Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Aokiji

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Akihisa
Mesajlar: 564
Kayıt: 17 Ara 2013 06:08
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: Hunter x Hunter 2011 - Kuroko no Basuke - Death Note - Danshi Koukousei no Nichijou
Konum: Ne Konusu ?

Aokiji

Mesaj gönderen Akihisa » 07 Şub 2014 08:54

Resim Admiral Aokiji (Aokiji Taishō) Denizciler'in üç Amiral'inden biridir. Gerçek adı Kuzan'dır. Filo Amiralliği pozisyonuna önerilmiştir.

ResimGörünümü[hr]

Diğer Amiraller gibi Aokiji'nin de boyu çok uzundur. Hasır Şapka Korsaları'nın en uzun üyesi Brook'tan da uzundur. Kizaru ve Akainu'ya bakış daha genç görünmektedir. Bunun asıl nedeni bilinmemektedir.
Standart kıyafeti lacivert gömlek üstüne beyaz yelek, beyaz pantolon ve beyaz ayakkabılardır. Sarı bir kravat takar ve genelde kafanın üstünde bir uyku maskesi vardır. Marineford Savaşı'na katıldığında, diğer Amiraller gibi üzerine uzun Denizci paltosu giymiştir.
Yirmi yıl önceki Ohara Olayları'nda üstünde Denizciler'in sembolü olan bir bandana ve güneş gözlükleri takmıştır.

ResimKişiliği[hr]

Aokiji, kaygısız ve neredeyse hiç birşeye şaşırmayan birisidir. Kendi izlediği yolun ''Tembel Adalet'' olduğunu söylemiştir. Bu özelliği yüzünden bazı diğer yüksek rütbeli Denizciler, onun bu pozisyonu hak etmediğini düşünmektedir. İnsanlara değer verir. Long Ring Long Land Adası'n da bulunan gemi kazazedelerine yardım eli uzatmıştır. Arkadaşı Akainu'nun aksine Aokiji'nin bir onur duygusu vardır. Luffy, kendisine teke tek dövüş teklif ettiğinde diğer tayfa üyelerine saldırmamıştır.
Aokiji'nin ahlak durumu net olarak bilinmemekle birlikte Ahlak Adaleti'ni desteklediği düşünülmektedir. Ohara Olayı sırasında Akainu'nun yaptığı hareketten tiksinti duymuş ve ona aptal demiştir. Ahlak Adaleti'ni destekleyen biri olsa bile Denizciler'in emrine amadedir. Ohara Olayları'n da Jaguar D. Saul'u dondurmuş ve Marineford Savaşı sırasında Luffy ve Beyazsakal'a saldırmıştır. Görevini yaparken ki rahat tavrı onu Kizaru'ya benzetir. Bu rahatlığı ürkütücü görünmesine neden olmaktadır. Ayrıca Smoker ile çok yakın arkadaştır.

ResimYetenek ve Güçleri[hr]

Bir amiral olan Aokiji çok sayıda Denizci askerini emri altına alabilir. Örnek olarak Enies Lobby'e Buster Call'ı göndermesini verebiliriz. Yetenekleri Sengoku tarafından çok iyi bilindiği için, Dünya Hükümeti Başkomutanı Kong'a yeni Filo Amirali olarak önerilmiştir. Aokiji'nin işitme gücüde Akainu gibi üst seviyelerdedir.
Aokiji, serinin en güçlü karakterlerinden biridir. Tüm Hasır Şapka Korsanları'nı tek eliyle yenmiştir. Aokiji'nin bu gücü kazanmasına rağmen Hasır Şapka Korsanları'nın ve Luffy'nin işine yaramıştır. Luffy aldığı bu yenilgiden sonra güçlenmesi gerektiğinin farkına varmıştır.
Fiziksel dayanıklılığı üst seviyelerdedir. Şeytan Meyvesi gücü ile tek çizik almadan Luffy, Zoro ve Sanji'den gelen eşzamanlı saldırıları durdurmuştur. Bir anda çok yüksek mesafelere zıplayabilir. Beyazsakal'ın tsunamilerini bu sayede engelleyebilmiştir. Yerde de çok hızlı hareket edebilir. Buggy'e bu şekilde saldırmıştır.Ancak bunun Soru'mu yoksa Şeytan Meyvesi gücünden gelen bir özellik mi olduğu bilinmemektedir.
Aokiji gerçekten güçlü biridir. Beyazsakal Korsanları 3. Tümen Komutanı Elmas Jozu'yu yenmiş, hatta Beyazsakal ile eşit dövüşebilmiştir. Bir çok savaş gemisini yok eden, hatta birini kendi kaldırıp fırlatan Jaguar D. Saul, Aokiji'nin Amiral olmadan önce bile anormal derecede güçlü biri olduğunu söylemiştir.

ResimŞeytan Meyvesi[hr]

Hie Hie no Mi
► Spoiler Göster
Aokiji, Hie Hie no Mi'yi yiyerek buz yaratma ve kullanma gücüne sahip olmuştur. Logia tipi bir meyvedir. Sadece bir saniye içerisinde bir Dev'i, Deniz Kralı'nı veya okyanusun birkaç kilometrekaresini buzla kaplayabilir. Dünya'nın En Güçlü Adamı olan Beyazsakal'ın yarattığı tsunamileri dondurmayı başarmıştır. Savaşta düşmanlarını kısmen ya da tamamen dondurarak kırılgan hale getirir ve kırarak yok eder. Tıpkı diğer Logia kullanıcıları gibi o da fiziksel saldırıları önlemek için kendi elementini kullanabilir. Aokiji'nin dondurduğu kişiler kısa süre içinde eritilirse herhangi bir doku kaybı olmadan normale dönebilirler.
Ayrıca Aokiji deniz üzerinde yolculuk yapabilen birkaç Şeytan Meyvesi kullanıcısından biridir. Suyu yol şeklinde dondurarak Ao Chari isimli bisikletiyle denizin üstünde dolaşır. Dondurma yeteneği sayesinde denize düştüğünde ölmeden kendini kurtarabilir. Bu özelliğe sahip çok az meyve kullanıcısı vardır.

ResimHaki[hr]

Tüm Kor Amiraller'de bulunan Haki yeteneği Aokiji'de de mevcuttur.
Marineford Savaşı esnasında Beyazsakal'dan gelen şok dalgasını durduran zırha Busōshoku Haki'si ile destek olmuştur.

ResimSilahları[hr]

Aokiji, elementini kullanarak kılıç, ok ya da mızrak tipinde silahlar yapabilir. Bu özelliği silahlı düşmanlarına karşı çok işe yaramaktadır.

ResimSavaşları[hr]

Kuzan vs. Jaguar D. Saul (Yenmiştir.)
Aokiji vs. Nico Robin (Yenmiştir.)
Aokiji vs. Monkey D. Luffy, Roronoa Zoro and Sanji (Yenmiştir.)
Aokiji vs. Monkey D. Luffy (Yenmiştir.)
Aokiji vs. Whitebeard (Yenilmiştir.)
Aokiji vs. Buggy, Mr. 3 ve Impel Down Firarileri (Yenmiştir.)
Aokiji, Kizaru ve Akainu vs. Monkey D. Luffy (Yenmiştir.)
Aokiji vs. Marco (Yenilmiştir.)
Aokiji vs. Whitebeard (Yarım kalmıştır.)
► Spoiler Göster
Aokiji vs. Jozu (Yenmiştir.)
Aokiji vs. Portgas D. Ace (Berabere bitmiştir.)
Aokiji vs. Beyazsakal Korsanları (Yenmiştir.)
Aokiji ve Kizaru vs. Monkey D. Luffy, Jinbe ve Kalp Korsanları (Kovalamış, ancak yakalayamamıştır.)

ResimEk Bilgiler[hr]

- Aokiji ve diğer Amiraller'in isimleri (Aokiji, Akainu ve Kizaru) Momotaro Efsaneleri'nden alınmıştır.
- Aokiji, One Piece Popüler Karakterler sıralamasında 17. sıradadır.
- Aokiji'nin yüz modeli eski aktör Yūsaku Matsuda'dan alınmıştır.

Korsanfan.com 'dan ' Smoker ( White Hunter) ' alıntıdır. Biraz editledim konuyu.
Mr. Crocodile
Resim
[hr]
Kovaladığımız hayaller ve bizi kovalayan gerçekler her zaman paralel; asla kesişmiyorlar.

Cevapla

“Denizciler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir