Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Dr. Vegapunk

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Akihisa
Mesajlar: 564
Kayıt: 17 Ara 2013 06:08
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: Hunter x Hunter 2011 - Kuroko no Basuke - Death Note - Danshi Koukousei no Nichijou
Konum: Ne Konusu ?

Dr. Vegapunk

Mesaj gönderen Akihisa » 08 Şub 2014 09:57

Resim Dr. Vegapunk (Dokutā Begapanku), Denizciler'in bilim ve teknik bölümünün başındaki kişidir. Kairoseki'nin sırrını çözüp, kullanıma uygun hale getirmesi, Şeytan Meyveleri ile ilgili yaptığı keşifler bilinmektedir. Korumasının adı Sentomaru'dur ve Karakuri gibi teknolojinin ileri olduğu bir adada dünyaya gelmiştir. Evinde bulunan birçok icat ve projeler, Nightmare of Barujimoa (Barujimoa Kabusu)'ya neden olan Franky tarafından yok edilmiştir. Ancak bu patlama, daha önce bilinmeyen bir laboratuvarı ortaya çıkarmış, Franky'de iki yıl boyunca kendini bu laboratuvarda geliştirmiştir. Vegapunk'ın sürüyle başarısı olmasına rağmen, henüz seride gösterilmemiş bir karakterdir.

ResimKişiliği[hr]

Vegapunk, gençlik yıllarında, yaşadığı ada sakinlerine buluşlarıyla yardım etmeye çalışan, oldukça iyi kalpli biriydi. Adasının gururu ve sevincidir. Ada halkı onun bir gün geri döneceğine inanmaktadırlar. Ayrıca saygılı birisidir. Kuma'nın kendisinden istediği komut verme olayını yapmıştır.
Yetenek ve Güçleri

Vegapunk, oldukça bilgili bir bilimadamıdır. Bilimsel zekasının günümüzden 500 yıl sonrasında olduğu söylenir. Gençliğinde bile bir dahidir. Ancak buluşlarını geliştirme açısından fon sıkıntısı çekmiştir. Bu yüzden de icat ettiği şeylerin çoğu proje aşamasında kalmıştır. Vegapunk, Denizciler için çalışmaya başladıktan sonra, evine giriş yasağı koyulmuş ve projelerine dokunulması suç sayılmıştır. Burda verilen bilgi ile genç Vegapunk'ın icatlarının paha biçilemez değerde olduğunu açıkça görebiliriz.
Vegapunk, Denizciler'in emrinde çalışmaya başladıktan sonra, yaptığı araştırmalarla, Denizci gemilerinin Calm Belt'ten rahatça geçebilmesinin yolunu açan, gemilerin altını Kairoseki ile kaplama fikrini keşfetmiştir. Ayrıca, Şeytan Meyvesi güçlerinin bir kişiye nasıl aktarıldığını ve silah, kılıç gibi cansız nesnelere meyve yedirme yöntemi yaptığı keşiflerden bazılardır.
Vegapunk, Batholomew Kuma'yı sayborg yapan kişidir. Yapım esnasında Kizaru'nun meyve yeteneklerinden bazılarını, Kuma ve Pacifistalar'a monte etmiştir. Kuma'nın birebir aynısı olan Pacifistalar'ı yapan da kendisidir. Pacifistalar'ın, gerçek Kuma'dan farkları gerçek kan ve Nikyu Nikyu no Mi, yani Kuma'nın meyvesine sahip olmamalarıdır. İki yıllık zaman atmasının ardından, Sentomaru, Pacifistalar'ın geliştirildiğini söylemiştir, ancak yeni model Pacifistalar henüz seride gösterilmemiştir.

ResimBilinen Bilimsel Başarıları[hr]

1. Kairoseki kullanımı;
- Eşyalar oluşturma (kafesler, ağlar, kelepçeler, sersemletici coplar vs.).
- Deniz Kralları'ndan korunmak için gemi altlarını kaplama.
2. Şeytan Meyvesi araştırmaları;
- Şeytan Meyveleri, gerçekte nedir?
- Şeytan Meyveleri, insanları nasıl etkiler?
- Bir kişi, birden fazla Şeytan Meyvesi yerse ne olur?
- Cansız nesnelere Şeytan Meyvesi yedirme.
- Pika Pika no Mi ile ilgili araştırmalar.
3. Pacifista projesi;
- Bartholomew Kuma'yı modifiye ederek sayborga dönüştürme.
- Kuma'nın sibernetik benzerlerini üretme.
- Pika Pika no Mi'nin patlayıcı lazerlerini, yapılan sayborglara monte etme.
4. Diğer;
- İklim Kontrolü (Tamamlanmadı, yok edildi.).
- Yapım aşamasına geçmemiş çok sayıda proje planı (Yok edildi.).
- Sayborg hayvanlar.
- Çeşitli silahlar.

ResimEk Bilgiler[hr]

- Oda, bir SBS'de, Vegapunk'ın, Şeytan Meyveleri'nin sırrını çözdüğünü söylemiştir.
- Vegapunk, zamanının ötesinde biri olduğu için, gerçek hayatta Leonardo da Vinci ile ilişkilendirilebilir. Bazı tarihçiler, Leonardo da Vinci'nin zamanının 5 yüzyıl ilerisinde olduğunu söylerler. Aynı benzetme, One Piece'te, Vegapunk için yapılmıştır. Bana göre Vegapunk'ın esinlenildiği kişi, Nicola Tesla'dır.
- Vegapunk, Bilim ve Teknik isimli dergide köşe yazarlığı da yapmaktadır.

Korsanfan.com 'dan ' Smoker ( White Hunter) ' alıntıdır. Biraz editledim konuyu.
Mr. Crocodile
Resim
[hr]
Kovaladığımız hayaller ve bizi kovalayan gerçekler her zaman paralel; asla kesişmiyorlar.

Cevapla

“Denizciler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir