Luffy’nin babası, Monkey D. Garp’ın oğludur. Devrim ordusunun lideridir ve çok kötü bir şöhreti vardır. Dünya Hükümeti’nin en büyük düşmanı, dünyanın en tehlikeli adamı ve en çok aranan adamıdır.

-DIŞ GÖRÜNÜŞ-

Dragon, seride genellikle uzun yeşil pelerini ile gözükmüştür. Pelerininin altında beyaz renkli bir devrimci kıyafeti vardır. Siyah dikenli saçları vardır ve saç stili “V” tarzındadır. Yüzünün sol tarafında kabile dövmelerini andıran bir dövme vardır. (Gol D. Roger’ın ölümünden sonra yaptırmıştır.) Animede kaşları yoktur, ancak, çenesinde az da olsa sakalı vardır. Genelde sinsi bir gülümsemeyle karşımıza çıkar. Bu gülümsemesi, rahatsız edici görünüşünü daha da kötü yapar. Sadece nadir durumlarda, (Gol D. Roger’ın idamı gibi) Dragon gülümseyerek görülmez.
Seri başlamadan 22 sene önce, Roger’ın idamı sırasında, görünüşü aynıydı fakat yüzünün sol tarafındaki dövme yoktu.
Resim
► Spoiler Göster
-KİŞİLİĞİ-

Dragon’ın kişiliği, çevresindeki birçok gizem gibi fazla bilinmiyor. Özgürlük ve inanç kavramlarının üzerindeki etkisi, ‘D.’ olduğunu da gösteriyor. Dünya Hükümeti ile olan savaşlarının uzun ve zorlu olacağı konusunu arkadaşlarına hep söylüyor. Ve bu konuda çok ciddi.

Ailesindeki diğer üyeleri gibi, davranışları çok ciddidir ve epey inatçı bir adamdır. Ancak, her zaman yüzündeki güven dolu gülümseme ile görülür.
Bir de, masum insanlara zaafı var. (Dünya Hükümeti’nin onlara yaptığı şeyler Dragon’ı çileden çıkartıyor.) Bunu da, Gray Terminal’daki masum insanları hiçbir çıkar gütmeden kurtardığı ve Devrim Ordusu’nda bir konum teklif ettiği için kolayca anlayabiliyoruz.
Çok nadir durumlarda konuşur. Konuşmaktan veya kendisine geçmişi hakkında soru sorulmasından hoşlanmadığı çok belli. Bir de, rüzgâr yön değiştirdiğinde her zaman East Blue’ya doğru bakıyor. Böyle bir alışkanlığı var. Devrim Ordusu’ndan arkadaşı olan Emporio Ivankov bunun bir içgüdü olduğunu, Luffy’i East Blue’da bıraktığı için oraya baktığını fark etmişti.


-İLİŞKİLER-

*Devrimciler*

Emporio Ivankov, Dragon’ın arkadaşlarından biri ve şu anda bile devrim ordusunun bir komutanı. Ivankov, rüzgâr yön değiştirdiğinde Dragon’ın East Blue’ya baktığını fark ettiğinde, Dragon’ın memleketini özlediğini de fark etmiştir. Ancak, Ivankov Luffy ile tanışmadan önce Dragon’ın ailesi hakkında hiçbir şey bilmiyordu. Öğrendikten sonra Luffy’i ne pahasına olursa olsun koruması Dragon’ın onun için ne kadar önemli bir arkadaş olduğunun bir göstergesi. Dragon’ın Ivankov ile nasıl tanıştığı ise tam bir muamma. Dragon hakkındaki birçok şey gibi bu da bilinmiyor…
Bartholomew Kuma da bir zamanlar Dragon’ın ordusundaydı. Goa Krallığı’ndaki insanları kurtarırken Dragon ile birlikte Kuma da görülmüştü. Kuma’nın Dragon ile olan ilişkisi de hâlâ bir merak konusu. Kuma, Luffy’nin Dragon’ın oğlu olduğunu bilmesine rağmen, Ivankov Luffy ile tanışıncaya kadar bu olayı bilmiyordu. Kuma, Shichibukai konumundayken bile Devrim Ordusu’nda yer alıyordu. Ancak şimdi Kuma’nın Pacifista hali, onu resmen Dünya Hükümeti’nin bir oyuncağı yapıyor… Dragon, Kuma’nın şu anki durumundan kesinlikle haberi var.
Diğer devrimciler, liderlerinin bir “insan” olduğunu duyduklarında rahatladılar. Luffy gibi bir oğlu, Garp gibi bir babası olması Dragon’ın insan olduğuna bir kanıt. Ama bu olay, devrimcilerin Dragon hakkında hiçbir şey bilmemesine rağmen ona tamamen güvendiklerinin bir kanıtı ve bu sadakat seride çok az rastlanıyor.
Resim

-AİLE-

*Monkey D. Garp*
Dragon, ünlü kahraman Monkey D. Garp’ın oğludur. İkisi arasında direkt olarak bir iletişim şu ana kadar geçmedi. Ancak, Garp Luffy’e Dragon’ın suçlu konumunu söylerken hiç yabancılık çekmiyordu ve konuya çok hakimdi. Bu olayı anlatırken burnunu karıştırıyordu. Bu olayı herkese anlatmaması gerektiğini fark ettiğinde artık çok geçti ve Garp bu olaya çok güldü. Garp aynı zamanda, Dragon’ın Loguetown’a gitmesinin nedenini Luffy’i Grand Line’a giderken görmek olduğunu belirtti. Ve bu bilgiler de, Dragon’ın neden Luffy’i Smoker’dan kurtardığını açıkça belirtiyor.

*Monkey D. Luffy*
Luffy, Dragon’ın oğludur. Kendi babası Garp gibi, Dragon’ın da Luffy’den beklentileri çok yüksektir. Luffy’e kendisini henüz tanıtmamasına rağmen, Dragon Luffy’i destekliyor. Loguetown’da Luffy’i Grand Line’a giderken görmek için karşımıza çıktı ve Luffy’i Smoker’dan kurtardı. Bu olaylar, oğlunu önemsediğinin büyük bir göstergesi. Bir de, Luffy’nin Dünya Hükümeti’nin başına açtığı bütün dertlerden haberi var ve bu yüzden Luffy ile gurur duyuyor. Dragon’ın rüzgâr yön değiştirdiğinde East Blue’ya dönmesi oğlunu özlediğinin de açıkça bir göstergesi. (Çevirmen Notu: Dragon Luffy’i East Blue’da bırakmıştır.) Dragon, Luffy’nin Marineford’a gidip hayatta kaldığını öğrenince kendi hedeflerine odaklanması gerektiğine dair kendisini ikna etti ve Luffy’nin kendi başının çaresine bakabilecek kadar büyük olduğunu anladı.

-DÜŞMANLAR-

*Dünya Hükümeti*

Dünyadaki en büyük hükümet karşıtı organizasyonun lideri olduğu için, Dragon Dünya Hükümeti tarafından dünyanın en tehlikeli ve en çok aranan suçlusu sıfatına getirilmiştir. Nico Robin’in dediği gibi:
“Birçok insan ve organizasyon (özellikle korsanlar) Dünya Hükümeti’nin adını karalamak ve dikkatleri üzerlerine toplamak ister.”

Ancak, Monkey D. Dragon’ın önderliğinde yol alan organizasyon bunun tam tersini yapıyor. Birçok insan ona “devrimci” dese de, Dünya Hükümeti onun fikirlerinin ve hedeflerinin mutlak adalet felsefesi doğrultusunda güç kaybedebileceğini düşünüyor. Şu ana kadar, Dünya Hükümeti, Dragon’ın bilinen tek düşmanı. Ne olursa olsun, sadece Luffy’i “Dragon’ın oğlu” olarak bilmek bile, onu ‘adalet’ için bir hedef haline getirmeye yetiyor.


-ASİLLER (SOYLULAR)-

“Demek sonunda kendi çocuklarını bile böyle şeyler söylemeye zorladın, Goa Krallığı!”

Gri Terminal’i yok eden soylulara büyük bir kin besleyen Dragon, masum insanları kurtararak hasarı en aza indirgemeyi hedeflemiştir. Dragon’ın soylulara olan nefretine Sabo dahil değil gibi görünüyor. Hatta, Dragon Sabo’nun “Bir soylu olarak doğduğum için utanıyorum.” sözlerine çok şaşırmıştır. Konu ilgisini çektiği için Sabo’yu dikkatlice dinlemiştir. Duyduğu kin kesin olmasa da, soyluların kendi çocuklarına nasıl davrandığı hakkındaki görüşleri kesin olarak bilinmiyor. (Dalton, Cobra ve Vivi gibi.)

-DENİZCİLER-

Dünya Hükümeti’nin askerî gücü olan denizciler de Dragon’ı reddediyor. Özellikle, bilinmeyen bir neden ile Amiral Akainu Dragon’dan nefret etmektedir. Sakazuki, Sengoku söylemeden önce Dragon’ın Luffy’nin babası olduğunu bilenlerden biriydi. Garp ve Dragon’dan da haberdardı. Yüksek rütbeli denizcilerdeki bu aile bağının önyargısı onlara özel mi bilinmiyor. Ancak, Hasır Şapka Luffy’nin babasının Dragon olduğunu öğrenen diğer denizciler büyük şok geçirmişti.

-YETENEKLERİ VE GÜÇLERİ-

Dragon, Devrim Ordusu’nun lideri ve organizasyon liderliği için ideal bir insan. Dragon’ın One Piece serisindeki en güçlü karakterlerden biri olduğunu belirtmeye çalışan birçok ipucu vardı. Dünya Hükümeti onu “Dünyanın en çok aranan suçlusu” olarak isimlendirmesi bunun bir örneği. Ivankov’a Luffy Ace’in kardeşi olduğunu ve Dragon & Luffy ilişkisini anlattıktan sonra savaşta en etkin insanlardan biri Ivankov olmuştur. Dragon’ın müttefiklerine bakılırsa bile onun çok büyük bir tehdit olduğu basitçe görülüyor. Ivankov, Bartholomew Kuma, ve Inazuma gibi müttefikleri olması onun gücünü gözümüzde daha çok büyütüyor. Bu, Dragon’ın gerçek gücünü gösterir. Sengoku, Luffy ile Dragon arasındaki bağlantıyı herkese açıklayınca Shichibukailerden “Gecko Moria” ve Beyazsakal Korsanları dahil herkes çok şaşırmıştı.
Ivankov, Luffy’nin yaşama arzusunu ve nadir bulunan gücünü görünce, Dragon & Luffy bağlantısına yaklaşımı daha da sıcak olmuştur. Hatta Dragon’ın da böyle güçlü bir yaşama arzusu olduğunu, nadir bulunan bir gücü olduğunu seslice yorumlamıştır.

-TARİHİ-

“Bir gün, sana söz veriyorum ki, herkes dünyayı nasıl değiştirdiğime tanıklık edecek.”

Goa Krallığı’nda doğduğu bilgisi dışında, Dragon’ın tarihi de çözümlenememiş bir gizem. Ancak, Dragon’ın Luffy’i neden Garp’a bırakıp gittiği aşikâr. Fakat, Luffy’nin doğumundan hemen sonra devrimci hareketlerin ve dünya çapındaki ünlülüğünün başladığını da tahmin edebiliriz. Tek tek, ülkeler yavaş yavaş onu desteklemeye başladı. Bazen bu destek, savaşlarla süslendi. Gol D. Roger’ın idamına tanıklık ettiği görülen Dragon’ın, o zamanlar dövmesi yoktu. Dövmenin anlamının ne ifade ettiği henüz bilinmiyor.
Hikâyenin 12 yıl öncesinde, Dragon doğduğu yer Goa Krallığı’nı ziyaret ediyor ve Gri Terminal’in nasıl yandığına tanıklık ediyor. Sabo gibi diğer insanların da tuttuğu yası görüyor. Bu insanları kurtarıp hükümeti rezil etmek amacıyla Dragon harekete geçiyor ve onlara Devrim Ordusu’nda bir konum teklif ediyor. Dragon’ın Dünya Hükümeti’ne karşı vurduğu darbelerden biri de budur.
Bundan bir süre sonra, Devrim Ordusu Shimotsuki Köy’ünde görülüyor. (Çevirmen Notu: Burası aynı zamanda Zoro’nun Dojo’sunun bulunduğu yer.) Burada yemek ve gerekli eşyalar almak için duran Devrim Ordusu, Ivankov ile birlikte Dragon’ı beklerken görülüyor. Dragon gemiye ulaştığında Ivankov Dragon’ı epey azarlıyor ve neden geç kaldığını soruyor. Dragon ise Dünya Soyluları töreninde olduğunu söylüyor. Ivankov, bu duruma neden davet edilmediğini sorarak karşılık veriyor. Dragon ise, beraber olursak çok dikkat çekeceğini söylüyor ve konuyu kapatıyor. Bu sırada, Dragon yaralı birisini kucağında tutuyor ve Ivankov onun kim olduğunu soruyor. Ancak seride o kişinin kim olduğu bilinmiyor. (Çevirmen Notu: Bence Sabo, ama hadi hayırlısı.)

-LOGUETOWN ARC-

Loguetown Arc’taki ilk ortaya çıkışı, Luffy’i Smoker’dan kurtarmak amacıyladır. O sırada, yeşil rüzgâr Luffy’e doğru çarpmıştır ve onu Smoker’dan kurtarmıştır. Bu rüzgâr, Buggy’e de yaramıştır. (Çevirmen Notu: Smoker, Dragon’ın bu hareketini seri boyunca sorgulamıştır ve kafasından çıkarmamıştır. Ta ki, Sengoku Luffy & Dragon bağlantısını açıklayana kadar.)
Resim

-POST ENIES LOBBY ARC-

Luffy’i ziyaret eden Garp, Dragon’ı Luffy’e anlatır. İnsanların tepkisi tabii ki de büyük bir şoktur. Luffy, kendisi bile Dragon’ın kim olduğunu bilmiyordur ve bu konuyu Robin’e sorarak öğrenir. Robin, Dragon’ın neden bu kadar korkulduğunu anlatır.
Robin, Dragon’ın Devrim Ordusu’nun lideri olduğunu söyler. Ve, fikirlerini bütün dünyaya yaydığını anlatır. Dünya Hükümeti’ne karşı yaptıklarını ve şu anki durumunu da Luffy’e belirtir. (Ç. Notu: Dünyanın En Çok Aranan Adamı) Luffy’e söylenmeden önce, tam adının ne olduğunu kimse bilmiyordur. Ama Garp her şeyi anlatınca, herkes tam adının Monkey D. Dragon olduğunu öğrenmiştir.

-POST WAR ARC-

Beyazsakal’ın ölümü ve Tequila Wolf’daki kölelerin kurtuluşundan sonra, Dragon kölelerden biri olan Nico Robin’i görmek istediğini açıklar. Dragon, karargâhta tekrar Ivankov ile görülür. Ivankov, Dragon’a gazetede Luffy hakkında yazılan bir makaleyi göstermek istemiştir. Den Den Mushi aracılığıyla konuşuyorlardır. Bu olaydan sonra, Dragon Ivankov’a Luffy’nin artık göz kulak olunması gereken bir çocuk olmadığını söyler. Ancak, savaş sırasında Ivankov’un Luffy’i koruduğunu öğrenince epey şaşırmıştır ve müteşekkir olduğunu belirtmiştir. Dragon, bu olaylardan sonra Ivankov’a Beyazsakal’ın öldüğünü ve Devrim Ordusu’nun bir an önce toplanması gerektiğini söyler. O toplantıda da, Dragon Ivankov’a Kuma’nın durumunu anlatmıştır.


-DRAGON HAKKINDA IVIR ZIVIR BİLGİLER-
- Dragon, aslında One Piece’in orijinal giriş videosunda yüzünü bir saniyeliğine göstermiştir.
- One Piece’deki bütün karakterler arasında, fanlar tarafından efsanelere dayandırılan en çok karakter muhtemelen Dragon’dur. Efsane ise “Şeytan meyvesi kullanıyor mu, kullanmıyor mu?” sorularına dayanır.
- Bütün “Monkey” ailesinin suratında bir yara vardır. Ancak Dragon’ın sadece dövmesi vardır.
- Bulunduğu her noktada, bir fırtına çıkar. Bu olay Loguetown, Goa Krallığı, Gol D. Roger’ın infazında yaşanmıştır. Bu olaylardan yola çıkılarak, Dragon’ın hava olaylarını kontrol eden bir şeytan meyvesi olduğu iddiası da ortaya atılmıştır.

Kaynak:onepiece.wikia.com
http://onepiecetr.com'dan alıntıdır. Çeviren arkadaşa teşekkür ederiz.

Kullanıcı avatarı
ofluclk
Mesajlar: 141
Kayıt: 11 Tem 2012 13:05
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece, Naruto
Favori Anime: One Piece, Naruto
Konum: Of

Re: Monkey D. Dragon

Mesaj gönderen ofluclk » 04 Ara 2012 17:53

Teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Barbossa
Mesajlar: 11
Kayıt: 06 Eyl 2013 22:53
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece
Sailor Moon

Re: Monkey D. Dragon

Mesaj gönderen Barbossa » 07 Eyl 2013 17:59

Acacia yazdı:-POST WAR ARC-

Beyazsakal’ın ölümü ve Tequila Wolf’daki kölelerin kurtuluşundan sonra, Dragon kölelerden biri olan Nico Robin’i görmek istediğini açıklar. Dragon, karargâhta tekrar Ivankov ile görülür. Ivankov, Dragon’a gazetede Luffy hakkında yazılan bir makaleyi göstermek istemiştir. Den Den Mushi aracılığıyla konuşuyorlardır. Bu olaydan sonra, Dragon Ivankov’a Luffy’nin artık göz kulak olunması gereken bir çocuk olmadığını söyler. Ancak, savaş sırasında Ivankov’un Luffy’i koruduğunu öğrenince epey şaşırmıştır ve müteşekkir olduğunu belirtmiştir. Dragon, bu olaylardan sonra Ivankov’a Beyazsakal’ın öldüğünü ve Devrim Ordusu’nun bir an önce toplanması gerektiğini söyler. O toplantıda da, Dragon Ivankov’a Kuma’nın durumunu anlatmıştır.
Öncelikle teşekkürler ama bu olaylar hangi bölümde geçtiğini tam idrak edemedim?
Hiç hatırlamıyorum Marineford'un ardından Ivankov-Dragon görüşmesini. Mangayı Punk Hazard'da Sanji-Vergo karşılaşmasından beri takip ediyorum ama animede denk geldiğimi hatırlamıyorum.
"Korsanlar şeytan ve denizciler melek mi? Bu şartlar tarihin akışı boyunca sürekli değişti. Barışı hiç görmemiş çocukların ve savaşı hiç görmemiş çocukların farklı değerleri vardır. Neyin doğru neyin yanlış olduğunu belirleyecek olanlar da onlar. Bu bölge en tarafsız bölgedir. Adalet galip gelecek diyorsun değil mi? Evet bu doğru. SAVAŞI KAZANAN ADALET OLACAK!"
Donquixote DOFLAMİNGO[/b]

Kullanıcı avatarı
uchiha izuna
Mesajlar: 344
Kayıt: 09 Şub 2012 11:53
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto, Bleach, One Piece, Fairy Tail, Shingeki No Kyojin, Hellsing, The Breaker
Favori Anime: One piece, Naruto, The Last Airbender, Bleach, DeaTh Note, Fairy Tail, Shingeki No Kyojin, Hellsing
Konum: İstanbul/Zeytinburnu

Re: Monkey D. Dragon

Mesaj gönderen uchiha izuna » 28 Ara 2013 14:39

Dragon'un gücü hakkında bir öngörüde bulunmak gerekirse; Bu adam şeytan meyvesi kullanıcısı ve iklim iklim meyvesi olduğunu düşünmekteyim. Bu öngörüme sebep olan şey ise
1) Luffy'nin Loguetown'da buggy tarafından idam edilecekken, bianda havanın değişmesi ve platformun üzerine yıldırım düşmesi. Bu şans falan değildi. Zaten dragon'u ilk kez orada gördük. Sabo'lu bölümlerde de sabo ile karşılaştığını görüyoruz. Sabo'yu kurtaran kişi de çok büyük ihtimal dragondur. Bu da Sabo'nun neden devrim ordusunda yer aldığını kanıtlıyor. İklim iklim meyvesi'ne gelince. Çok büyük güçler barındırdığını söyleyebilir herkes. Yıldırım, yağmur, kar, fırtınalar vs. tabi bunlar ufak çaplı hava olaylarının olduğunu sanmıyorum.
Şimdilik diyeceklerim bu kadar :)
Ayrıca Özgür arkadaşımızında yaptığı bilgilendirmeler için de teşekkür ederim :)
Resim
BOK ALTIN OLSAYDI, FAKİRLER GÖTSÜZ DOĞARDI.

Kullanıcı avatarı
Baryshx
Mesajlar: 1058
Kayıt: 13 Ara 2013 12:48
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Berserk, Homunculus, Akumetsu, One Piece, Kingdom, Golden Boy, Oyasumi Punpun, 20th Century Boys, Vagabond, Shin Angyo Onshi...
Favori Anime: LotGH, Gits, Paprika, Juuni Kokuki, Kuuchuu Buranko, Texhnolyze, Shigurui, HxH, Dragon Ball, Wolf's Rain, Akira, Sayonara Zetsubou Sensei, The Tatami Galaxy, Kino no Tabi: The Beautiful World...
Konum: Eskişehir
İletişim:

Re: Monkey D. Dragon

Mesaj gönderen Baryshx » 28 Ara 2013 15:45

adamım benim, devrimci olması yeter, Van Piçin en kral karakteri ;)
Resim
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
.^.sharingan.^.
Mesajlar: 475
Kayıt: 10 Ağu 2013 19:42
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Berserk-Vagabond-One piece-One Punch Man, liar game.
Favori Anime: GİNTAMA-Shingeki no Kyojin-Hagane no Renkinjutsuş.
Konum: sincity

Re: Monkey D. Dragon

Mesaj gönderen .^.sharingan.^. » 29 Ara 2013 00:49

ODA olmeden önce şu adamın, adam akıllı bir vs sini çizer mi acaba.
Resim
Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın.

Kullanıcı avatarı
FJ Laxus
Mesajlar: 57
Kayıt: 20 Nis 2014 18:55
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Fairy Tail , Naruto , One Piece , Katekyo Hitman Reborn , Shingeki no Kyojin ,
Favori Anime: Fairy Tail , Naruto , One Piece , Bleach , Death Note , Kaichou Wa Maid-Sama , Katekyo Hitman Reborn , Shingeki no Kyojin , Kuroko no Basket

Re: Monkey D. Dragon

Mesaj gönderen FJ Laxus » 24 Nis 2014 22:05

uchiha izuna yazdı:Dragon'un gücü hakkında bir öngörüde bulunmak gerekirse; Bu adam şeytan meyvesi kullanıcısı ve iklim iklim meyvesi olduğunu düşünmekteyim. Bu öngörüme sebep olan şey ise
1) Luffy'nin Loguetown'da buggy tarafından idam edilecekken, bianda havanın değişmesi ve platformun üzerine yıldırım düşmesi. Bu şans falan değildi. Zaten dragon'u ilk kez orada gördük. Sabo'lu bölümlerde de sabo ile karşılaştığını görüyoruz. Sabo'yu kurtaran kişi de çok büyük ihtimal dragondur. Bu da Sabo'nun neden devrim ordusunda yer aldığını kanıtlıyor. İklim iklim meyvesi'ne gelince. Çok büyük güçler barındırdığını söyleyebilir herkes. Yıldırım, yağmur, kar, fırtınalar vs. tabi bunlar ufak çaplı hava olaylarının olduğunu sanmıyorum.
Şimdilik diyeceklerim bu kadar :)
Ayrıca Özgür arkadaşımızında yaptığı bilgilendirmeler için de teşekkür ederim :)
-Bende seninle aynı düşüncedeyim. One piece filminde (altın aslan shiki olanda) Roger'ın etrafını 50ye yakın gemi sarmıştı ama bir anda bir fırtına çıktı ve rogerın savaşına yardım etti (sanırım roger kazandı hatırlamıyorum tam olarak). Benimde iklim meyvesine sahip oldugunu düşündüğüm görüş bu : :lol:
Resim

-STOP ME, IF YOU CAN!

Cevapla

“Devrimciler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir