Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Tony Tony Chopper

Cevapla
Acacia
Mesajlar: 3862
Kayıt: 12 Mar 2012 13:53
Cinsiyet: Erkek
Favori Anime: Cowboy Bebop

Tony Tony Chopper

Mesaj gönderen Acacia » 05 Şub 2014 23:34

Resim Tony Tony Chopper (Tonī Tonī Choppā) Hasır Şapka Korsanları'nın doktorudur. Chooper Hito Hito no Mi yemiş ve insan özellikleri kazanmış bir ren geyiğidir. Davul Adası'ndan tayfaya katılmıştır. Tayfaya altıncı olarak katılmıştır.

Görünümü
[hr]Chopper çoğu zaman küçük insan/ren geyiği karışımı bir şekilde gezer. Duruma göre meyvesinin gücüyle şeklini değiştirir. Sol boyuzu eskiden yaptığı bir dövüşte kırılmıştır. Bu yüzden sol boynuzunda metal bir plaka vardır. Pembe renkte üzerinde çarpı işareti olan silindir şeklinde bir şapka ve sırtına içinde tıbbi malzemelerin olduğu mavi renkte bir çanta takar. Ayrıca altına mor renkte bir şort giyer. Chopper'ın ilginç bir özelliğide diğer ren geyiklerinden farklı olarak mavi bir burnu olmasıdır. Oda Chopper'ı chibi tarzında tasarlamıştır. Bunun anlamı daha büyük bir kafa ve gözlerdir.
Chopper yabancılar tarafından hep tanukiye benzetilmiştir (Tanuki Rakun anlamına gelir. Benimde almak istediğim bir hayvandır).
Chopper'ı en şirin bulan karakter Porche'dir.
Oda Chopper'ı pembe renklerde tasarlamıştır. Nasıl koktuğu ile ilgili bir soruya ise ''Nereden bilebilirim?'' şeklinde esprili bir cevap vermiştir.
► Spoiler Göster
Çok tatlı çıkmış bu resimde koyasım geldi.... Kişiliği
[hr]
Chopper son derece ürkek ve saf birisidir. Kandırması çok kolaydır. Ne söylerseniz hemen inanır. Çocuk gibi hareketleri vardır. Tıpkı Usopp ve Nami gibi korkaktır. Bunun nedeni çocuksu oluşu ve kendindeki güven eksikliğidir. Buna rağmen kendine bir görev verildiğinde eksiksiz yerine getirmeye çalışır. Sözde övülmeyi sevmez. Övüldüğü zamanlarda ise övene dans ederek bir araba laf söyler. Chopper'ın düşünceleri CP9 Arc.'ın da gözardı edilmiştir. Chooper Usopp'un yeniden tayfaya alınmasını istemiştir. Fakat kimse Chopper'ı dinlememiştir. Ayrıca Chopper Usopp'un söylediği bütün yalanlara inanır.
Chopper çok çabuk panik olur. Hatta tıbbi bir müdahale söz konusuyken kendisinin doktor olduğunu unutup doktor diye bağırır. Mesleği olan doktorluk konusunda çok ileri bir seviyededir. Hayali bütün hastalıkları iyileştirebilen bir ilaç yapmaktır. Dr. Hogback bir çok kişiyi iyileştirdiği için ona büyük bir saygı duymuştur.
Chopper'ın bir başka saflığıda eşyaların arkasına saklandığını sanmasıdır. Saklandığı zaman duvarın arkasında kalması gereken kısmı görünür bir haldedir.

Yetenek ve Güçleri
[hr]

Şeytan Meyvesi
[hr]
Hito Hito no Mi
[hr]
Temel Dönüşümler : Chopper bir Zoan tipi olan Hito Hito Meyvesi (İnsan İnsan Meyvesi) yemiştir. Standart Zoan'lar gibi üç temel dünüşümü vardır.

Walk Point : Chopper'ın ren geyiği tipinde dolaştığı dönüşümdür.

Brain Point : Chopper'ın en çok gördüğümüz küçük insan şeklindeki dönüşümüdür.
► Spoiler Göster
[/align] Beyin Noktası Heavy Point : Bu dönüşümde Chopper dev gibi kaslı bir gorile benzer.
► Spoiler Göster

Ağırlık Noktası

Rumble Ball Dönüşümleri : Chopper'ın bulduğu ekstradan dört dönüşüme daha olanak sağlayan bir toptur. Dört farklı dönüşüm tipi vardır.

Jumping Point : Chopper'ın insan/ren geyiği formunda uzun bacaklarıyla uzak mesafelere atladığı dönüşümdür.
► Spoiler Göster
[/align] Zıplama Noktası Arm Point : Chopper'ın ikinci en güçlü formudur. Bu dönüşümde Chopper'ın kolları inanılmaz kaslara ve vuruş gücüne sahip olur.
► Spoiler Göster
[/align] Kol Noktası Horn Point : Walk Point'e benzer bir dönüşümdür. Ancak bu dönüşümde Chopper büyük bir ren geyiğine dönüşür ve büyük keskin boynuzları oluşur. Ayrıca elleri insan ellerine benzer.
► Spoiler Göster
[/align] Boynuz Noktası Guard Point : Bu dönüşümde Chopper kürkünü kalınlaştırır ve top şeklinde delinmez bir zırha dönüştürür.
► Spoiler Göster
[/align] Savunma Noktası Monster : Chopper üç Rumble Ball'u aynı anda yiyince girdiği formdur. Bu dönüşümde Chopper dev gibi bir yaratığa dönüşür ve bilincini kaybeder. Bu dönüşümün nasıl durdurulduğu bilinmemektedir. Chopper bu dönüşümü iki kez kullanmıştır. Birinde Franky Chopper'ı suya atıp normale çevirmiştir. Diğerinde ise Kuma patilerini kullanıp Chopper'ı başka bir yere göndermiştir.
► Spoiler Göster
Monster Ek Bilgiler
[hr]
- Chopper Rumble Ball'ı altı saatte bir yiyebilir. Aksi takdirde dönüşüm yapamaz.
- Chopper tayfadaki en genç kişidir.
- Chopper'ın en sevdiği yiyecekler pamuk şeker, çikolata ve diğer tatlı yiyeceklerdir.

Hak sahibi
[hr]
Kaynak : http://onepiece.wikia.com/wiki/Main_Page
Çeviren : Smoker
Yayınlayan : http://www.korsanfan.com
Çevirmenin Sitesi: http://www.korsanfan.com

Cevapla

“Hasır Şapka Korsanları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir